Nakup fotoaparata za video

dell

Pripravnik
29. avg 2015
44
0
6
Ali ima 4k res velik pomen? Vidim, da razlika v kvaliteti slike je kar očitna.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Že nekaj časa nisem nalagal, je pa menda vseeno ker končni rezultat bo +- enak z HD, UHD, 4K, 5K,...
 

dell

Pripravnik
29. avg 2015
44
0
6
Vedno bolj se nagibam k Eos 600d z objektivom 18-55mm in 55-250mm. Upam, da bo to zadostovalo za moje potrebe. Prvi objektiv za noter, drugi za zunaj.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Že nekaj časa nisem nalagal, je pa menda vseeno ker končni rezultat bo +- enak z HD, UHD, 4K, 5K,...

Res je, da YT video prekodira in poslabša kvaliteto, glede na originalni video, vendar pa ni res, da je potem končni rezultat enak!
Potegni si dol spodnji video v vseh kvalitetah (na voljo je tudi v 720p, 1080p, 1440p in 2160p) in jih nato primerjaj na svojem PCju ali še bolje, na 4K TVju, pa boš videl da razlika v kvaliteti je in to ne majhna, ampak ogromna!

 
Nazadnje urejeno:

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
Citat:
Uporabnik dell pravi:
Vedno bolj se nagibam k Eos 600d z objektivom 18-55mm in 55-250mm. Upam, da bo to zadostovalo za moje potrebe. Prvi objektiv za noter, drugi za zunaj.

em, marko zgoraj ti je zgoraj nalepil en super link. Virtualno lahko preizkusiš vse objektive. Tile od Canona so celo v bazi, tako da ti ni potrebno niti pretipkati številk.

Citat:
Uporabnik markosekula pravi:
*** Pa še en link da nauš reku , kako samo pljuvam: https://dofsimulator.net/en/ to je simulator za DOF ,ti pišeš o zamegljenm ozadju , pa bi mogoče lahko kaj videl
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Že nekaj časa nisem nalagal, je pa menda vseeno ker končni rezultat bo +- enak z HD, UHD, 4K, 5K,...
Jao kake eni pišejo.. Kdaj si pa ti nazadnje nalagal videje? 10 let nazaj? Razlika je ogromna... tako velika da dosti folka čeprav original snema v 1080P, video po obdelavi shrani v 4K, samo zato, da ko uploadajo youtube zazna 4k ločljivost in uporabi ustrezno manjšo kompresijo...
 

dell

Pripravnik
29. avg 2015
44
0
6
Woow 1 minuta videa skoraj 500mb. Imam nastavitev 1920x1080 (24).
A lahko to kaj zmanjšam brez da zgubljam preveč na kvaliteti?
 
Nazadnje urejeno:

bander

Pripravnik
7. nov 2009
261
0
16
Mislil sem, da bi že na sd kartico snemalo z manjšo velikostjo, saj je v nasprotnem primeru kuj polna.
 

daaam

Pripravnik
8. dec 2017
31
0
6
dokaj profesionalne video posnetke delajo izkušnje in ne oprema..... pa še občasno bi sam delal? ..fant to ne gre skupaj ... en mau boljši kompakten aparat si kupi pa bo... zakaj bi kupoval najnižje iz dslr-ranga
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik daaam pravi:
dokaj profesionalne video posnetke delajo izkušnje in ne oprema..... pa še občasno bi sam delal? ..fant to ne gre skupaj ... en mau boljši kompakten aparat si kupi pa bo... zakaj bi kupoval najnižje iz dslr-ranga

Podpišem !!


BTW - sicer video ni ravno moje veselje, pa vendar sem poskušal z uporabo kombinacije RX100 II, wifi programa Play memories in video opcije. Rezultati so vsekakor vredni razmisleka, tudi glede na to, kaj je zapisal 'daaam'

P.S.: ker ostajam pri prepričanju, da je tema odprta z namenom trolanja, bo ta moja izkušnja morda komu koristila.