Nakup enega ali dveh papagajev?

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Približno 6 let nazaj sem pokopal zadnjo skobčevko, ki je živela 11 let. Nažalost jo je pokončala neka trebušna bolezen. Znova me je zadelo nekaj, da bi si jo kupil, ker obožujem ptice in sem se odločil za ponovni nakup, me sedaj vsi prepričujejo, da naj vzamem pri rejcu in to dve papigi(skobčevki), ker bo ena sama padla v ptičjo depresijo. Zdaj sem zares v dilemi ali eno ali dve. Mnenja?
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Zakaj bi pa mogla bit v kletki? Mi smo jo mel je bla več na kletki in po okvirjih slik, kot pa not, not je mela za jest, kopat, špeguček, sipino kost,...vrata odprta...tako, da not je jedla in pa spala, šla sama not.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
spet moralizator, jao...

osebno bi vzel 2, da mata družbo. kaj veliko večjih stroškov tako ni ali je 1 ali 2
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Približno 6 let nazaj sem pokopal zadnjo skobčevko, ki je živela 11 let. Nažalost jo je pokončala neka trebušna bolezen. Znova me je zadelo nekaj, da bi si jo kupil, ker obožujem ptice in sem se odločil za ponovni nakup, me sedaj vsi prepričujejo, da naj vzamem pri rejcu in to dve papigi(skobčevki), ker bo ena sama padla v ptičjo depresijo. Zdaj sem zares v dilemi ali eno ali dve. Mnenja?
Če si veliko doma in bo papiga lahko prosto letala, potem je dovolj ena. Če ne pa dve in naj bosta parček, ker je drugače lahko vojna.
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Hvala za prispele odgovore.
Kletko grem jutri iskat in bo precej velika, na oko bi rekel, da bi komot štirje noter živeli. Ptič bo imel izhoda izven kletke cca 4-5 ur na dan, tako da ne bo nobenega mučenja živali, kljub ujetništvu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Če se želiš s papigo ukvarjati, jo učiti govorjenja in če želiš, da prebije več časa na tvoji glavi, kot v kletki, potem kupi eno ptico. Če boš kupil dve, se bosta ukvarjali samo ena z drugo in se zate ne bosta zmenili. Smo imeli v družini obe varianti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
skobčevki naj bosta dve. (ne vem, kater lastnik se bo tolk ukvarjal z njo, da mu bo sedela cel dan na glavi)
Sicer je pa ptica v stanovanju idealna za dvigovanje prahu. In če to odmisliš, je pa lepo ja poslušati žvrgolenje.