Nakup električarja

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Res je, drugače pa Volt FTW
smile-1.gif
rabljen za tak smešen denar da se človeku kar smeji

Pri Voltu/amperi mi malo manjka opcija hitrega polnjenja.

Zakaj, če te stane enako, kot če bi se vozil v hibridnem načinu, torej na bencin?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Kaj pa Das auto aka. e-golf? Večina ignorira klasiko ko se začne govorit o e-vozilih, po mojem neupravičeno, vsaj če ti je cilj poceni vozit in poceni vzdrževat. Realno je precej boljši nakup nekega e-avta ki je narejen na standardni in pogosti platformi in ima vse klasične dele enake kot IC vozila (recimo ko ti kdo odbije špegu ni treba po original za 500EUR ampak na odpadu pobereš prvega ustreznega).

Ves da ni slaba ideja, bom sel se to pogledat. Drugace imas prav, ampak kia soul obstaja tudi ICE, amper bo verjetno kar nekaj, i3 je malo specifika, ker ima veliko eksoticnih materialov ampak tukaj bi itak moralo biti kar dolgo vse kasko,...

Raje pojdi pogledat Hyundai Ioniq. Superca avto!
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Sicer pa jaz bi počakal na Nissan Leaf.

Leaf 2.0 ima še vedno baterijo, ki se je ne hladi. Jaz bi se ga izogibal.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Kaj pa Das auto aka. e-golf? Večina ignorira klasiko ko se začne govorit o e-vozilih, po mojem neupravičeno, vsaj če ti je cilj poceni vozit in poceni vzdrževat. Realno je precej boljši nakup nekega e-avta ki je narejen na standardni in pogosti platformi in ima vse klasične dele enake kot IC vozila (recimo ko ti kdo odbije špegu ni treba po original za 500EUR ampak na odpadu pobereš prvega ustreznega).

Ves da ni slaba ideja, bom sel se to pogledat. Drugace imas prav, ampak kia soul obstaja tudi ICE, amper bo verjetno kar nekaj, i3 je malo specifika, ker ima veliko eksoticnih materialov ampak tukaj bi itak moralo biti kar dolgo vse kasko,...

Raje pojdi pogledat Hyundai Ioniq. Superca avto!

Sem ga želel, izpolnil obrazec na spletni strani - nič, šel v črnuče v salon, ga seveda nimajo, morda pride čez en teden, ampak ni sigurno...
uf-1.gif


Vsak, ki ga poznam ki je vozil električen avto je navdušen, testnih pa večinoma nimajo, očitno jim gre predobro. Tukaj gre pohvala BMWju in KMAGu
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Jp, tudi mene so pri Hyundai odslovili, češ, da ni na voljo, da ga imajo novinarji. BS - ne morejo ga imeti novinari še zdaj.


 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ma ja, jaz sem precej alergičen na te BS-je od uvoznikov. Če ne želijo mojega denarja, tud prav. Sej je kr nekaj konkurence.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Hyundai Kona EV, ki pride naslednje leto, bo menda imela enako LG-jevo baterijo, kot jo ima AmperaE - torej 64kWh bruto, oz 60kWh neto.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Se je "usral" tebi, drugega podobnega ni na trgu.

Motiš se. Ravno včeraj me je poklical nekdo, ki kupuje rabljeno Ampero z Brezovice za dobrih 10kEUR.

Po moje je tole: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12499939&display=Opel%20Ampera

Nič se ne motim, govora je o Voltu; včeraj gledal mobile.de - ga skoraj ni za isto ceno kot Darjanov (https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?dam=0&isSearchRequest=true&ms=5600;19&vc=Car). Ta Ampera z Brezovice ima precej km in ni primerljiva z Darjanovim Voltom.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Edina razlika med njima je v stevilu kmjev, garancije pa oba nimata (vec).

Je pa darjan dobil zelo dobrega Volta za super ceno, za kar mu lahko samo cestitam.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Evo sem pogledal predracun za Zoe 35.200 so naracunali, tukaj odbijes se subvencijo ampak precej drazje kot Kia.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.661
1.583
113
Se pravi če so stroški bencin - elektrika enaki, se po defaultu vzame bencin? Zakaj? Tisti tvoj argument ne bom jemal resno, ker za 90% slovencev z povprečjem 20km dnevno ne velja
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Se pravi če so stroški bencin - elektrika enaki, se po defaultu vzame bencin? Zakaj? Tisti tvoj argument ne bom jemal resno, ker za 90% slovencev z povprečjem 20km dnevno ne velja
Recimo zato, ker je nakup bencinarja vsaj 50% cenejši? Pa bencinarja pri tej kilometrini 2x mesečno polniš, električnega pa 2x dnevno.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Se pravi če so stroški bencin - elektrika enaki, se po defaultu vzame bencin? Zakaj? Tisti tvoj argument ne bom jemal resno, ker za 90% slovencev z povprečjem 20km dnevno ne velja

Ker imaš pri bencinarjih ogromno izbiro?
Ker jaz prevozim več kot 15000 letno in skoraj ne poznam človeka v okolici ki prevozi manj?
Ker ni skrbi s polnjenjem?
Ker Renault v treh letih dobi plačano novo baterijo, po pričevanjih pa baterija zdrži precej dlje, torej Renault odira ovce, ne samo striže?
Ker bi izračun za dizla bil finančno še neugodnejši samo za najemnino baterije, kje je še cena elektrike?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Če bi napisal kaj resnice v svojem postu bi te morda naslednjič kdo celo jemal resno, tako pa škoda besed.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Ker povprečje 20km/dan ne pomeni 365x20km, ampak se človeku v enem letu kdaj tudi qrac dvigne in naredi 10x0km in 1x200km?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Zoe ima velik velik minus - najem baterije.
(ne vem pa, kaj to pomeni kot razliko v nabavni ceni napram ostalim,,,če si to kaj kalukiral in vzel v zakup).

Tega sem tudi edinega vozil in mi jebil všeč z vidika da je to enostavno 'navaden' avto..navadne gume, 'navaden' videz...na hiter pogled nobene razlike v množici (kar pa nekateri morda ni najbolj povšeči
wink-1.gif
). Luštna igrača, ki ti super hitro zleze pod kožo.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Zoe ima velik velik minus - najem baterije.
(ne vem pa, kaj to pomeni kot razliko v nabavni ceni napram ostalim,,,če si to kaj kalukiral in vzel v zakup).

Tega sem tudi edinega vozil in mi jebil všeč z vidika da je to enostavno 'navaden' avto..navadne gume, 'navaden' videz...na hiter pogled nobene razlike v množici (kar pa nekateri morda ni najbolj povšeči
wink-1.gif
). Luštna igrača, ki ti super hitro zleze pod kožo.

Kot rečeno, predračun z nakupom baterije je bil 35.200€ kar je predrago glede na konkurenco in zmogljivosti. Navaden videz pa imajo skoraj vsi, razen i3.
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Ne razumem najbolje, najcenejši nov Zoe je 20.990 EUR brez subvencije + 8.500 EUR nakup baterije.
Najdražja Zoe z nakupom baterije te pride 36.590 EUR, od tega nato odšeješ še subvencijo in moraš imeti vozilo 2 leti v lasti.