Nakup bicikla v okolici Kranja

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Našel še v Kamniku Author Stratos

Hmmm, koliko je tega
shocked-1.gif
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43

pravzaprav je v Puštalu - včasih se je bilo nevarno zmotit. Očitno iščeš t.i. športno kolo da ne uporabim zloglasnega izraza treking.

Vsa kolesa so v bistvu podobna (in dobra), falil ne boš z nobenim. Če pa misliš kak km več nabrati s tem kolesom bi ti predlagal naslednje : znebi se tiste vzmetene vile ki je gor (razen če nisi upokojenec s težavami v križu), dogovori se da ti v štacuni zamenjajo z navadnimi nevzmetenimi ( zmanjšal boš težo za vsaj pol kile, pa tiste ob pogosti vožnji kmalu spustijo dušo , v pušah nastane luft in ob zaviranju plašiš okolico - če si pa gluh ti vibracije v rokah sporočajo da se zaviranje dogaja
smile-1.gif

Vendar se to dogaja po konkretni kilometraži in konkretni vožnji navzdol.

Isto velja za nastavljivo fajfo : prav tako nima kaj iskat na kolesu - uporabi jo samo kot pripomoček za izbiro fiksne. Še par gramov dol
smile-1.gif


Priporočam Valya v kombinaciji s serviserjem/prodajalcem Robertom.

edit : Valy je imel včasih še "lastno" znamko koles - na okvirje iz iste kovačnice kot je focus/author so natikali opremo po dogovoru z stranko. Na tak način lahko prideš do še boljše kombinacije za približno isti denar.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Dobro si tole napisal
zmaga.gif


Vile so vilice, fajfa je pa kaj že?
grin1.gif
, ki pa je v osmih letih nabralo zih 10.000 km, pa računaj da sem imel tri leta vmes tekaške izpade in je kolo mirovalo. Vozim 90% položni asfalt, hribi so me minili, pa mislim da bi prednji amortizerji vseeno prav prišli. Prav tako udobnejši sedež. Pa to kolo je stalo takrat 40kSit, torej še 200€ ne. Se mi zdi da je čas za nekaj bolj kvalitetnega.

Valyeve fante bežno poznam, ampak se mi zdijo malo...napihnjeni? Hot shots like
wink-1.gif
Edino fino je, ker bi se zraven še starega znebil, rabljene jemlje v račun.
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Hja, mogoče imaš prav - človek mora bit ali napihnjen ali rahlo čuden da obleče vijoličaste pa čeprav kolesarske hlače :evil

Fajfa : opora krmila - tule si oglej razlike
http://www.veb-company.si/komponente_oval.php

Še enkrat ponavljam da je takšen komplet - vzmetena vila, nastavljiva fajfa, vzmetena sedežna opora za normalnega človeka nepotrebna. Je pa smiselna za upokojenca ki se vsak dan težje pripogne in mora dvigovat zato krmilo da bolj pokončno sedi.

Seveda je po od tebe odvisno : poznavalci vidimo pri takšnih kolesih kup odpor vzbujajočih kombinacij - v končni fazi se pa nismo sposobni odpeljati 10.000 km s takšnim kolesom. Da vidimo - jaz bi v tem času zamenjal (zaradi izrabljenosti) 3-4 krat zadnji zobnik, 6 verig in vsaj 2 sprednja zobnika.

Aja, če pa boš že hodil do puštala - poglej še scott sportster p4.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Saj res, kako sem mogel na Scott pozabit, z enim navadnim gorcem še brez kakega vzmetenja sem se kar nekaj prevozil, zdel se mi je zelo kvaliteten
zmaga.gif


Ma jest ti bom kar 5 zvezdic opalil, da ti malo dvigne...povprečje
smile-1.gif
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
hvala, hvala .. izgleda da ne delujem po evropskih smernicah v F1 podforumu
smile-1.gif
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Ma Žagar se mi zdi, da je malo zašel s stare slave kvalitete. Zračnice prodaja debele kot kondom, počijo že če jih pogledaš. Pri meni je izgubil kar nekaj točk.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Še vedno nisem nabavil, v igri je trgovina Pulzar Kamnik, vendar model Author za nekaj več €, da ima Deore prestave. Tam za 600 €.

Recimo Author Zenith
 
Nazadnje urejeno:

netko

Guru
25. jul 2007
6.747
2.101
113
imam odma nega bianchija v osnobi zadnji menjalnik xt sprednji lx rock shox vilce... narjenih je 5 kilometrov glih tolk da sem videl kako se pelje dobil sem ga za poslovno darilo. če koga zanima kaj več preko pmja videl pa sem jih v trgovinah za cca 1100 eurov s podobno opremo... o ceni pa se seveda lahko pogovarjamo