Nakup avtoprikolice kje ? - tretja tablica

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Enega razloga ne najdem za odstranjevanje stranskih plank na prikolici na kateri kolesa niso pod kasonom, pa sem prevozil hudiča in pol s tisoč in eno prikolo (v resnici je bila še kakšna več).

Sicer pa lepo jo vozi. In, bodi nežen z njo.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Sonny_Chiba šeško ja...

jello pri meni bo imela lepe čase..To je dejansko menjava za enoprostorca. Sinova imate svoje avte ,enoprostorca sem prodal midva pa imava vsak svoje manjše igračke hehe..
Za kaj extra večjega imaš tako v vsaki trgovini opcijo dostave , če je pa kaj na kratko za težje imam pa še traktor.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
In kje sem napisal da bom špilal privatnika z njo ?? Po drugi strani pa ne vem zakaj bi ne veljala za vsakodnevno ? Pa kdo ima take prikolice nonstop naložene na limitu ??
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Enega razloga ne najdem za odstranjevanje stranskih plank na prikolici na kateri kolesa niso pod kasonom, pa sem prevozil hudiča in pol s tisoč in eno prikolo (v resnici je bila še kakšna več).

Sicer pa lepo jo vozi. In, bodi nežen z njo.
Sej se ne dajo, ker so blatniki vijačeni v planko. Prva in zadnja gresta dol.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Tisti ki vozite 1+t na 13 colskih gumah si poglejte nosilnost gum ;)
Mal spikanja glede varnosti in podobno No1 zadev na alterju.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Sej se ne dajo, ker so blatniki vijačeni v planko. Prva in zadnja gresta dol.

Na prejšnji strani je bil link do ene z odstranljivimi stranskimi plankami in še mercedes je pisal, da se na njegovi dajo odvijačit dol. Saj, dejansko se vse kar je na tej prikolici da odvijačit stran. Ker na celi ni niti enega vara. Samo šraufi in nekaj netov.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Tisti ki vozite 1+t na 13 colskih gumah si poglejte nosilnost gum ;)
Mal spikanja glede varnosti in podobno No1 zadev na alterju.

Ni sile, tam nekje med 450 in 500 kilami nese. Bolj je problem prenizek tlak in starost. Gum na prikolici, ki ni dnevno v uporabi ne menjaš dokler drži zrak.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Enega razloga ne najdem za odstranjevanje stranskih plank na prikolici na kateri kolesa niso pod kasonom, pa sem prevozil hudiča in pol s tisoč in eno prikolo (v resnici je bila še kakšna več).

Sicer pa lepo jo vozi. In, bodi nežen z njo.

Ne vem, meni je prav pršlo ko sem peljal dve paleti. Vsako na svojo stran blatnika pa viličar BP zagrabi/spusti. Ali pa kakšne bale vozit ali podoben material ki je volumensko tak da mora malo čez gledat ker drugače imaš prazen plac zaradi stranic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Čestitke ampak to je za domačo uporabo.
Za domačo občasno uporabo je veliko več kot dovolj. Pa tud kakega nezahtevnega privatnika bi zadovoljila. Taka prikolica je pri hiši zato, da ne rabiš za vsako malenkost fehtat prevoza. Tud široka je dovolj, da grejo knauf plate not leže, profile sem pa na planke zvezal, planke so tud za to dost močne. Pesek za tlakovce sem brez težav zvozil sproti, vreče cementa, take stvari.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Za domačo občasno uporabo je veliko več kot dovolj. Pa tud kakega nezahtevnega privatnika bi zadovoljila. Taka prikolica je pri hiši zato, da ne rabiš za vsako malenkost fehtat prevoza. Tud široka je dovolj, da grejo knauf plate not leže, profile sem pa na planke zvezal, planke so tud za to dost močne. Pesek za tlakovce sem brez težav zvozil sproti, vreče cementa, take stvari.
Poudarit je treba tudi, da stara železno-lesena prikola prenese marsikaj, vendar se tele nove plehnate peljejo neprimerno lepše.
Za kako daljšo furo (kaj šele dopust) mi na misel ne pride, da bi uporabil obstoječo homemade.
To je tudi delni odgovor na to, kako si upam(o) furat krepko preobremenjeno... bolj ali manj v krogu par sto metrov, max par km....
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes in kalbo

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
To je nacionalni šport na alterju ,popljuvati vse povprek ??

A te malo razočaram ? Prikolica je dejansko cela VARJENA ! Zelo malo vijakov. Bo šlo ?
V določenih oglasih se celo oglašuje ko "profesionalna"...


kalbo ,prednja in zadnja stranica sta hitro odstranljivi . Stranske pa držijo mislim da vsako po štirje vijaki. Če rabiš plato se pač odvijači.
lp
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Ne bo šlo, ker ti bodo pol blatniki stran padli. Če si gledal tiste ki jih ma un v Kranju, mislim da so s Poljske, imajo blatnik drugač narejen in odstranljivo stransko planko. Pri men je bla pri njemu ena v ožjem izboru pa tale ki jo imaš ti. Prevagal je pa to, da je bla Trigano takoj na voljo. Prikola je pa zelo solidna, v bistvu so vse na trgu za to ceno dost podobne. Je pa res, da prav dosti na širini ne dobiš zarad koles, prava uporabna plata ima kolesa spodaj.

PS: Kdo ti pa kaj pljuva? Mislim, da si dobil ogromno dobrih nasvetov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Tukaj se motiš, blatniki so našraufani na spodnji del kasona, pod planko, ki je del varjene(!) "šasije". Tako da, glede na to da sva že dva, bo tole grupno posipanje s pepelom. ;)
 
  • Haha
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ne bo šlo, ker ti bodo pol blatniki stran padli. Če si gledal tiste ki jih ma un v Kranju, mislim da so s Poljske, imajo blatnik drugač narejen in odstranljivo stransko planko. Pri men je bla pri njemu ena v ožjem izboru pa tale ki jo imaš ti. Prevagal je pa to, da je bla Trigano takoj na voljo. Prikola je pa zelo solidna, v bistvu so vse na trgu za to ceno dost podobne. Je pa res, da prav dosti na širini ne dobiš zarad koles, prava uporabna plata ima kolesa spodaj.

PS: Kdo ti pa kaj pljuva? Mislim, da si dobil ogromno dobrih nasvetov.
Držimo se teme pa bodimo realni.. Pa nima veze če bi jo kupil tazadnji cigan... Je kar dober kompromis . Osebno vsaj za svoje potrebe ne pogrešam in ne rabim čisto nič drugega..Še ta bo bolj malo v uporabi.

Pljuvanje je mišljeno kot slabe ocene..haha

" Saj, dejansko se vse kar je na tej prikolici da odvijačit stran. Ker na celi ni niti enega vara. Samo šraufi in nekaj netov."

"Čestitke ampak to je za domačo uporabo."

To in še nekaj zadev je zmotno razmišljanje.
Je pa težava ,če človek že vnaprej razmišlja kako jo bo preobremenil , ja potem je pa na koncu prikolica slaba.


Kar nekaj črk smo prepisali ,kar nekaj večerov sem bedel in čekiral malo ponudbo in zame ,poudarjam zame je bila tale prva izbira.

In če si zaželim cerade ,je vse skupaj z ogrodjem 220 evrov ,kar mi je tudi nekako realna cena .

Vem pa da obstajajo boljše ,slabše ,namenske in še xxx vrst prikolic.

Bom pa še pogledal gume ,kolikor sem na hitro pogledal so kot kaže namenske ,sem videl napis "trailer".
lp
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Čestitam za nakup, naj ti dobro služi. S temi poceni prikolicami ne moreš zgrešit. So tudi pocinkane in če jih ne boš preobremenjaval in polomil bodo zdržale par menjav avta. Sam sem imel trigano ogledano na začetku samo ni bilo zaloge zato sem vzel tisto slovaško iz kranja. So pa vse podobno narejene, osovine in sami priklopi so pa itak "nemški" in enaki na vseh.

Gume so itak namenske, ker nobena tale mini guma nima nosilnosti dovolj velike za prikolico. So pa gor "kitajke". Pazit moraš da ko stoji prikolica da jih redno pumpaš, da niso ravno cel dan na soncu in bodo držale dolgo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Tukaj se motiš, blatniki so našraufani na spodnji del kasona, pod planko, ki je del varjene(!) "šasije". Tako da, glede na to da sva že dva, bo tole grupno posipanje s pepelom. ;)
Ne bo držalo, blatniki so vijačeni tudi na planko. Kok sta pa tista dva šraufa pomembna da blatnik ne opleta pa ne bom trdil.
 
Nazadnje urejeno: