nakup avtomobila ... n+1-tič :)

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
Kaj se ti obremenjuješ, itak ga novš nikol kupu
grin1.gif
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Če ti je všeč da te zabije v sedež ko zahodiš, potem poglej Focusa ST, pa še zelo prostoren je 5 vratni. Se ga je dalo včasih dobiti pod 20k, kar je ceneje od Civica 1.8. Res pa da je tu poraba in zavarovanje druga pesem.
smile-1.gif

hum..če pa focus st zabije v sedež pa ne vem no.... mislim sej gre zadeva, samo ni pa nič gate trgajočega..
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Ja verjetno bolj zalepi kot pa civic 1.8, ali? Pa tudi od 2.0 tfsi dvomim da gre slabše.
smirk-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Če ti je všeč da te zabije v sedež ko zahodiš, potem poglej Focusa ST, pa še zelo prostoren je 5 vratni. Se ga je dalo včasih dobiti pod 20k, kar je ceneje od Civica 1.8. Res pa da je tu poraba in zavarovanje druga pesem.
smile-1.gif

hum..če pa focus st zabije v sedež pa ne vem no.... mislim sej gre zadeva, samo ni pa nič gate trgajočega..

J. ga stvar okusa in česa si navajen
smirk-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Me zanima kako se bodo kaj ti novejši turbo motorji z tako nizko kubikaturo obnesli proti starim turbačom, kot so uno, petica, fiesta. Za 1.4 tsi sem že nekaj slišal da baje niso biser zanesljivosti, me zanima kako bo z T-jeti.

lol, tolk let je umes preteklo, da ni primerjave...
VAG 1.4 je čisto druga zasnova, kot tale T-jet ki je klasični turbač.. Tale 1.4 so začel masovno vgrajevat, Fiat pa do sedaj ni niloki mel problemov z T motorji, tako dizli, kot bencinarji.. Pr bencinarjih jih je mal poraba j.., sam teli motorji so čist druga zgodba.. Itak pa še 1.8T pride
grims-1.gif
min 200ps.

Vsi sodobni dizli imajo turbino, pa se nihe več ne sprašuje o zanesljivosti... Pač je en kos več ki je dokaj obremenjen in lahko ob neprevidni uporabi hitro crkne....
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Samo je pa tudi res, da se na zalost nihce ne sprasuje o tem, koliko npr turbina stane.
Ce ti gre turbina npr pri Mazdi 6 (prijatelju), ga je skinlo za vec kot 450.000 takratnih sitkov. Ce gre turbina pri kaksnem evropskem avtu, je to bistveno manj... Zagotovo vem za Skodo Octavio 1.9TDI letnik hm .. 97 od soseda ... za novo je dal 200.000 sit, na zadnje so pa na servisu ugotovili, da sploh ni bla turbina kriva
smile-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
Mah turbine so skor "zastonj" sam morš vedt kje iskat.. In ker se kupuje nov avto, pozab na probleme, kriza je če rabljeno kupuješ in lahko zgonjeno dobiš..
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Ja, to je pa res ...

Me pa vseeno zanima, ce ima kdo izkusnje z Volvom S40 2.0D ali kaksnim drugim motorjem (tem, ki se prodaja od 2005 al 2004 pa do danes...
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik Earnhardt pravi:
No evo, en kandidat je ze - Civic (edino povprasal bi, kateri elementi tocno naj bi bili vprasljive kvalitete oziroma bi se lahko spraskali - to bodo lastniki vedeli)
Pri Civicu je problem prestavna ročica in sicer se začne malo lupit zgornja plast plastike okoli usnja. Pa zadnje luči so se ob močnejšem nalivu malenkost meglile. Oboje so b.p. zamenjali v garanciji, od takrat vse okej.
Pri testnem pa sem videl še, da je bila plastika na vratih mal podrsana, verjetno od kovinskih ur.
Pa sedeži so jeb.eni za sesanje s primitivnim domačim sesalnikom.
jezen.gif


Drugače pa, če imaš dost velik budget in rabiš avto za dva, potem predlagam A3 Sportback z 1.8 TFSI motorjem.
zmaga.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Mah turbine so skor "zastonj" sam morš vedt kje iskat.. In ker se kupuje nov avto, pozab na probleme, kriza je če rabljeno kupuješ in lahko zgonjeno dobiš..









res turbine sploh niso drage, ker se dobijo enake kot originalne za 1/3 cene na servisu, samo ponavadi folk tega ne ve in kupujejo na servisu
bonk.gif
pa tudi obnoviti se jo da cist poceni samo ne smes do zadnjega cakat
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
malenkost ceneje se je direkt od proizvajalca, samo je treba kak dan na njo pocakat
tongue-1.gif
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.949
760
113
Ja, ce ti finnace dopuscajo vzami definitivno A3 sportback 1.8TFSI. meni je bil predrag, sem se pa potem za civica odlocil. Morem pa rect, da je A3 z opremo precenjen, ampak kaorkoli, ce dopuscajo finance potem ...
wink-1.gif




Pri civicu:

- plastiko (tam ko so stevci) sem sal cistit z cunjo, ki je po vsej verjetnosti imela se kaksno cistlo gor. Rezultat, olupil sem zascitno plast :S

- sedezi so drugace kvalitetni in udobni, ampak obcutljivi.



+ zgoraj omenjenih problemov nisem imel (imam 2007 model).



Vse kar mi je zal pri civicu je to,da nisem vzel Ex modela. Stane 25k€ menda in ima dodatno:

- usnje

- navi

- el. soncna streha

- Xenon

- Gretje sedezev



PS. za navi dobim karte in SW zastonj
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.949
760
113
A3 bodo po moje prenovili leta 2010... Drugo leto pride se kabrio, potem za 2010 pa mislim da popolnoma nov A3
wink-1.gif