Nakazila preko štud. servisa

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Zanima me nekaj glede nakazil preko št.servisa. Dogovarjam se glede službe in postavka naj bi bila xy + 20% ddv. Zanima me ali jaz prejmem polno postavko teh xy+20%ddv, ali pa mi že študentski servis kje odbije 20% in jaz prejmem samo xy?

Če prav razumem, naj bi jaz prejel preko študenta poln znesek (xy+20%), ko pa presežem na letni ravni tisto kvoto 6200eur, moram pa pri dohodnini odvajati davek? Je to tako ali se kje motim-in pač država pobere 20% že pri študentskem servisu?
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
DDV je od države
smile-1.gif


Tistih 20%, ki jih bo firma plačala več, bo itak skompenzirala z ddv-jem pri svojih prilivih, tako da boš ti firmo stal xy.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Lej, ne briga me koliko bom jaz stal firmo temveč me zanima koliko bom jaz prejel v roke (ob predpostavki da bo na posamezno napotnico prišlo manj kot 400eur nakazila in ob predpostavki da na letni ravni ne bom presegel 6.200 eur). Ali v tem primeru prejmem plačo xy+ddv ali ne?


Ker drugače pa raje odprem s.p., jim izstavim račun in prejmem polnih xy+ddv, si najdem dobro računovodkinjo in skozi celo leto pridno nabiram račune na firmo katere bom dal v stroške da znižam ali pa celo izničim ddv pri dohodnini.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Spirit, ti mešaš plačo in DDV. Zavedam se, da tebe zanima koliko boš ti prejel, a firmo zanima koliko bo ona dala. Glede na to, da si napisal, da si se z firmo dogovoril, da bo dala znesek xyz+DDV to pomeni, da si firma načrtuje xyz stroška (DDV ji ni strošek) in nisem prepričan, da firma ve, da ti sploh misliš delati preko študenta.

Prav tako mešaš DDV, nižanje DDV-ja in dohodnino, saj nimata nič skupnega.

Tako ti na tvoje vprašanje lahko odgovori le firma s katero se pogovarjaš - ne moreš se z njimi pogovarjati kot podjetje, če si fizična oseba.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Dali so mi možnost da mi nakazujejo preko študenta, avtorsko pogodbo ali pa če odprem s.p., vseeno jim je, naj naredim kar se mi bolj splača.
Plačevali mi bodo xy+ddv, to naj bi potem jaz dobil na recimo s.p. račun. Potem pride oddvajanje davka v mojem s.p. od fakture katero sem jim izstavil in mi je firma plača polno z ddv. Ta davek moram JAZ odvajati državi, lahko pa ta znesek zmanjšam s stroški oz. z davkom od stroškov za podjetje. Je tako ali se motim? Če je tako, potem se mi s.p. splača imeti ker lahko vsaj nekaj davka ki bi ga moral plačati, zmanjšam s stroški.

Hkrati me je pa zanimalo kaj dobim jaz če mi nakažejo preko študenta? Kdo tam odvaja ta davek, jaz ali študentski servis?
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
kot ti je že uporabnik tis povedal malo mešaš zadeve (plača, štud delo,akontavije, dohodnina,DDV ipd), ali pa se nisi prav izrazil kaj bi rad.

Torej če pravilno sklepam, ti bi delal za neko firmo. Firma bi potem nekemu podjetju, fiz. osebi..... izstavila račun na katerim bi bil znesek npr. 100€ + DDV ( v tem primeru 20€). In tebe sedaj zanima ali ti bo firma izplačala, 100€, 120€ ali kaj drugega?

prvo kot prvo, vse je odvisno od dogovora....firma lahko za določeno delo izplača tudi 150€, vse je odvisno od dogovora.

Kot drugo DDV, ki ga firma zaračuna na računu, ni ne tvoj, ne firmin in ne od kogarkoli temveč je od države, saj ga firma zaračuna v "imenu države" in ga mora potem tudi odvesti državi. torej ostanemo pri 100€, ki naj bi jih ti "prinesel" v firmo.

Od teh 100€ pa je čisto odvisno koliko bo firma tebi izplačala. Na izplačilo tvoje napotnice ima firma še ca 16% stroškov ki jih plača za razne koncesije ŠS ipd., poleg tega plača še 2,91€ za tvoje zavarovanje. Poleg tega ima s tabo tudi določene stroške, z računom bi ustvarila nek "dobiček" od katerega se plača še davek ipd. tako da vse je odvisno od dogovora s firmo.


p.s. za moje pojme če misliš da boš delal za neko firmo, ki bo za tvoje delo drugi firmi izstavila npr 1000€ + 200€ DDV-ja, in bodo potem tebi nakazali 1200€ se prokleto motiš.
 

Mantara

Pripravnik
6. avg 2007
355
3
18
DDV boš ti odvajal državi SAMO če boš davčni zavezanec!
Ti ko odpreš s.p. boš pa nezavezanec in ne moreš si odbijat DDV-ja niti ga računat strankam. Če želiš pa lahko postaneš zavezanec tudi ko odpreš s.p. ampak moraš dat vlogo na davčni upravi da to želiš.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Evo, imam ravno en račun za 400 eurov (toliko je dobil študent)

400 - delo
48 - koncesijska dajatev (57,6 z DDV)
8 - dodatna koncesijska dajatev (9,6 z DDV)
2,91 - zavarovanje

DDV se obračuna samo na dajatve, račun je bil za 470,11 od tega je bil DDV 11,2.

Ti bi se moral zmeniti za tisto prvo številko (400), firma pa mora vedeti, da bo plačala na to
še 14% dajatev, nekaj drobiža za zavarovanje in nekaj malega ddv na dajatve.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Ok, hvala vsem za odgovore, se bom še malo pozanimal pri podjetju točno kaj naj bi oni meni nakazali.

Mantara, tvoj odgovor mi bo še zelo prav prišel,hvala.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Da ne odpiram nove teme, mogoče kdo ve kakšni so pogoji za pridobitev nepovratnih sredstev ob odprtju s.p.? Kakor vem nekaj takega obstaja, podrobnosti ne poznam.



Še vedno pa ne vem kaj nakaže podjetje preko študentskega servisa in kdaj se odbije tisti ddv?
 
Nazadnje urejeno:

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
odvisno za kakšno dejavnost, za nekatere se dobi za nekatere ne.


odvisno kdo ti da ta sredstva, občine razni skladi, organizacije za razvoj ipd.
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik hgard pravi:
Evo, imam ravno en račun za 400 eurov (toliko je dobil študent)

400 - delo
48 - koncesijska dajatev (57,6 z DDV)
8 - dodatna koncesijska dajatev (9,6 z DDV)
2,91 - zavarovanje

DDV se obračuna samo na dajatve, račun je bil za 470,11 od tega je bil DDV 11,2.

Ti bi se moral zmeniti za tisto prvo številko (400), firma pa mora vedeti, da bo plačala na to
še 14% dajatev, nekaj drobiža za zavarovanje in nekaj malega ddv na dajatve.

1. Študentski servis zaračuna podjetju urno postavko X število ur. Na to mu pribije še 14,4% in to je to.
Primer: 4€X25ur=100€ in še 14,4% = 114,4€

2. S.p. izda račun podjetju in ga podjetje plača.
Primer: Storitve blablabla ... znesek na računu 100€, podjetje plača 100€. Če si zavezanec mu računaš davek, drugače pa ne.

Zadosti jasno?
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Bolj konkretno glede nepovratnih sredstev:
- včasih si dobil sredstva, če si bil na zavodu za zaposlovanje mislim, da več kot tri mesece (ali pol leta)
- sedaj lahko dobiš sredstva preko vavčerskega svetovanja a le za svetovalne storitve širokega nabora strokovnjakov
- dodatno lahko glede na dejavnost, poslovni načrt, ipd, preko prijav na različne razpise dobiš še kaj (podjetniški sklad)
- obstajajo tudi določene regionalne spodbude - seveda odvisno od kod si

Nikakor pa nič od naštetega ni tisto, kar mislim, da pričakuješ ti: da bo avtomatsko nekaj padlo. Se je treba potrudit, spremljat in, če veš kaj hočeš imaš možnosti kaj dobiti.
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Bolj konkretno glede nepovratnih sredstev:
- včasih si dobil sredstva, če si bil na zavodu za zaposlovanje mislim, da več kot tri mesece (ali pol leta)
- sedaj lahko dobiš sredstva preko vavčerskega svetovanja a le za svetovalne storitve širokega nabora strokovnjakov
- dodatno lahko glede na dejavnost, poslovni načrt, ipd, preko prijav na različne razpise dobiš še kaj (podjetniški sklad)
- obstajajo tudi določene regionalne spodbude - seveda odvisno od kod si

Nikakor pa nič od naštetega ni tisto, kar mislim, da pričakuješ ti: da bo avtomatsko nekaj padlo. Se je treba potrudit, spremljat in, če veš kaj hočeš imaš možnosti kaj dobiti.

Na kratko: Nič ne bo, žal.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Manj papirologije, ce nimas vhodnega DDV (npr. ce se ukvarjas s storitvami, kot so recimo prevodi ali instrukcije), nisi nic na slabsem, razen ce iams res voljo komplicirati in potem tlaciti vse mogoce med stroske.
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Manj papirologije, ce nimas vhodnega DDV (npr. ce se ukvarjas s storitvami, kot so recimo prevodi ali instrukcije), nisi nic na slabsem, razen ce iams res voljo komplicirati in potem tlaciti vse mogoce med stroske.

Zate so stroški kompliciranje?! Zmeden odgovor si podal.

Pa da odgovorim:
Nezavezanec nima ne teorije ne prakse okoli DDV-ja.
smile-1.gif

Pri zavezancu pa je v praksi tako, da ti ob koncu obdobja vedno postavi enako vprašanja ... "Koliko DDV-ja bom plačal?"
smile-1.gif


Še kaj?
wink-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik Manc pravi:
Zate so stroški kompliciranje?! Zmeden odgovor si podal.

Da, menim da je iskanje "stroskov" (ki to ponavadi niso) da nekje najdes dovolj vstopnega DDV, je kompliciranje. Ce bi nekdo imel toliko prometa (ali vsaj predstavo o tem koliko prometa bo), da bi izracunal kaj se bolj splaca, potem ne bi bilo potrebe po tistem vprasanju, iz cesar sklepam, da gre za tak primer.

Je zdaj bolj razumljivo ?
smile-1.gif
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Citat:
Uporabnik Manc pravi:
Zate so stroški kompliciranje?! Zmeden odgovor si podal.

Da, menim da je iskanje "stroskov" (ki to ponavadi niso) da nekje najdes dovolj vstopnega DDV, je kompliciranje. Ce bi nekdo imel toliko prometa (ali vsaj predstavo o tem koliko prometa bo), da bi izracunal kaj se bolj splaca, potem ne bi bilo potrebe po tistem vprasanju, iz cesar sklepam, da gre za tak primer.

Je zdaj bolj razumljivo ?
smile-1.gif

Ne.