Najugodnejše skuter/motor zavarovanje?

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Imam vodno hlajeno WR-ko z 11kW. Končna po tovarniških je 105km/h (morda ima kakšen cestak končno čez 110km/h), ampak jih še nisem videl po ravnini, res pa, da nisem zobotrebec od šestnajstletnika.
Saj se na silo drži 100km/h po števcu, realno okrog 90km/h ali še manj, ampak je zadeva daleč od udobja, meni pač ušesa ne prenesejo tega. Vozim se večinoma okrog 80km/h po števcu, kjer motorček lepo prede in to je to.

PS: Res pa sem sam malo ''čuden'' :), ja vem to:rolleyes:.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Imam X verzijo, ki je cestna, R je terenska.
Hehe, rad bi videl zraven še GPS hitrost ;).
Jaz sem tudi mislil, kako fajn gre zadeva za svojih 11kW, dokler nisem navigacije montiral zraven in gledal hitrost po GPS-u.
Kakorkoli, če imaš A in imaš medmestno vožnjo je 250 minimum po mojem mnenju. Za po mestu je pa tudi 125-ka top.
Pa top speed je nekaj drugega kot potovalna hitrost (ne povprečna).
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Mel foter Yamaho xcity 250. Zelo luštna zadevica. Je pa že krava. 125 je glih vmes. Mesta okretnost 50ccm in pogojno medmestna varjanta. 250 idealno za medmestno, ni še dovolj za AC. AC 400+. Eventuelno tudi kaka luštna nova, lahka 300 ali 350. Po xcity je foter nabavu Xmax 400, ter ga lani jeseni prodal in vzel xmax 300. 400 je 220 kg težka krava z samo 35 KM. zelo neokretno v mestu, drugje je dobra. Nova 300 je po dimenzijah zelo podobna 400, ni skoraj nič manjša, je pa lažja za skoraj 40 kg. Pospeški, končna enaka kot 400, poraba manjša. Vglavnem trenutno top enocilindrska zadeva.

Sem pa z svojo majesty 400 tudi v dvoje prekrožu praktično cel balkan, češko, slovaško, mazžarsko, itd. Vrhunski avtocestni potovalnik z 10 KM premalo.

krucefiks sem zabluzu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mtl

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Drži, za AC je tudi 250ka premalo.
Čeprav skuterji po AC so kar muka, vsaj meni osebno. Parkrat sem bil prisiljen iti na AC z MP3 500 in je to kar mučno, vsaj meni.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Odvisno od motorja. majesti 400, pa tudi xmax 400 110+ na ac tako treslo, take turbolence, motor je kr premikalo, da se ni blo za vozit. Si šel prehitevat šleper in si šel kakih 50-100 m prej na prehitevalnega, te je luft skoraj obrnil. Motor je stal postrani, da si ga obvladoval. No po nasvetu kolega sem dal na šipo MRA podaljšek šipe, ki deluje kot spojler in motor pritiska k tlom. Od takrat dalje poezija. Motor miren, piš stranskega in turbolentnega vetra slišim samo še kot piš v čeladi. Prehitevanje kamionov, kot da jih ni. Najlepša potovalna okol 120 km/h, brez problema potovalna tudi tam do 145 km/h.

https://www.mrashop.de/com/model-ba...-creen-touring-part-xcta-all-years?c=90005787
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
MP3 ima že gor tale spojlerček, da usmerja zračni tok čez.
Vsekakor je razlika z njim občutna, ampak sam se še vedno ne počutim z njim na cesti.
Itak pa je motor za regionalko in lepo kruzanje, ne pa tolčt kilometre. Vsaj MOJE OSEBNO mišljenje.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Evo, plačal letos zavarovanje za 125-ko. Se je podražilo za 200%:p, ampak sem plačal manj, ker ni bilo treba vzeti asistence, tako da je bilo 7 EURo_O.
Loool.
Tako da se v celoti strinjam z map-om: če imaš A kategorijo je v trenutnem sistemu 50-ka totalna bedarija. Poleg tega, da si še bolj na udaru vseh ostalih udeležencev zaradi 45km/h, te konec koncev še več stane. Narobe svet.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.792
4.303
113
Madona, pa taka drama je bila okrog tega.... :rolleyes:

ampak nečesa pa ne razumem motoristov/mopedistov, ni problem strest tolk in tolk denarja za motor (mopedi so cenejši)
a težko se je stegnt tistih par 10€ za eno AO+ zavarovanje, sploh na motorju ker hitro pride do hudih posledic v primeru prometne nesreče...

p.s. pa ne inačit nezgodnega zavarovanja, ki ga ponekod turijo zraven ao, to niti približno ni isto...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Hja, Akrapovič ali AO+, nekaj se je treba odločit... :)

Sicer pa resno: v principu imaš prav.
Jaz imam moj jajček za skakanje naokoli 1.500km letno, gre pa tistih 80km/h, tako da nisem niti pomislil, da bi še kaj doplačeval. Čeprav kot rečeno imaš prav, hm.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Madona, pa taka drama je bila okrog tega.... :rolleyes:

ampak nečesa pa ne razumem motoristov/mopedistov, ni problem strest tolk in tolk denarja za motor (mopedi so cenejši)
a težko se je stegnt tistih par 10€ za eno AO+ zavarovanje, sploh na motorju ker hitro pride do hudih posledic v primeru prometne nesreče...

p.s. pa ne inačit nezgodnega zavarovanja, ki ga ponekod turijo zraven ao, to niti približno ni isto...

Mogoče to leti (tudi) name. Podražitev pri savi je tako čez palec 50%, mogoče boš tako lažje razumel zakaj se išče ugodnejša zavarovalnica. Kar se mene tiče ni problem AO+, pa par € gor dol, gre za princip.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.792
4.303
113
Mogoče to leti (tudi) name. Podražitev pri savi je tako čez palec 50%, mogoče boš tako lažje razumel zakaj se išče ugodnejša zavarovalnica. Kar se mene tiče ni problem AO+, pa par € gor dol, gre za princip.

Letelo na splošno, sploh pa ti principi ja, življenje bi bilo lepše če se ne bi tolk obešali na "principe"

Srečno vožnjo!