Najprej GARMIN. Kako do rute v MAPSORCE?

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
SUPER VSEM!
Ja stvar je takale Z nakupom GPS-ja dobiš samo karto na GSM-ju. Odvisno od modela, lahko gor delaš kar pač je pri modeli za delat.
Glede kart pa. Prosim, da me popravite!
Če želiš delat ruto na PC moraš posebaj dokupit karto.

Z nakupom GPS-ja dobiš karto. Vendar očitno pri garminu mislijo, da nihče ne dela rut na mapsource in ti ne priložijo DVD-ja. Če so karte prednaložene na gpsju, so tvoje(beri: si jih kupil)! Tako, da moreš nekje dobiti dvd(kako, ti naj povedo drugi)in nato vneseš kodo, ki si jo dobil na rumenem listku!Če kode nisi dobil, Se moraš tukaj registrirati in registrirati svojo gps enoto in dobil boš kode!
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Saj sem že enkrat napisal: Ni potrebno kupit! Dobiti moraš le CD ali DVD z ustrezno kartografijo, jo naložit na PC in ko ob koncu nalaganja program hoče kodo za odklenit, priklopiš Nuvija preko USB na PC in izbereš, da se koda prebere iz Nuvija (seveda to velja le za tiste karte, ki so naložene v Nuviju, v tvojem primeru CityNavigator Europe NT 2008). Ta DVD lahko njadeš na spletu kot torrent (v googlu iščeš: "city navigator europe nt 2008 dvd mapsource torrent") ali pa prosiš nekoga, ki ga že ima, da ti naredi kopijo.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
No sem ravnokar poklical in lahko poem iz prve roke.
Torej res ni DVD jev zraven, razen še pri Zumo-tu, razlog je ker se recimo na serijo 3 ne da prenašat rute iz računalnika na napravo, pri seriji 7 pa zato ker se routa lahko splanira na sami napravi in spet ne potrebuješ računalnika.... čeprav bi bilo prek računalnika lažje. Če si želiš naložiti na računalnik si moraš kupiti update, se pravi moraš kupiti novo še eno karto.... Jaz pa sem mu rekel " al pa potegneš iz interneta in inštaliraš pa odkleneš z napravo" pa je potiuhem rekel " ja al pa tko", eko to je en tak kratek pozetek.
Jaz pa se opravičujem vsem ki sem jih zavajal da bi garmin moral dat dvd zraven, ker mi je to pač edino logično, vendar zgleda da ima garmin drugacno politiko.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No po moje se da problem rešiti z lahkoto, če bi Garmin imel le voljo za to.

Program Mapsource omogoča tudi prenos karte iz naprave, vendar mi ni znano v kaki primerih to funkcionira oz. Mapsource omogoča marsikaj pa Garmin namerno napravam te opcije omeji.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.559
688
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Program Mapsource omogoča tudi prenos karte iz naprave, vendar mi ni znano v kaki primerih to funkcionira oz. Mapsource omogoča marsikaj pa Garmin namerno napravam te opcije omeji.

Pravzaprav ne prenese zemljevida ampak, samo naslov.
Uporabno pri starejših napravah (malo spomina), prebereš naloženo, spremeniš zemljevide in pošlješ nazaj.

Na Garmin.si bi bilo potrebno vprašat kako ti brez Mapsourca koristi log pri seriji 7xx.
grims-1.gif
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
Ja pa bomo skupaj nekaj sklanfal!
Torej stvar je rešena. Imam DVD z programo zemljevidom!. Kaj je gor, ne vem, kaer se mi je še pred tem vse seul!
Torej pognal bom kar je na DVD-ju in na koncu priklopil GARMINA? Je tu še kaj (vpis kode, registracija na zgornjem naslovu?
Kam se spravljajo rute, POI ki jih naredim na MapSorce? V GARMINA ali na SD?
Kako jih klicat iz SD-ja?
Nekje tu sem prebral, da je SD neuporaben. Zakaj pa sploh je?
P.S. Tale GARMIN sem čakal 10 let!
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
JA za zadnjo vrstico sploh.
Kaj pa odgvovori na vprašanja?
Želim imeti CN Evropa skoz gor, s(na) karticami pa menjat ostale zemljevide in POI.
 
Nazadnje urejeno:

Sizif

Pripravnik
27. jan 2008
40
0
6
Brane_new, ti pisati v zelo čudna slovenščina, zato tebe zelo težka razumeti.
grims-1.gif
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
A to si se sam spomnu al ti je kdo pomagal... pri vseh teh silnih vprašanjih namreč.... Poizkusi in potem sprašuj kar ne boš vedel, še preden pa boš karkoli vprašal pa uporabi iskalnik in preberi temo o mapsourcu in temo o nalaganju kart.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
Vsem, ki jim jeuspelo "razvozljati" moj jezik v postih z vprašanji, se lepo zahvaljujem.
2x. Enkrat zaradi dešifriranj mojega jezika, drugič zaradi razumevanja mojih vprašanj.
Po dolgem času izbiranja, sem se odločil, da sodelujem SAMO tu, na tem forumu
Pri izbiri GSM sem se tako v celoto naslonil na vaše predloge, izkušnje, mnenja, ocene, teste, namige, kritike..., ki so bila napisan tu.
Na premnogih forumih je odgovor na zastavljeno vprašanje: glej ta post, uporabi goooogle.com itd.
Tu pa se vedno najde kdo, ki ti ponovi odgovor na že kar nekajkrat postavljneo vprašanje.
Sam bom GSM uporabljal v EVROPI, ZDA in NEW ZELAND. Zato mi veliko pomeni, kako najpreprostejše in
najkvalitetnejše organizirati podatke na mojem GSM-ju. Na osnovi zaših izkušenj.
Vprašanja so teorija, ki jo bom z veseljem upošteval in uporabil pri praktičnem delu na PC-ju in GSM-ju.
Vsa vprašanja seveda ostanejo.
p.s. je tokratni jezik primernejši? Toda tipkanja se ne morem navaditi.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Dajva počasi in od začetka, saj imava čas.

Da ne grem brat vsega kar si napisal.

Kakšno napravo imaš?
Nuvija ali Garmina na telefonu?

Imaš kakšno SD kartico in kako veliko?


Kakšen DVD od Garmina imaš?
City Navigator Evrope 2008
še kakšnega?


Torej napiši, pa bova počasi korak po koraku napredovala.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
750 Nuvi
SD 2 GB prazna
DVD je od zastopnika garmina v SLO, naj bi bil gor CN Europa 2008 - taka kot na GARMINU

Gre se mi za to, kako organizirat podatke za uporabo.
Na GARMINU naj bi vedno bila EVROPA, s karticami pa bi menjal zemljevide in ustrezne pripadajoče
podatke - rute, POI - odvisno od tega,kamor bi šel izven EVROPE.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Bojda na 750 ne rabiš uporabljat mapsourca ker se da vse delat na napravi. Ti pa tud toolk kompliciraš da je kar čudn.... na 2gb spraviš vse kar arabiš za evropo, ko boš šel pa drugam pa si skopiraj img fajl na disk in si naloži mape kamor boš šel... in ko prideš domov si samo nazaj skopiraš img fajl in že maš spet celo evropo in vse kar rabiš. Kakšne zemljevide boš ti menjal.... ti si pa res hepi k so dobu garmina po 10 letih
wink-1.gif