Najpoloznejsa smucisca?

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Po mojih izkušnjah je Cerkno še njaboljše za učenje. Na vrhu je položna proga, kjer se da fajn navadit ljudi na smučke in vozi 2 sedežnica. Zraven imaš pa potem sidra, kjer je proga malo bolj strma, vendar še vedno dopušča neko začetniško smučanje. Jest vsekakor predlagam Cerkno. Drugače pa se mi zdi da je dobra proga tudi čistno na koncu v Kranjski Gori. Tam ko je tudi 2 sedežnica, ne vem če je še. Tam vozijo tudi ena sidra in proga je dokaj položna. Samo tam sem smučal kot mulc in mi že malo spomin peša.
smile-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Mal me skrbi tale cerkno ker vidim da imajo al mulci kaksne pocitnice al je pa tolk zaseden.
182069-banda.jpg
 

Priponke

  • 182069-banda.jpg
    182069-banda.jpg
    55,4 KB · Ogledi: 307

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Letos sigurno ne bo tolk gužve kot prejšna leta. To pa zato ker po cesti Železniki-Davča zaradi poplav še ne morejo vozit avtobusi (veliiiko manj šolarjev). Ti šolarji s slike so pa verjetno iz Cerknega kjer je hotel.
Sicer pa sedaj itak še na vrhu Cerknega pada dež, tko da ni prov fajna smuka.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
To so ponavadi smučarski tečaji, ki jih furajo šole (5. razred ali nekaj takega), cel teden.
Sicer pa glede na današnje vreme kakšna skrb z gužvo na smučišču odpade - ker smuke ne bo spljoh
grin1.gif


Aja, kar se pa položnih smučišč tiče - tudi meni se zdi ta položna na Cerknem idealna za učenje. Položna in ful široka...
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Tole zgleda gužva, ker so mulci v šoli v naravi in so zgleda glih gor prišli. Teh mulcev je za max. 4 razrede. In tlele se glih pripravljajo na smučanje, drugače se razporedijo po progi in ni gužve. Jest jih ponavadi sploh ne opazim, samo k grem na kosilo je pol gužva.
smile-1.gif
Če boš šel med tednom na Cerkno, ponavadi tudi v vrsti na sedežnico ne boš čakal.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Pred tremi leti sem drugič v življenju smučala in to v Mariboru in je blo tud OK. Še vedno se smatram za začetnika in zgornji del, nad tisto progo kjer je Zlata lisica je primeren za začetnike. Po tisti "navpičnici" sem se pa samo enkrat spustila pa sem se preveč matrala povrh vsega pa moraš nazaj na vrh s tistim smrtonosnim jajcem. Paš brzina in višina nista moji kolegici.
smirk-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
To se spustiš dol, pa kar bo bo...Plug zna vsak vozit, mi smo se učili smučanja iz pluga, samo z leti imaš noge vedno bolj vodoravno in kar na enkrat preideš na robnike-carving...To je vsa čarovnija..Strah ne sme biti problem, ti se spusti in se prepusti zakonom fizike...te bodo že oni usmerjali
hysterical-1.gif
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
To se spustiš dol, pa kar bo bo...Plug zna vsak vozit, mi smo se učili smučanja iz pluga, samo z leti imaš noge vedno bolj vodoravno in kar na enkrat preideš na robnike-carving...To je vsa čarovnija..Strah ne sme biti problem, ti se spusti in se prepusti zakonom fizike...te bodo že oni usmerjali
hysterical-1.gif

Kaj pa pol k si smučke prekrižaš, kaj pa pol? Pol pa z glavo plužiš.
grin1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Vsi smo najmanj 1x prekrižali smučke. Zato pa nam je tehnika omogočila, da imam tako dobre vezi, da te odpnejo in se prekucneš na tla kot da bi naredil preval naprej...
Nič bat, samo spusti se...
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Ta teden so neke kaplje napovedane,pa se 6 stopinj C je cez dan tko da vrjetno vseskupaj odpade,jest osebno glih nevem povedat kaj pomeni 6 stopinj C na smuciscu,nevem a je to ze bolj plundra al ne,sploh ce dezuje.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če bilo kaj pada je zlo grdo za smučat. tut če imaš očale se ti vse gor lepi in slabo vidiš, ves si premočen in še 1x težji, pa zebe te. rajš karto v smeti vržem, kot da se smučam ko kej pada.

6st. se mi zdi da je pa res že skor mal pretoplo. ok če si začetnik pol ni take panike, morda še boljš, ker bo šlo bolj počas:)
 

medvedka

Pripravnik
26. jul 2007
553
0
16
uuu sam moja najbolša borderija ever v sloveniji je bla en četrtek par let nazaj.. snežilo je ko pr norcih, megle ni blo, na arehu je delalo vse, s fantom pa sma bla total sama, pa še 20cm celca je blo povsod.. zakon na kvadrat..
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz
Sem bil v petek,nekaj megle,rosilo,tudi dezevalo,ampak mene ni motilo total nic,pa se guzve ni bilo.
Aja filing v brunarici je pa kot da bi bil na hrvaskem in ne v Sloveniji,tolk jih je,sploh pa jih ima 70% hrvatov,kombinezone s sahovnico.