Najpoloznejsa smucisca?

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Nekako ciljam na smucisce Cerkno(ima kdo izkusnje stem smuciscem?),pa nisem preprican,bil na Krvavcu na drugi najvisji progi in je malo prehuda za nekoga ki mora ponovno dobiti malo filinga v noge.
Torej kje so se taka polozna smucisca in siroka,a seveda ne cisto brez naklona
smile-1.gif

Vidim da je tudi dosti folka na smuciscih,kolk je ponavadi zasedeno cetrtek ali petek,pac rad bi seveda cim manj folka gledal gor,tisti ki imajo uzitke v guzvo pa naj gredo cez vikend.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Ah dej. Pri nas sploh ni strmin smučišč. Podji pogledat kam v Alpe, pa ne naše in se boš prepričal kaj pomeni prava strmina...

Na Kaliču baje še un edini krožnik ko imajo, pelje po ravnini in ne navkreber
hysterical-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
nassfeld ponuja vse to. res da je malo dlje pa dražja karta, sam vsaj men ni blo žal, ker je res super.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Moji spomini na prvo smuko so še precej živi pa čeprav je od tega minilo že kakšnih 5 let. Zgodilo se je v Cerknem. Kolega, ki je v Kranjski Gori učitelj smučanja mi je lepo pokazal kako se zavija, kako se ustavim, grem na žičnico ... Vse do usodnega trenutka, ko je bilo potrebno priti do dna smučišča. Namreč cel dan sem se zadrževala nekje bolj zgoraj, kjer je bila ena bolj položna (zame sicer še vedno strma) proga.

Potem pa se je bilo potrebno spustiti po tisti navpični steni. Da sem prišla do dan sem porabila dobro uro. Na koncu sva bila na smučišču samo še jaz in ratrak, na dnu pa kup občinstva, ki si je ogledovalo moj podvig. Malo je manjkalo, da mi niso na koncu dali pokala.
grin1.gif


Ko se zdaj spomnim mi je smešno, sam takrat me je blo pa strah k pr norcih.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Sej pravim, da je bla ena kao položna (bolj položne ni bilo, razen tista kjer so se 3 leta stari otroci smučali) sam naprej od te (od prelomnice naprej) je bla pa ena čist navpična, vsaj tako imam v spominu.

grozno je blo
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Nekako ciljam na smucisce Cerkno(ima kdo izkusnje stem smuciscem?),pa nisem preprican,bil na Krvavcu na drugi najvisji progi in je malo prehuda za nekoga ki mora ponovno dobiti malo filinga v noge.
Torej kje so se taka polozna smucisca in siroka,a seveda ne cisto brez naklona
smile-1.gif

Vidim da je tudi dosti folka na smuciscih,kolk je ponavadi zasedeno cetrtek ali petek,pac rad bi seveda cim manj folka gledal gor,tisti ki imajo uzitke v guzvo pa naj gredo cez vikend.

Slovenske ceste ob prvem konkretnem snegu.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Jaz vas ne razumem kako se boji priti po strmini dol. Če si res ne upate zavijati in divjati dol, kar je največji gušt, pa se počasi drsajte po robniki počasi dol...to je edini recept...samo na robnik pa ratrakirat sneg po strmini:D
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Ja na cerknem je na vrhu zelo položno (že skoraj malo preveč za učenje), do dna pa vodijo 3 proge, pa vse so ''dokaj'' strme za začetnike. Vseeno ostane opcija da greš s sedežnico dol, če misliš da je prestrmo.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Jaz vas ne razumem kako se boji priti po strmini dol. Če si res ne upate zavijati in divjati dol, kar je največji gušt, pa se počasi drsajte po robniki počasi dol...to je edini recept...samo na robnik pa ratrakirat sneg po strmini:D

Verjem, da če prvič stojiš na smučkah in gre vsaka po svoje
hysterical-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Ali pa naj te kakšni prijatelji, ki že znajo smučati naučijo. Inštruktorji so sicer dragi, recimo 20€/h, obišči čene kakšen tečaj, saj so tudi čez vikend, da ne boš zgubljala cel teden. Vsak se lahko nauči smučat...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Pri nas je dokaj položno na Rogli, Soriški Planini, Cerknem, Kranjski Gori... So pa na vsejh teh smučiščih tako položne kot strme porge, tako da je treba malo pogledat prej, na katero sedežnic oziroma vlečnico greš.

Tudi Straža se meni ni zdela tako strma, je pa treba iti okoli in ne kar direkt po ta strmi.

Strmo (in ledeno) je bilo meni na Kaninu, Starem Vrhu, Višarjah (Italija), Bad Kelinkircheim-u (Franz Klammer Strecke)

Kotje bilo že napisano je dosti prog za vse okuse v Nassfeldu v avstriji in pa v Italijanskih dolomitih, ki so z svojimi širokimi in ne prestrmimi smučišči pravi smučarski raj.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Ali pa naj te kakšni prijatelji, ki že znajo smučati naučijo.

Ni opcije, ker mi takrat ni noben znal razložit ali pokazat kako se smuča
hysterical-1.gif

sej ni neke panike, ko se bom spet odločila za smučke, si bom najdla profija, da me nauči
cheer.gif
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Podkoren 2, se pravi desno od FIS proge - resnično položno in idealno za učit. Vsekakor bolj primerno kot sama Kranjska Gora, v kolikor greš sam, če pa imaš inštruktorja pa je praktično vseeno.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Ne mislim polozno-ravno,ampak to da je bolj za zacetnike primerno,da je siroko in da dosegas hitrosti do 30km/h in ne skoraj 50km/h.