Najnovejši (vrjetno) slovenski film; Hit poletja

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Pravkar ogledal: 7/10

Čeprav igralska zasedba skor identična petelinjemu zajterku (so mislili da jim bo spet ratalo), ga niti približno ne doseže.
Je pa kul film. Priporočam. Premalo zgodb, premalo prepletanja (nekaj so poskušali, ampak je blo
preočitno, tisti denar + dubaj ipd...) Kakorkoli, prikazano da slovenske punce ne dajo hitro. Kar pa spet ni res.
Še manj pa v šovbiznisu. In da je petje trd kruh.

Poglejte in ocenite. Na imdb še ga ni.

Novak je spet bil fantastičen. (nažalost pa edini v filmu.)
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
par minut gledal. Saj hčerka od Molkove izgleda solidno, sam sem nehal gledat ko se je začelo njeno znanje dramaturgije.
bonk.gif
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Meni se je tudi zdel premalo "globok"...tako površinski je, premalo globjega prepletanja, tiste čustvene napetosti...včasih se mi je zdelo, kot da neko sceno ne vejo kam vtaknit. Pa interakcija med Matjažem in Tino je bila omejena na brezvezne floskule "daj mi rajš lupčka", "stisn me"... Zdi se mi, da manjka predvsem bolj dodelana interakcija med liki...izgledalo je kot da je likov preveč in niso imeli časa za kaj bolj poglobljenega in so jih samo "nakazali".

Pa kar se igralcev tiče...ne vem zakaj so skoraj celotno zasedbo Petelinjega zajtrka not vtaknili...sej so še drugi dobri igralci pri nas. S te plati sem bla tut mal razočarana, nek Petelinji zajtrk wannabe...

Je pa recimo spodoben film za Slovenijo, recimo 7/10.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Saj je normalno, Petelinji zajtrk je bil kino kaliber, tole je pa direct-to-tv izdelek, jasno sponzoriran s strani rtvslo. Tisto uro in pol se je dalo preživet, ženšče bo pa na svoji igri in štajerskemu naglasu pač moralo še malo delat.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
to sem tut jst včeri gledu in preklaplju med bb in tem filmom.
če sem preklaplju pol že pomen, da mi ni bil všeč:) pač še en povprečen slovenski film.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.902
37
113
jest pa ne vem, kaj vsi ta petelinji zajtrk tok občudujete! men ni bil čisto nič posebnega! Pač pokazali so mal slovensko-prekmurske kulture (preprostos, pijančevanje, beda,...), pol za razburljivost so pa unga bosanca notr vmešal, in valda se mora njegova bejba z vajencem spletkarit...

men je outsider še vedno No.1! tud dialogi so boljši, in vse no...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Če gledamo na splošno si petelinji zajtrk zasluži tam nekje 4/10, če pa gledamo med slovenskimi pa 8/10, nekje kot Jebiga, Poletje v školjki, Sreča na vrvici, To so gadi. Šišajo ga marsikateri: Outsider, Kajmak in Marmelada, po moje tudi Babica gre na jug in Express Express.

Na nikogaršnji zemlji štejemo pod slovenske? Potem imamo definitivnega zmagovalca.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ti nisi normaln. 8.1 ma oceno na imdbju. Vrjetno ne zastonj. Z istim številom glasov (skoraj)
je presunil Outsiderja za 0,5 ocene. Veš kaj je 0,5 boljše? Vrjetno ne zastonj. Babica gre na jug
pa je klasik, in daleč pod nivojem. Za oceno nevem, vem samo da je zgodba dobra, igra tut,
režija je seveda noro dobra, vinči zažge z snemanjem, ampak to v zadnjih 10ih letih, 91' še ni vedel
kaj dela.

Glej, izredno zbirčn sem kaj se filmov tiče. V kino grem letno okoli 30. Do konca pogledam pa mogoče
samo 12 filmov. Zato ker ko mi film po 30 minutah "ne potegne" ga ne gledam dalje. Itak prej naredim imdb študijo
in podobno, ampak treba je videt za oceno. Petelinji film mi je potegnil po prvih 2 minutah. Igra je res noro dobra.
Ob nesposobnem režiserju film rešuje zares dobra igralska zasedba. Predvsem Vladek je ubijalsko dober (kot vedno),
Emeršiču so dali totalno prekratko vlogo. Da ga je prav škoda za tako krneki vlogo. Čeprav jo je noro zaigral.
"Res neboš kave?"

 
Nazadnje urejeno:

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.072
3.402
113
V filmu zmaga glasba... upam da bodo Mlade oči čim prej izšle na kakšnem nosilcu.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
2 tretjini filmov ne pogledaš do konca? Pa kaj si tak ultra zaseden manager, da moraš iz dvorane če ni vrhunski film?
rolleyes-1.gif

Ne, ampak ne prenašam slabih filmov, še manj pa da jih plačam za ogled.
Vedno si preberem opise, komentarje, ampak to je nereferenčno, ker ponavadi jih pisujejo g€€ki, pa
še ti ki jim je bil film všeč...

Ko mi mine do filma, grem z dvorane, pa raje na kavo, sladoled,...

Dober film danes videt je mala umetnost.
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Če je kdo uniču film je pa ona. Tolk brez osebnostnega igranja (če je to sploh igranje) pa še ne. Zgodba je bila totalna 10ka, tudi Metod Pevec je meni osebno najboljši slo. režiser, samo kaj ko glavna junakinja ni dala nobene energije od sebe. Medla, brezbrižna, totalno je uničila film in zgodbo. Kako je ona dobila vlogo je brezveze, da se sprašujemo, ker je to lep primer kako delujejo veze in poznanstva v SLO. Žalostno, da ne damo priložnosti tistim, ki so sposobni.
bonk.gif


majč
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Zakaj bi pa morala dat kako energijo od sebe? Lik je bil pač tako zamišljen.. meni osebno je tole odličen film!
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Baje je fora igranja v tem, da igralec uprizori psihično stanje junaka. Ko si gledu njo, tega ni blo opaziti, kot da bi bila v filmu kr tko za hec, da se mal pokaže. Ko bi morala bit vesela je bila kr neki, ko bi morala bit jezna spet kr neki...v glavnem nič ni bilo spremembe v izrazu na faci, skoz isto, dolgočasno, brezizrazno, medlo, kr neki. To zame ni igra.

Ja film je odličen, zgodba tudi, sam njena vloga me moti, ostali igralci so bli tud super.


majč
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Moje mnenje je sledeče: ne glede na to, da bi v ženski vlogi morda res nastopala kaka druga igralka (čeprav menim, da je "Molkova" vlogo odigrala solidno), je film gledljiv in ima sporočilo. Tu ni, da bi si vsak predstavljal po svoje, temveč je sporočilo enoumno.
Če nimaš denarja imaš zagotovo za ponudit kaj drugega ...
evil.gif


Noker
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Reče se "kaj" ne pa "kwa", ker vsi ne kvakamo.

Vsi pohvalijo odigrano vlogo, potem pa prideš ti in butneš ven eno tako kozlarijo. Začni drugače gledat na like, če ti ni všeč njena mama, to ne sme vplivat na oceno.