Najhitreje Ljubljana - Praga

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Mi smo šli na Dunaj, Brno....in smo bili gor hitreje kot v sedmih urah, s tem da smo imeli mislim da dva malo daljša postanka. Super cesta, razen tam vmes ko greš čez mejo...ampak se da peljati 120 km/h+, je široka, sem parkrat tudi doživel ko folk prehiteva da se gre v tri mimo, pač se moraš umakniti malo bolj desno
smile-1.gif
, od Brna naprej sem pa vozil vedno na prehitevalnem, ker na voznem trese k pr norcih (mislim da so betonski bloki še vedno položeni). Stroške imaš pač z Avstrijsko in Češko vinjeto, tunelov ni, vozili smo pa okoli 150 km/h+ brez problema.
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
Citat:
Uporabnik feler pravi:
Mi smo šli na Dunaj, Brno....in smo bili gor hitreje kot v sedmih urah, s tem da smo imeli mislim da dva malo daljša postanka. Super cesta, razen tam vmes ko greš čez mejo...ampak se da peljati 120 km/h+, je široka, sem parkrat tudi doživel ko folk prehiteva da se gre v tri mimo, pač se moraš umakniti malo bolj desno
smile-1.gif
,

Na začetku tega odseka je tabla v stilu "vozi skrajno desno" ravno iz tega razloga
cool-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
ksz...

se pravi potem najbolje kar linz-praga.časovno je tam tam.km precej manj (okoli 100)
vmes se ustavim v kaki dobri krčmi na golažu in cmoke ter spijem pol litra ležaka
zmaga.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
samo enkrat nisem šel na brno in potem nikoli več... cesta preko brna je za moje pojme najhitrejša plus najbolj varna predvsem iz radarjev in podbnih vidikov saj se ne voziš po naseljih kar v drugih primerih se...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Da malo obudim to temo. Je še vedno najboljša pot LJ-Dunaj-Brno-Praga? Grem pa gor v četrtek in nazaj v nedeljo, če to kaj spremeni.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kako pa imajo čehi cestnine?

Krone rabim prej, ali vzamejo tudi eure? Grem enostavno do prvega bankomata in mirno?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
vinjeta, kratkotrajna (7 ali 10 dni, se ne spomnim več). Nanjo moraš napisati registrsko št. avta. Kupiš na meji na Mikulovu. Krone dvigneš na bankomatu, ponavadi najugodneje ali plačuješ s plastiko. Plačuj v lokalni valuti, tudi dviguj v njej...
wink-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
vinjeta, kratkotrajna (7 ali 10 dni, se ne spomnim več). Nanjo moraš napisati registrsko št. avta. Kupiš na meji na Mikulovu. Krone dvigneš na bankomatu, ponavadi najugodneje ali plačuješ s plastiko. Plačuj v lokalni valuti, tudi dviguj v njej...
wink-1.gif

Ja glede deviz mi je jasno, po celem svetu to uporabljam na tak način.

Kaj se v Pragi ne sme zamudit? Imel bom (teoretično) tri proste večere, dva po 18ih, prvo noč pa se mi verjetno ne bo dalo kaj preveč.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.676
581
113
Obvezno Hradčane, pa mal ob vodi se sprehodit, obilica dobrih pubov. Je pa tko, da če boš rinu u Fleka - švejka, pozabi gužva, in znatno dražje kot ostalo. Lep mesto, pa obolica fejst punc
wink-1.gif

Pa če bo zyle a hnedle pol lohk računaš ryhle do nemocnice. Rebrca pečena pa krače prva liga ostalo pa dost kumine u hrani, če jo maš rad, ti bo sploh ušeč.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.676
581
113
Killa se jo boš navadu, sej je čist fajn pol pa ene tri rezane pive po grlu, pa ma vse boljš ukus, tud sladke solate :p
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.337
5.853
113
pri taščici
Pol si ga nahebal. Pred 10 leti v sparu v Brnu ves kruh s kumino. Se zemlje so bile. Wtf.... Sedaj vem zakaj Čehi nosijo kruh na Jadran (ker ga ne dobijo s kumino) Malo heca.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.758
359
83
Vipavska dolina
Bil teden dni na Češkem pred kratkim pa kumine nisem poizkusil, tko da, da se jest tudi kaj takega brez kumine (no vsaj opazil nisem da bi jo "dobil").
Drugače, najboljši tečaj menjave je itak pri nas, je treba pa krone naročiti. Če boš gor menjaval (dvigoval s kartico), tečaji so lahko tudi 2 kroni napram € razlika, če se ne motim je bil najugodnješi kar smo jih videli Raiffeisen, najslabši pa Sparkasse. Ampak vsekakor ne se zaletet v prvo menjalnico / bankomat ampak raje se malce sprehodi in primerjaj.
Je pa res nisem bil v Pragi...