Najemodajalec - kako se najbolje zavarovati

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Brez zamere ampak tudi zaradi takega razmišljanja lastnikov je stanje pri najemnikih kakršno je!

Kakšno razmišljanje?

Da te bodo nategnili, da bodo nekega dne ušli in ostali dolžni zadnjo najemnino, ter za stroške. ki se SEVEDA zaračunavajo za nazaj po dejanskih računih, ki se spreminjajo glede na različno porabo?

Preberi si malo izkušnje lastnikov na stanovanjce, pa boš v trenutku nehal šimfati lastnike in njihovo popolnoma LEGITIMNO željo, da bi se maksimalno zaščitili in ohranili vrednost nepremičnine.

Ti pa jim, če boš kdaj oddajal, kar opremi kuhinjo z Miele gospodinjskimi aparati. Želim ti obilo sreče! In čim manj IZGUBE!

Ti nimaš barvnega ekrana?

Že ta forum je živ primer objektivnosti na vseh ravneh, ne vem zakaj dvomim v stanovanjce, al karkoli že je.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
To, da dvomiš v najbolj obiskano Fb stran za oddajanje in najemanje, je čisto tvoj problem.

Na Nepremične.net recimo ne boš izvedel popolnoma nič o morebitnih težavah, luknjah, nategih.

Tako, da se tudi v bodoče glede nepremičninske problematike kar drži Alterja in ostani neobveščen...
To je tvoja (ustavna) pravica...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.204
2.440
113
v lokalni ostariji
madona kaj sem tukajle izvedel

da je naš nasprotnik socialnih medijev in možakar ki trdi da ljudi poneumlja tehnologija kot vir znanja navedel FACEBOOK! ne moreš verjet.


bi pričakoval da bo tak ortodoksni zaplankar privlekel ven številke uradnega lista ter morda pisma bralcev nedeljskega dnevnika kjer pravni strokovnjak pojasnjuje situacijo... ampak je šokiral... informacije zbira na modernem mediju!
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
madona kaj sem tukajle izvedel
da je naš nasprotnik socialnih medijev in možakar ki trdi da ljudi poneumlja tehnologija kot vir znanja navedel FACEBOOK! ne moreš verjet.
bi pričakoval da bo tak ortodoksni zaplankar privlekel ven številke uradnega lista ter morda pisma bralcev nedeljskega dnevnika kjer pravni strokovnjak pojasnjuje situacijo... ampak je šokiral... informacije zbira na modernem mediju!

Samo pri oodaji stanovanj je Fb v redu, pijandura! Samo pri oddaji stanovanj!

Drugače pa je Fb za socializacijo mladih - katastrofa.
Od tistega, kar smo mi kot mladi znali s puncami recimo 1970, ali 1980, danes fantje ne znajo praktično - nič!

Znajo pa seveda na mobilca vsak teden znova naložiti najnovejši rom.To pa ja...
In seveda dol vlečt z fartisa. Ker to je nujno za lajf.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.204
2.440
113
v lokalni ostariji
zanimivo pa objavljat na facebook stvari ki so TEBI V REDU tud znajo, zaplankanc...

a veš, fejsbook ni izumil en star švaler v 70 in 80. ampak lepo en mulc... k se je rodil krepko po tem, ko je sloga vrtela še "izobraževalne filme"...

fb za socializacijo mladih je prav fletn. lahko mladi dobijo punce iz X kraja... in marsikater mlad zna s punco ravno tako kot star osel... ne bit prepričan da si ti edini kavalir... pa najbrž jim več mladih punc potegne... kot ti filmov iz fartica...

nujno za lajf je iti naprej! ne objokuj starih dobrih časov ker stari dobri časi so dejansko zdaj!

še enrkat zanimivo, da ti verjameš in uporabljaš "strup" 21.stoletja...

dej raje pisma bralcev in posvet z odvetnikom.... bo bolj v stilu
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Matematika ne laže:

Če imaš dnevno na razpolago recimo 4 ure prostega časa, in si od tega 3 ure v virtuali (splet=Fb=forumi), ti ostane za realo LE ena piškava ura.

Mnogi pa so na spletu dnevno tudi 6 ur in več, torej sploh ne vedo več, kaj je reala, ali pa čez čas z njo popolnoma izgubijo stik In posledično tudi spretnosti, ki so jih mogoče včasih že imeli.

In izgubijo samozavest, potrebno za komunikacijo v živo. Še posebno za kom. z drugim spolom, ne z branjevko...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Od tistega, kar smo mi kot mladi znali s puncami recimo 1970, ali 1980, danes fantje ne znajo praktično - nič!
Jaz tudi dnevno gledam kako luštne punce plačujejo svojim fantom pijače in tortice.
Po možnosti, jih še one pripeljejo.

Samo kdo je zdaj pametnejši, ti, ki si jim plačeval vse od A-Ž, odpiral vrata in odmikal stole... ali oni?

Se sprašujem.

Pa ziher tudi tvoje početje v mladosti ni bilo povšeči starejšim. Ne bodi tak str fotr.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Jst sem bil tako dober podnajemnik, da je lastnica rekla, da sem lahko 2 mesca zastonj not, če še ostanem:))
Nikol ni podražila najemnine ali jamrala, da sem prepotraten. Enkrat je rekla, da bi pozim mal zapiral radiatorje, da bi šparal. Sem rekel, da bomo največ prišparal, če bi bla nova okna in vrata (res je pihalo skos okol), čez 2 tedna so se že montirala:))


Nazaj na temo;
kako zgleda, potem izselitev podnajemnika, če imaš tisto ta hudo pogodbo, ki se jo omenja na začetku? Če se on priklene za radiator, kdo potem pride in ga ven odnese in kam ga postavi? Na dvorišče, na policijo, na pločnik...?
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Ali bi lahko kdo na ZS poslal vzorec te "ta hude" pogodbe, ali moraš to kupit pri notarju?
Pomagal bi nekomu in ga vzel v prazno stanovanje za neko simbolično najemnino. V roku enega leta bi to stanovanje odkupil. S postavljeno odkupno ceno se strinja, zato je najemnina res simbolična. V tem času bi najemnik začel s prenovo na svoje stroške.
Trenutno stanje je staro/slabo tako da slabše itak ne more bit.
Vseeno bi bilo dobro imet kakšno varovalko v primeru morebitnih težav.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik Ketidu pravi:
Ali bi lahko kdo na ZS poslal vzorec te "ta hude" pogodbe, ali moraš to kupit pri notarju?

Ne kupiš je pri notarju, kot npr. jogurt.
Notar ga sestavi in odgovarja za njegovo vsebino.
In ima tisti lep "štrikec" in zadaj nalepko s štampiljko čez.
Pa še 5 x cenejši je ( notarski zapis) od odvetniške pogodbe.

Lahko pa si od nekod prepišeš vzorec, vstaviš podatke in potem stokaš, zakaj nisi raje dal npr. 200 eur, kot da zdaj "pušiš" 30 k eur.
A zobe si tudi sam popravljaš?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
No, jaz bi se takšni zadevi rajši ognil, ker imaš lahko veliko nepredvidljivih težav. Najprej naj odkupi, potem pa naj prenavlja po mili volji.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Ketidu pravi:
Ali bi lahko kdo na ZS poslal vzorec te "ta hude" pogodbe, ali moraš to kupit pri notarju?
Pomagal bi nekomu in ga vzel v prazno stanovanje za neko simbolično najemnino. V roku enega leta bi to stanovanje odkupil. S postavljeno odkupno ceno se strinja, zato je najemnina res simbolična. V tem času bi najemnik začel s prenovo na svoje stroške.
Trenutno stanje je staro/slabo tako da slabše itak ne more bit.
Vseeno bi bilo dobro imet kakšno varovalko v primeru morebitnih težav.

Saj si že v težavah, ker si naiven 100 na uro.
Zaradi neke obljube o odkupu boš ti kar oddal na pol zastonj, on lahko to pogodbo s to ceno potem vleče do smrti.
Raje daj najemnino drago kot pes, pa naj se mu potem recimo 50% le te lahko odšteje od kupnine, če bo kupil NAJKASNEJE v roku leta dni.