Najbolj "neumni" izumi v avtomobilski industriji

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.357
379
83
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
- DPF

bonk.gif


Poslušaj tole, čisto na koncu (od 54:25 dalje)

Jaz bi dodal še 2-ali-več področno klimatsko napravo - 2 kubika zraka in vsak vogal bi rad imel svojo temperaturo, po možnosti od 18 do 25C
smirk-1.gif
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik mitja155 pravi:
senzor za dež neumen? utemelji
zame osebno 'ročno' premikanje brisalcev ni nikoili postavljajo problema, zato se mi senzor za dež zdi nepotreben 'izum'.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:

Če je v tvojem avtu senzor za dež zanič to ne pomeni, da je pri vseh. Jaz ga vklopim ob vsakem dežju in dela kot mora.

Jaz imam stalno vklopljeno ...
smile-1.gif

enako jaz...stalno ON, razen v avtpralnici je smešno ko vedno obriše, takoj ko špricne odmrčesovalec :D
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Imam še sedaj in moje mnenje je pač takšno - imaš pa seveda pravico do drugačnega mnenja.
 
Nazadnje uredil moderator:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik mitja155 pravi:
senzor za dež neumen? utemelji
zame osebno 'ročno' premikanje brisalcev ni nikoili postavljajo problema, zato se mi senzor za dež zdi nepotreben 'izum'.

No vidiš zakaj bi te spamali - ker sploh ne razumeš bistva tem. Tukaj je govora o butastih izumih (ki so včasih tudi serijsko vgrajeni in jih ne moreš 'preskočit') in ne o nepotrebnih. Nepotrebnega je v avtu marsikaj, pa to ne pomeni, da je butasto (električne šipe, centralno zaklepanje, servo volan...).
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Se opravičujem, sem pozabil, da zame veljajo druga pravila - uporabniki pred mano so namreč kot neumen izum navedli: Cornering lights, avtomatski brisalci pri pranju vetrobrana, DPF - seveda so vsi omenjeni sistemi pri avotmobilih serijski, kajne?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
DPF: serijski

Še bolj pomembno (razlagam tebi kravakonj) neizklopljivi.

Mogoče bi k seznamu spadal še daljinec poleg avtoradia. Tisti, ki si jih lahko pritrdil na volan so bili v redu, ostali pa mimosun. Avtoradio imaš 10cm od roke, zakaj bi potem rabil daljinca? Da prvo v predalu poiščeš daljinec in ga od 3cm usmeriš proti avtoradiu?
bonk.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
DPF je serijski in seveda ni neumen izum, ker je to edini način, da dizelski motor dosega EURO normative, če to komu ni všeč ali ga ima namen odstraniti, naj prosim že takoj kupi bencinarja.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Sorry, samo tule ne mislim odnehati: torej je vse OK, če nekdo napiše, da se mu zdijo neumne Cornering lights, če pa jaz napišem, da se mi zdi neumen 98 oktanski bencin (seveda sem v svoj post napisal, da je malenkost of topic) oz. senzor za dež, je pa to spamanje?
 
Nazadnje uredil moderator:

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.815
4.308
113
Citat:
Uporabnik ametist pravi:
Daleč na prvem mestu, je vsaj zame, električna ročna zavora.
Lp.

Meni poleg brezkontaktnega ključa in odklepanja avta ena NAJBOLJŠIH pogrutavščin, nalednji avto bo poleg tega mel še avtomatski menjalnik in je to to!