Najbolj "neumni" izumi v avtomobilski industriji

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
He he, it is a feature, not a bug... Prov ti je, bi pa renolda kupu. Tam se avto ne zaklene sam od sebe če zazna prisotnost daljinca/kartice v ključavnici oz. potniškem prostoru... Pa tudi ko ga enkrat odkleneš (pa naj bo samo prtljažnik) se ne zaklene samodejno (razen v prostoročnem načinu, ko ne zaznava več kartice v območju potniške kabine; pri nekaterih modelih)
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Glede zaklepanja. Jaz nikoli ne puščam ključev v avtu. Specifično glede Seatov pa se po mojih informacijah avto po 1 minuti ali 2 minutah zaklene sam od sebe. če so se nazadnje zaprla katerakoli vrata razen voznikovih.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Ksz.

Zadnjič, v tistem ledu, gre sodelavec zjutraj z nočnega šihta. Kot vedno, se na parkirišču vsede v avto, ga prižge, da se ogreva, stopi ven, zapre vrata in začne z njega čistiti ledeni oklep. Nankrat se mu na vsem lepem, avto zaklene. Ker ni hotel komplicirati in čakati asistenco, ga je sodelavec odpeljal domov po rezervni ključ. Je trajalo kako uro, da je prišel nazaj. No, ta čas se mu je avto vsaj lepo ogrel in stopil led
grin1.gif
.
Je pa menda po vetrobranskem steklu polival toplo vodo. Avto ima senzor za dež. Ima morda to kaj veze?
Avto je nova Opel Astra karavan dizel, stara kake štiri mesece.

Btw, tudi sam sem pol ure pred tem, na svojem folcvagnu naredil isto, le da nisem gor polival toplo vodo, ampak sem gor poškropil skoraj cel odmrzovalec stekel (ni pomagalo
evil.gif
). Ima pa avto tudi senzor za dež.

Gre torej pri Oplu za bug ali feature
grims-1.gif
?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.994
9.116
113
39
MB
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
He he, it is a feature, not a bug... Prov ti je, bi pa renolda kupu. Tam se avto ne zaklene sam od sebe če zazna prisotnost daljinca/kartice v ključavnici oz. potniškem prostoru... Pa tudi ko ga enkrat odkleneš (pa naj bo samo prtljažnik) se ne zaklene samodejno (razen v prostoročnem načinu, ko ne zaznava več kartice v območju potniške kabine; pri nekaterih modelih)

ni sicer reno, ampak podobna jetra, znancu se je 407 zaklenil medtem ko je avto laufal in bil parkiran, on pa stal pred avtom in klepetal s sosedom ... še dobro da ni mel daleč domov do rezervnih ključev
grin1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Hvala, bom tole potestiral.
Sploh ne vem zakaj rabi Renault ključavnice.

Sosedov Scenic na kartico. Ni več hotel zaklepati voznikova vrata. Servis zamenjal celotno ključavnico v vratih za drobiž od 450 €.
bonk.gif
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.130
2.472
113
Jaz zmeraj vzamem kartico iz ključavnice, če avto deluje in moram stopiti ven. Ziher je ziher.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
ksz

Meni piše "Key in vechile detected" in piska, če ga hočem s prstom na kljuko zunaj zakleniti, ključ pa je not.. tak da no way, da se zaklene, če je ključ oz modul v avtu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.891
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Hvala, bom tole potestiral.
Sploh ne vem zakaj rabi Renault ključavnice.

Sosedov Scenic na kartico. Ni več hotel zaklepati voznikova vrata. Servis zamenjal celotno ključavnico v vratih za drobiž od 450 €.
bonk.gif
Sedaj vemo zakaj rabi ključavnice..
Da lahko servis proda ključavnico kot nadomestni del za nekaj 10x višjo ceno kot je dobavitelj proizvajalca dobil za kjucavnico.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.038
592
113
Ksz...
1.septembra 2005 sem si v hribih nad Sevnico zapru kljuce od avta vw polo v prtljaznik. Sj ne da sem mel v avtu vse dokumente, denar in telefon.
Ko smo odpirali eno delovisce, katero je bilo zraven gozda, sem sel nabirat lisicke. Nabral sem cca 1.5kg mladih lisick, ker nisem imel vrecke sem naredil zepek v majci in jih dal noter. Pridem do avta, odprem samo z gumbom za prtljaznik, zdevam lisicke v vrecko itaq ker sem mel polne roke sem kljuce odlozil v prtljaznik, ko zrihtam gobe zaprem gepek in se samo zaklene. Men je kr vroce ratalo. Cakam oceta da je prisu na kontrolo na delovisce, sem si sposodil njegov avto, se peljal v Velenje po rezervne kljuce pa nazaj dol nad Sevnico.
Tisti dan so meli policaji poostren nadzor zaradi prvega solskega dne in so stali skoraj na vsakem kriziscu. Sam upal sem, da me ne ustavijo.
Od tega dogodka NE uporabljam tega gumba vec
smile-1.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.352
3.441
113
Citat:
Uporabnik Clancy pravi:
Ksz.

Zadnjič, v tistem ledu, gre sodelavec zjutraj z nočnega šihta. Kot vedno, se na parkirišču vsede v avto, ga prižge, da se ogreva, stopi ven, zapre vrata in začne z njega čistiti ledeni oklep. Nankrat se mu na vsem lepem, avto zaklene. Ker ni hotel komplicirati in čakati asistenco, ga je sodelavec odpeljal domov po rezervni ključ. Je trajalo kako uro, da je prišel nazaj. No, ta čas se mu je avto vsaj lepo ogrel in stopil led
grin1.gif
.
Je pa menda po vetrobranskem steklu polival toplo vodo. Avto ima senzor za dež. Ima morda to kaj veze?
Avto je nova Opel Astra karavan dizel, stara kake štiri mesece.

Btw, tudi sam sem pol ure pred tem, na svojem folcvagnu naredil isto, le da nisem gor polival toplo vodo, ampak sem gor poškropil skoraj cel odmrzovalec stekel (ni pomagalo
evil.gif
). Ima pa avto tudi senzor za dež.

Gre torej pri Oplu za bug ali feature
grims-1.gif
?

Crknjeno micro stikalo v klučavnici. Če ima malo light showa v avto pri odprtih vratih je to to.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
In ti (ter Hanzi) mislita da mehanski del stane 450€... ajoj.

Ne mislim da toliko stane. Sosed nima blage veze o avtih, in servisi takšne imajo radi.
Jaz bi znal razmetat ključavnico in popraviti stikalo, ali motorček. Sosed pa ne.
grims-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Najdražja stvar je sprejemnik za prostoročno, ki stane nekih 160EUR (cel modul), crkne pa ponavadi antena. Na žalost se vsaj na začetku tega ni dalo kupiti ločeno (samo antene), če si bil dober s fanti na servisu so ti prodali rabljen del za dobro malico...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.891
113
pri taščici
Popravilo okvare stane 450. Koliko od tega stane fizično material, koliko.sw in koliko delo mene kot končnega kupca ne zanima. Plačati moram vse.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.343
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Popravilo okvare stane 450. Koliko od tega stane fizično material, koliko.sw in koliko delo mene kot končnega kupca ne zanima. Plačati moram vse.

Saj si ti zacel s tem, koliko stane kljucavnica ...
smile-1.gif


Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:

Sedaj vemo zakaj rabi ključavnice..
Da lahko servis proda ključavnico kot nadomestni del za nekaj 10x višjo ceno kot je dobavitelj proizvajalca dobil za kjucavnico.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.949
5.026
113
Citat:
Uporabnik Clancy pravi:
Ksz.

Zadnjič, v tistem ledu, gre sodelavec zjutraj z nočnega šihta. Kot vedno, se na parkirišču vsede v avto, ga prižge, da se ogreva, stopi ven, zapre vrata in začne z njega čistiti ledeni oklep. Nankrat se mu na vsem lepem, avto zaklene. Ker ni hotel komplicirati in čakati asistenco, ga je sodelavec odpeljal domov po rezervni ključ. Je trajalo kako uro, da je prišel nazaj. No, ta čas se mu je avto vsaj lepo ogrel in stopil led
grin1.gif
.
Je pa menda po vetrobranskem steklu polival toplo vodo. Avto ima senzor za dež. Ima morda to kaj veze?
Avto je nova Opel Astra karavan dizel, stara kake štiri mesece.

Btw, tudi sam sem pol ure pred tem, na svojem folcvagnu naredil isto, le da nisem gor polival toplo vodo, ampak sem gor poškropil skoraj cel odmrzovalec stekel (ni pomagalo
evil.gif
). Ima pa avto tudi senzor za dež.

Gre torej pri Oplu za bug ali feature
grims-1.gif
?

Jaz imam sicer Keyless sistem in ne morem direktno komentriat, ampak lahko da ima avtomatski zaklep vrat? Malo bo moral pogledat v menu avta. A ko začne vozit se mu tudi zaklene, ali pa je takrat odklenjen? Ker če se mu vedno zaklepa je to to.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Hanziju je vseeno če se lokalni šušmar uči na njegovem avtu. Važno da je poceni... Me spominja na en film, ko so enemu 2 metrašu toliko časa operirali nogo in popravljali (zmeraj je bila ena noga krajša) da so ga skrajšali na pritlikavca...