naj mi kdo pomaga

bandit

Zelenc'
28. mar 2008
6
0
1
ijla...naredil sem izpit za motor(47.let) zanima se za nakup motorja suzuki bandit ali mi lahko kdo pomaga in svetuje kaj naj kupim...600-ali 1200...havala
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Imaš še opciji 650 in 1250 ccm.

Za kakšne vožnje pa ga boš imel? Sopotnik(ica)? Stil vožnje?

Aja. pa še to: čestitam za opravljen izpit.
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

sasosa

Pripravnik
1. sep 2007
224
0
16
Rudolfovo
Čestitam za opravljen izpit.
Mislim, da bi za prvi motor bilo dovolj 600ccm (mogoče že imaš tudi kakšne izkušnje, potem 1200ccm), tudi za turistično vožnjo v dvoje. Vseeno pa najprej odgovori na gretzky-jevo vprašanje.
 

bandit

Zelenc'
28. mar 2008
6
0
1
Hvala za čestitke.Imel bi ga za občasno za ::daljše vožnje občasno za dve osebi,nimam pa nobenih izkušej,ampak se že 2.leti odpravljam delat izpit ker se mi na stara leta malo meša,in pa končno sem si izpolnil željo po svobodnem življenju...
priden.gif
 

bandit

Zelenc'
28. mar 2008
6
0
1
ali imaš ti kaj izkušenj z temi motorji,mi je zelo všeč zato niham med 600,ali 1200...je pa res da bom nekako prvič vozil motor in da nimam izkušenj zato ne bi rad naredil takoj napake...
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Potem pa je po mojem mnenju bolje, da kupiš 600/650 ccm. Za začetek je bolje, da nimaš preveč konjev pod ritjo, ker se motorja bojiš in se ga ne upaš niti pošteno preizkusiti. Motorja itak ne kupuješ za celo življenje, če vidiš da ti ne ustreza ali da ti postane premalo, ga prodaš in kupiš drugega.
Pa da se ne bomo napačno razumeli. Tudi s 600/650 ccm ne boš zaradi manjše moči motorja ovira na cesti.
 

sasosa

Pripravnik
1. sep 2007
224
0
16
Rudolfovo
Jaz se po devetih letih zopet privajam, zato ti ne morem dati nekih super nasvetov. Sem pa mojim Banditom zelo zelo zadovoljen
cheer.gif
. Čeprav nima veliko konjev, pa ima ogromno navora in občutljiv gas, če nisi pazljiv gre hitro po tleh.
bonk.gif
 

bandit

Zelenc'
28. mar 2008
6
0
1
ne vem zakaj ampak mi je pri srcu,BANDIT,in upam da se ne boj zajebal...ali mi lahko kdo pove do koliko kilomertrov prevoženih naj ga kupim...ko ga kupim vas obvestim,in upoam da se kdaj srečamo in kaj spijemo...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.317
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik bandit pravi:
ne vem zakaj ampak mi je pri srcu,BANDIT,in upam da se ne boj zajebal...ali mi lahko kdo pove do koliko kilomertrov prevoženih naj ga kupim...ko ga kupim vas obvestim,in upoam da se kdaj srečamo in kaj spijemo...
Kilometri niti niso tako važni! Bolj glej na ohranjenost, redne servise in na to, da ni bil tleh, čeprav tudi to ni preveč narobe, če je bil kvalitetno popravljen.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Za začetek je 600 čist zadost za začetek. Vem ko sem se lansko leto prvič zapeljal sem si rekel wtf more delat šele 1200 ali kaka cbr.
Kilometrina:čim manj oz spet odvisno kok € si pripravljen vložiti, glej kot je Car jrekel da ni bil podrt, pa to ni mišljeno da mu je z rok padel ampak da je drsal. saj se popravi samo kvalitetnih popravil je bore malo.
 

bandit

Zelenc'
28. mar 2008
6
0
1
kje pa je najboljši nakup...v sloveniji???...priznam da nimam pojma saj kot sem napisal sem šele postl motorist...
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Najboljši nakup? Težko rečt....malo preglej oglase....in se odloči. Jaz osebno ne bi kupil motorja iz Italije....
 

sasosa

Pripravnik
1. sep 2007
224
0
16
Rudolfovo
Tudi jaz ne bi nikoli kupil iz uvoza, boljše malo dlje iskat pri nas, pa magari kakšen evro več dat za dober motor.

(Danes je bila dobra fura, čeprav me je domov pralo in sem imel potem še dve uri dela)
 

RBULL

Pripravnik
10. sep 2007
316
0
16
Jaz ti pa predlagam, da vzami nekaj močnejšega, da ti ne bo premalo po 14 dneh kot nekaterim......
in ne poslušaj tega....za začetek je 650 dovolj.....saj boš recimo motor spoznaval in se privajal počasi...kaj ne????????
aja, pa predlagam, da motor vzameš nov....dodaš recimo 2.000-3.000 ojrov in to je to.......
p.s. čestitam za opravljen izpit
aplauz.gif
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.538
77
48
Od križišča mal naprej na desno
Moj fotr je prvi motor kupu pri 62letih fazer 600 pa ga je sam eno sezono vozil okoli 5kkm pol ga je prodal pa kupu fjr1200,
pravi pa da če bi že takrat sprobal frj, fazerce tut pogledou nebi. Sem ga vprašou zakaj pa je reku da se mu ne da skos šaltat, pa za dva je več udobja, lepša vožnja, kardan namest ketne....
To so izkušnje fotra jst motorjev ne maram odloč se pa sam
smile-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kaj te zanima

moči dovolj za dva, za potovanja s kufri vred
lenuh za šalatanje
se tudi zvrti rad, ampak ne v višave
men se je vedno zdel k bi vozu diesla
lepo gre v ovinke
priemrno težišče
dovolj zmogljive zavore
z akrapovičem všečen zvok

če greš pa na 900 maš pa še mal elektronike več, men zlo všeč rešitev okol rezerve, pa še 6 brzin. je pa mal krajši sedalni del