Nadstrešek

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Ker spet prihaja vročina,toča, sem spet (kot vsako leto) začel razmišljati o nadstrešku. Največji problem se pojavi, ker je parkirni prostor na meji z sosednjo parcelo, od soseda pa ne bomo dobili soglasja za postavitev (na žalost so si veljaki v naši občini zmislili, da mora biti odmik brez soglasja 4m).

Je kakšna varianta, da bi kaj podobnega nadstrešku postavil tik ob meji brez soglasja? Sam sem razmišljal, da zabil npr 8m dolge ukrivljene palice v zemljo in nanje napel neko mrežo. Je to vseeno objekt, ali bi zadeva šla skozi. kakšna druga ideja?

Shootek
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
bi šlo. vseeno pa vprašaj na občini. sploh če narediš tenda varianto, se pravi, da se lahko zložiš na tvojo stran, pol si pa zmagal.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ne bi smelo držati. odmiki veljajo za vse nemontažne zadeve.

ker drugače imamo vprašanje v čem je razlika med atrijsko hišo in garažo?
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Naredi tako kot moj sosed-Ko sem bil na morju je namesto prejsnje ograje pozidal skoraj 3 metre visok zid in strehico obrnil na mojo stran.
Potem ga je ena druga soseda prijavila zaradi crne gradnje in je urejal papirje-edino kar sem dosegel je bilo,da je streho obrnil na vsojo stran-da mi ovira pregled pri vkljucevanju na glavno cesto,... ni bilo za njih nic vazno
stupid-1.gif


Torej moj predlog,ce hoces streho cez poletje-napravi na brzino,ko te prijavi in ti poslje inspektorja bos dobil rok za odstranitev verjetno mesec dni-po 28 dneh zajamraj inspektorju in ti podaljsa rok za en mesec.
V tem casu bo vrocina minila-drugo leto pa ponovis zgodbo-morda se bo takrat sosed omehcal ali navadil na strehico
evil.gif


Jaz bedak sem na nadstresnico urejal kup papirjev in moral izmeriti "pol vasi",da o stroskih papirologije ne govorim
stupid-1.gif
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
To je odvisno od občine do občine. In pri nas je 4m. Večina ostalih občin ima 1m (mislim da nekatere tudi do 0,5m).
Sem pa malo obupal, ko sem videl, da je tudi npr. ograja tretirana kot pomožni objekt. Na koncu še perila ne smeš sušit brez soglasja soseda.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
Ne smao ograja, celo el. pastir za pašo rabiš gradbeno dovoljenje? (včasih priglasitev del oziroma lokacijsko dovoljenje).