Nadstrešek proti toči

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Ali kupim tole ali pa si sam naredim nadstrešek in gre spodaj lahko bilo kater avto bo doma.

Pa me zanima par predlogov, ker pač več glav več ve:)

Če gledate slikco.

Na vrtno uto in na stojalo za sušenje perila bi napel mrežo. Na uti bi bila cca pol metra višje pripeta kot na stojalu, s tem bi tudi odpravil zadrževanje toče na mreži.

Pa me zanima par stvari:
- ali je dejansko potrebno mrežo napeljati na zajlo, ali bi jo lahko kar tako pripel? Se malo bojim, da bi se pri večkratni uporabi strgala.

- kje nabavit mrežo? imajo v merkurju in bauhausu, ali morem v bolj kmetijske trgovine it?

- bi bile dvolj samo dve zajli (z ute na stojalo) ali bi bilo potrebno vse 4strani napeti? Pri stojalu bi bilo vrjetno boljše da po širini ni zajle, da lahko toča dol pada.

- mrežo bi na zajlo pritrdil z vezicami. Bi blo ok? Kako potem to pospravit v čim manjši format:)?

protitoci.jpg
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Narediš leseni/železni okvir in na njega pritrdiš mrežo, ki jo dobiš v gradbenih trgovinah, lahko tudi v kmetijskih. Pa je problem rešen.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Sem mislil že v avtomibilizmu napisat...

Če pride resno neurje ti avta ne bo zaščitila nobena mreža, nadstrešek se ti lahko podre na avto...

Edina rešitev je zidana garaža z betonskim stropom.
pozdrav.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
Če ne garaža pa vsaj zabetoniran nadstrešek. Imaš tudi že pripravljene rešitve - pridejo in postavijo.

Imajo pa eno slabo lastnost - niso ravno mobilni
wink-1.gif
Zato bo edini pravi naslov zavarovalnica. Prejšnje opcije ščitijo avto v splošnem, pozimi pred snegom, pred hujšim nalivom... da bi ga postavljal izključno zaradi toče je mimosun. Skoraj tak, kot so razni plastik-fantastik mrežni anti-toča sistemi.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
torej zaključek bi bil lahko takle:

najbolj se splača imeti nadstrešek!

In je zaščita pred točo, pred ledenim dežjem, pred jutranjo zmrzaljo, slano, roso, snegom, prahom..skratka pred vsem mogočim.

Enkrat reskiraš malo več denarja, po možnosti ga narediš za dva avtomobila, pa imaš nadaljnih 30 let mir.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
Ja. In ta zaključek daj pod sticky, ker imam filing, da bo v naslednjih par mesecih še n tem na isto vižo
grin1.gif


Sicer pa opažam, da lastniki hiš, ko jim zmanjka idej za prčkanje in investiranje (fasada je porihtana, okna zamenjana, vrt redizajniran, avto nov in sodoben...), slej ko prej pridejo do teh nadstreškov.
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Sosed ima tako mrežo že 4 leta zunaj. Pozimi, poleti. Nič strgano. Vse zdrži!
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz
bi reku, da je zidano najboljše, sam žal lastniki niso nikol razmišljal o tem, da bi avto dal kam na pokrito mesto in je sedaj celo dvorišče tko narejeno, da je bilo kako zidanje "ne mogoče". Uta je po mojem na srečo dovolj velika, da gre en avto not.
Pred pravim neurjem tut zidano ni rešitev;)
S to mrežo bi poceni rešil zaščito, ki se lahko v lepem vrememu pospravi in tako ne kvari izgleda.
Preveč pa tut ne bi rad investiral, ker upam, da grem zlo kmal drugam;)
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Bodite veseli da sploh imate možnost postavljanja raznih zaščit. Kaj pa mi blokovci brez garaž ?
crazy1.gif
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Za blokovce, lahko se bi kaj med sabo zmenili. Lep primer nadstreška sem videl pri Španu, ki ga ima pred vhodom (se lepo vidi iz avtoceste) nadstrešek s sivim ogrodjem in z modrim platnom, pač, da bi kaj takega podobnega kupili in namontirali.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Lahko reči, teže se pa zmenit in dobiti razna dovoljenja na občini, da ti spoloh kaj pustijo delati na funkcionalnem zemljišču pred blokom.