Nadgradnja zavor z ABS?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Koliko je šravfanja, da bi v avtu ki nima ABS dal ABS. Potrebne dele (najbrž vse) bi dobil od enakega razbitega avtomobila.
Prešravfati bi bilo torej potrebno:
1. Računalnik za ABS,
2. Senzorje za ABS
3. najbrž kake diske in ploščice
4. nekoč sem nekje bral da so tudi ležaji drugačni?
5. ...
6. ...

Ali bi bilo bolje da bi kar kpl menjal tisto kar se okol zavor drži?

Koliko je dela da povežeš vse štiri kolesa (elektrika, hidravlični zavorni sistem?)
Ali naj pozabi na tak projekt? in kupi raje drugi avto?
Problem je v tem da je koelga z avtom do sedaj zadovoljen in se boji da bo z nakupom drugega šel na led.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Moj bratranec je v Golfa I vgradil ABS. Dele je pa pobral iz razbite Nissan Almere 2.0. Tako da vgradit se da, vprašanje je samo če ima kater avtomehanik interes kaj takega delat (dela je kar nekaj). Pa tudi vprašanje, če je tvoj kolega pripravljen dat 1 celo plaču mehaniku, da mu to vgradi.
No, taisti golf I od bratranca pa je sedaj dobil še servo volan in pa 1.9 TD motor (iz G3 GT). Samo še klima mu manjka, pa bo
zmaga.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Samo gre v primeru bratranca sigurno za ljubitelja Golfa, ki ga glanca vsak dan.

Da pa greš kr tak vse to delat, da se z nakupom drugega ne boš nasankal, pa je po moje prevelik strošek.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
to gre ce si res velik zanesenjak in se s tem igrackas doma, ce pa mislis komu placat pa pozabi.
Ce zelis vedet kaj vse je potrebno zamenjat, moras povedat za kater avto gre.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Sem pričakoval kaj takega. Pri klimi podreš samo sprednji konec, pri abs moraš pa cel podvozje pa najbrž še kaj drugega. Sicer pa se je do sedaj vozil brez ABS se bo pa še nekaj časa
wink-1.gif

Saj ne ve kako deluje
wink-1.gif