NAČRTOVANJE OPTIMALNE POTI

dsa

Zelenc'
18. apr 2009
14
0
1
Živjo!

Zanima me sledeče...ker bom občasno nekaj razvažal po SLO me zanima, če obstaja program, v katerega vpišeš kraje (naslove) in ti izračuna optimalno pot...pač...začetna in končna točka so iste, vmes pa še namečeš (ne po vrsti) ostale kraje-naslove in ti potem določi vrstni red lokacij...Na koncu naj bi potem dobil nek krog kao... Da ti pač glede na start in cilj določi najoptimalnejši vrstni red...

Hvala za odgovore...lp!
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če ne najdeš v tem času kaj boljšega potem se lahko malo na roke hebeš in narediš kot sem jst 1x:) Za večkrat pa res ni.

v google maps sem lepo naslov za naslovom vpisoval, potem pa na levi strani samo premetavš vrstni red kot ti najbolj ustreza. Potem pa sem vzel v roke mobitel in v garmina vnašal naslove v tem vrstnem redu in ko sem bil na terenu sem imel spisek na papirju kako gredo po vrsti in v garminu med zadnjimi vnešenimi poiskal naslednji naslov:)

Sam za garmina mislim, da obstaja tudi nek program v katermu si narediš ruto in jo preneseš na telefon. Če se ne motim bi ta program moral bit zraven, ko potegneš karte s pašnika.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No, nekaj takega zna telefonski imenik Slo.

Oziroma pri Garminu to zna program Mapsource, kjer sam določiš način izračuna rute, ali najhitreje, ali najbližje, izogibanja ipd...