Na Partisu so me dol dal

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Seješ tako, da ne premikaš filma oz. karkoli si zvlekla dol, ampak pustiš v tisti mapi in pa tudi, da ne bršeš torent bljižnice v tistem torent programu s katerim vlečeš dol. Ko zvlečeš dol, vidiš tam, da nič več ne piše prenašam, ampak sejem če imaš slo. Se pravi ko zvlečeš dol, pustiš, da lahko tudi drugi od tebe vlečejo in to je sejanje. Hitrejši maš upload, hitreje seješ. Kok maš uploada, se da stestirat s speedometer al neki tazga je. Če maš hitr, pustiš kak popoldan ali pa dva, drugače pa malo več, med tem ko si na alterju imaš lahko prižgan torrent program in vmes veselo seješ
smile-1.gif
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Kaj je sedaj popularno, da si potegnem dol in potem sejem? Mene tudi to zajebava. Me prostor baše na disku in je treba potem kaki film zbrisat. Beri, vse.
grin1.gif
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Citat:
Uporabnik tesfalar pravi:
Se posipam s pepelom...
Torej; NE ZAPIRAJ torrent clienta, NE BRIŠI dokončanih torrentov iz seznama (pusti naj seedajo) in PUSTI COMP DELAT 24/7.

Ah, ni treba...... jaz seedam do razmerja 1,0 ali čez, ampak da bi mi komp laufal 24/7? Mozoljavci ja, ko jim mama plačuje položnice
bonk.gif
računalnik sem vedno zvečer ugašal, je pač laufal čez dan ko sem doma in sem takrat seedal, nikoli nobenega opozorila.

Daj ne bod smesn, kot da komp pozere tolko elektrike. Mogoce ce mas 5 napajlnikov notri, mikrovalovka vec pozere
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Če nič ne daš, nič ne dobiš. Kot tvoja slovnica. Se nisi učila in sedaj si "piši kao govoriš". Priporočam, da se na novo logiraš, kak € doniraš in veselo vlečeš dol.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Lej, jst bi ti tole priporočil, je portable za na usb, da ga lahko tudi na šiht neseš

http://portableapps.com/apps/internet/qbittorrent_portable

samo dokaj točno vpišeš naslov filma, drugače ga ne najde. Nisi pa vezan na sejajnje, se pa SPODOBI, da tudi to delaš, se prav da pustiš še naprej laufat še potem ko je download končan.
Podnapise pa najlažje najdeš z BSplayerjom, ....če si pa linux, ima pa Ubuntu v programskih paketih ,,subdownloader,, -je odličn
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik hrci pravi:
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Citat:
Uporabnik tesfalar pravi:
Se posipam s pepelom...
Torej; NE ZAPIRAJ torrent clienta, NE BRIŠI dokončanih torrentov iz seznama (pusti naj seedajo) in PUSTI COMP DELAT 24/7.

Ah, ni treba...... jaz seedam do razmerja 1,0 ali čez, ampak da bi mi komp laufal 24/7? Mozoljavci ja, ko jim mama plačuje položnice
bonk.gif
računalnik sem vedno zvečer ugašal, je pač laufal čez dan ko sem doma in sem takrat seedal, nikoli nobenega opozorila.

Daj ne bod smesn, kot da komp pozere tolko elektrike. Mogoce ce mas 5 napajlnikov notri, mikrovalovka vec pozere

Kar misli si, da prižgan računalnik nič elektrike ne požre. Prižgan workstation, z ugasnjenim monitorjem, kuri cca. 100W. V 24 urah je to 2.4kWh. V celem mesecu je to 72kWh. To je več kot polovica kot smo je porabili na mesec (cca. 120kWh), preden sem kupil Ampero.

S 72kWh z Ampero lahko prevozim skoraj 500km na elektriko.
 
Nazadnje urejeno:

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Komp je pri meni že zdaj, ko ugašam, 15-20% porabe, pač požrešna prva generacija štirijedrnih AMD. Stvar itak vedno odseedam do razmerja 1,0 oz. čez....... razen če ni zanimanja po par mesecev, potem pač umaknem. Razmerje imam vsepovsod okoli 3, verjetno zato noben ne teži
smile-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.925
1.091
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik hrci pravi:
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Citat:
Uporabnik tesfalar pravi:
Se posipam s pepelom...
Torej; NE ZAPIRAJ torrent clienta, NE BRIŠI dokončanih torrentov iz seznama (pusti naj seedajo) in PUSTI COMP DELAT 24/7.

Ah, ni treba...... jaz seedam do razmerja 1,0 ali čez, ampak da bi mi komp laufal 24/7? Mozoljavci ja, ko jim mama plačuje položnice
bonk.gif
računalnik sem vedno zvečer ugašal, je pač laufal čez dan ko sem doma in sem takrat seedal, nikoli nobenega opozorila.

Daj ne bod smesn, kot da komp pozere tolko elektrike. Mogoce ce mas 5 napajlnikov notri, mikrovalovka vec pozere

Kar misli si, da prižgan računalnik nič elektrike ne požre. Prižgan workstation, z ugasnjenim monitorjem, kuri cca. 100W. V 24 urah je to 2.4kWh. V celem mesecu je to 72kWh. To je več kot polovica kot smo je porabili na mesec (cca. 120kWh), preden sem kupil Ampero.

S 72kWh z Ampero lahko prevozim skoraj 500km na elektriko.

To je zato, ker imaš potraten računalnik
grims-1.gif

Moj požre, ko je zaslon izkopljen in nič posebnega ne dela, slabih 9W (po uradnih podatkih) ...
 

QBR

Pripravnik
26. okt 2012
886
0
16
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:


To je zato, ker imaš potraten računalnik
grims-1.gif

Moj požre, ko je zaslon izkopljen in nič posebnega ne dela, slabih 9W (po uradnih podatkih) ...

Za hec priklopi kakšen merilec porabe e. energije. Presenečen boš.
grims-1.gif

Pa ne pozabi na ostale komponente: tiskalnike, externe HDD, .... in vsemogoče adapterje, ki špilajo zraven.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.925
1.091
113
www.adriamedia.si
Ne bom. Morajo iti uradni podatki dosti blizu resnici, drugace ne bi na bateriji zdrzal cca 6 ur (kot receno, ko nic ne dela in je zaslon ugasnjen) - baterija pa ima okoli 75 wh. torej je poraba verjetno okoli 11 ... Close enough in dalec od 100
Periferija je vecinoma ugasnjena, ker jo res redko rabim. koliko en externi hdd porabi v standby nacinu (torej ugasnjen, a priklopljen na adapter) pa ne vem.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
ksz

mene so tud prejšnji teden skinli iz partisa, ratio padel pod 0,8. Jeba je izboljšat razmerje, če imaš DL 6,3 TB, UL pa 5 TB
evil.gif

Sem poslal mail na podporo, še čakam odgovor....