Na Octaviji 3x zapiska / gori rdeča lučka "klicaj"

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
Na Škodi Octaviji med vožnjo naenkrat 3x zapiska in začne utripati rdeča lučka "klicaj v krogu" (ta, ki sveti, če zategneš ročno zavoro).
Malo sem dolil zavorne tekočine in nekaj dni se ni prižigala, sedaj pa se zopet prižiga.


Kaj bi naj to bilo? A je nevarno, če to lučko in piskanje ignoriram?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.364
3.448
113
Pojdi na servis da še koga ne pokončaš.

Z zavorami se ni za šalit
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Ce je dolivanje pomagalo in ne gori nobena druga lucka ti verjetno pusca zavorna tekocina, druga opcija je da je slab senzor nivoja zavorne tekocine.

Vozis naceloma lahko, ustavit se bo tezje!
evil.gif


Resno ne se hecat, preveri nivo zavorne in ce je pod min avto ni vozen!!!
 

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
332
7
18
Da ni lastnik teme na Vag familija na FB. Tam je en spraševal za isto napako, pol pa je šel olje nalivat preko max, ker so mu tak rekli. =]
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Ja pa naj pogled pod avto, če kje kaj pušča, recimo kak zavorni bat/cilindr, al pa kakšna gumjasta cev, ko gre v zav.čeljust.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
To je bilo pri meni. Začelo se je z to lučko, sledila je odpoved bremz. Bila je pa cev preperena in je iztekala tekočina.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Puščanje zavorne se zelo težko vidi, pušča ponavadi ko imaš tlak v sistemu (zaviraš) in to pomeni velik pritisk olja ki ponavadi pušča v meglici.

Enostaven test če puščajo cevke oz. bilokaj na poti do zavor je da enostavno pri ugasnjenem motorju napumpaš zavoro da postane totalno trda, taka mora ostat potem ves čas, če pa čisto malo pušča boš pa po parih sekundah oz. minutki spet lahko "pumpal" (=tlak nekje uhaja).
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Puscanje zavorne se vidi tudi na posodici za dolivanje zavorne kjer imas oznake min-max.
grin1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Puscanje zavorne se vidi tudi na posodici za dolivanje zavorne kjer imas oznake min-max.
grin1.gif

Ja, ampak včasih (sam sem imel ta problem) pušča tako malo da na zavorni tekočini niti opaziš ne. Se pa čuti popuščanje pritiska na pedalu. Problem je da je recimo cevka razpokana in pušča po malem, potem pa enkrat zaviraš na polno pa jo razpoči in tebi pedal pade v dno (to je res najhujši scenarij, zato pa je potrebno pri prvem sumu da nekaj ni ok pregledat kaj pa kako).
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Ce ne vidis na posodi, je zanemarljivo. Sem se ze vozil 400km do dopusta in nazaj in dolival na 50km, ker se je lucka prizgala 10min po tistem, ko sem spakiral in smo sli. Cez 4 prelaze vmes, pa je zavorni sistem zdrzal in pazi to, na fiatu. Na jetra mi gre samo, da na pumpah prodajajo pol litrske flase zavorne tekocine, ki je ne porabis v 10 letih pa ce samo dolivas ves cas. Itak zanalasc.
evil.gif


Puscala je pa ena cevka spodaj ki je niti ne vidis in bi jo vsak popoldanc iskal 14 dni skupaj, Kavcic na Izanski je rabil za diagnozo 2min. Malo reklame zakaj je dober serviser zlata vreden.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
Kaj pa če cilinder ne dihta in ti olje mimo cilindra uhaja nazaj? Pedal se ti počasi pogreza, olje leta ni bilo treba dolivati.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
Kateri letnik je octavia?

Dokaj pogosti problem VAG grupe je, da spustijo zadnje zavorne klešče, pri osovini za ročno zavoro.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sicer na drugem avtu, je enaka lučka pomenila, da je potrebno zamenjati zavorne ploščice.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Ce je dolivanje pomagalo in ne gori nobena druga lucka ti verjetno pusca zavorna tekocina, druga opcija je da je slab senzor nivoja zavorne tekocine.

Zavorne tekočine se NE doliva !
Ko so vse ploščice in diski novi mora biti do MAX v posodici. Ko se ti deli obrabljajo nivo pada in te kontrolna lučka opozori na to.
Nekateri imajo tudi dodatne senzorje v ploščicah.