Na kateri vrh s kolesom?

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
Torej.... tak kot naslov pove.. do zdaj sem bil:
Hoče - Areh
Dobrna - Paški Kozjak

ne zanimajo me ture okoli Prlekije... tam že vem vse na pamet.... bolj me mikajo drugi konci slovenije

v kratkem bom šel še na Veliko Planino

a so še kake dobre ture?
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Glede velike planine: zakon turca, kako pa nameravaš it? Ena varjanta je, da pustiš avto pri Calcitu pa se pelješ do gondole s kolesom, potem pa z gondolo na veliko planino, potem pa se voziš po veliki planini, pa na kranskega raka nato pa na cesto ki gre proti črnivcu.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Lušten vzpon s kolesom je na Tromejo (it at slo )ali Peæ nad Ratečami Gorenjska .Gor kar malo zašvicaš ,ker greš iz višine cca 900m na 1500m.
Ampak gre dol potem lepše.Dol se pa pelješ po grebenu proti mejnemu prehodu Podkoren .Meni je super .
Verjetno bom šel spet to nedeljo.Priporočam bolj zgodnjo uro vsaj ob 9 zjutraj .
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
Citat:
Uporabnik MaverickT pravi:
Glede velike planine: zakon turca, kako pa nameravaš it? Ena varjanta je, da pustiš avto pri Calcitu pa se pelješ do gondole s kolesom, potem pa z gondolo na veliko planino, potem pa se voziš po veliki planini, pa na kranskega raka nato pa na cesto ki gre proti črnivcu.

ah to še nevem... vsekakor z avtom do tja... nobene gondole
grin1.gif


verjetno bom avto kje spodaj pustil potem pa s kolesom vzpon do vrha, pa malo gori sem pa tja, pa kaki čaj pa kaki sendvič... potem pa spust nazaj v dolino....

poln.kondicije.press
cheer.gif



Citat:
Uporabnik paci pravi:
Lušten vzpon s kolesom je na Tromejo (it at slo )ali Peæ nad Ratečami Gorenjska .Gor kar malo zašvicaš ,ker greš iz višine cca 900m na 1500m.
Ampak gre dol potem lepše.Dol se pa pelješ po grebenu proti mejnemu prehodu Podkoren .Meni je super .
Verjetno bom šel spet to nedeljo.Priporočam bolj zgodnjo uro vsaj ob 9 zjutraj .

uff... to pa je čisto na drugem koncu slovenije
grin1.gif

to bi moral pa še za več dni tja it hehehe
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.722
145
63
Živjo!

Na koroškem imaš nek mtb park s krožnimi turami. Tam sem si jaz ključnico počil
rolleyes-1.gif
.
Drgač pa Uskovnica nad Bohinjem je lepa, gor je podobno kot na Veliki planini.
v najdi.si napiši mtb ture pa boš imel morje destinacij.

lp
 

kora

Pripravnik
6. avg 2007
58
0
6
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
Torej.... tak kot naslov pove.. do zdaj sem bil:
Hoče - Areh
Dobrna - Paški Kozjak

ne zanimajo me ture okoli Prlekije... tam že vem vse na pamet.... bolj me mikajo drugi konci slovenije

v kratkem bom šel še na Veliko Planino

a so še kake dobre ture?

Ko se navličaš hribov, priporočam še kolesarski izlet skozi (opuščen) rudnik v Mežici. Drugače pa lahko poizkusiš še vzpon na Kope (SG Pohorje).

l.p.
 

TheAnswer

Dvojček št. 1
7. avg 2007
3.732
0
36
39
Nujno moraš tudi na Kum. Verjetno najtežji slovenski vzpon, skoraj 1000m višinske razlike pri 10 % povprečnem naklonu.
grims-1.gif
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Obvezno moraš probat cesto na Mangrt
nahrung002.gif

Kr.Gora - Vršič - Trenta - Mangart - Predel - Trbiž - Kr.Gora

to prevoziž pa si zmagal
nahrung002.gif