Na kateri otok v jadranu z malimi otroci ?

dreja

Kaliber ekspert
14. okt 2007
326
0
16
Radi bi sli na dopust na kaksen otok v jadranu, vendar ker imamo majhne otroke ne bi radi sli "na blef". Tako bi vam bil hvalezen za predloge, oz. vase izkusnje, kje je primerno za otroke...

Najbolj pomembno je cisto morje ( po moznosti brez trave na dnu, vsaj na plitkem), primerna plaza - skoraj najraje droben pesek, lahko tudi mivka (betonska in skale ne pridejo v postev), mirno okolje, po moznosti kaj naravne sence na plazi,...

Glede apartmaja nismo zahtevni, luxuza razen klime ne rabimo. Po moznosti bi sli v apartmajsko hiso, da si za lastnike bolj stevilka - znanca je namrec lastnik stalno vabil na obisk, da je imel izgovor pred zeno za pitje rakije :D

Se posebno bom vesel, ce je kdo pripravljen "sharat" tudi kaksen naslov, lahko tudi na pm...

Tnx & LP
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Bol na Braču? Sicer že skoraj desetletje nisem bil tam, ampak ko je še nečakinja bila majhna, s(m)o šli večkrat tja.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Je to mišljeno za zdaj prvomajsko ali za poletje?

Drugače z nobenim otokom ne moreš falit, lahko začneš s Krkom (naselje Šilo - brez hotelov, night clubov in podobno, samo apartmaji in mirno okolje)
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Na Krku bi znala pa Baška prit v poštev. Morje je idealka za otroke, ker je zelo daleč plitvina. Edino naravne sence ni na plaži
frown-1.gif
 

dreja

Kaliber ekspert
14. okt 2007
326
0
16
Tnx obema, ce ima se kdo kaksne predloge kar na dan z njimi
smile-1.gif

Misljeno za poletje. Upam, da sem zadosti zgoden, saj je kar nekaj apartmajev ze zasedenih...
 

dreja

Kaliber ekspert
14. okt 2007
326
0
16
Cifra, tnx , zgleda ravno kar iscem, vendar imajo zal vse zasedeno
frown-1.gif

Vprasal sem ga tudi, ce pozna se koga s podobno ponudbo, cakam, ce mi bo kaj odgovoril.

LP
 
Nazadnje urejeno:

dreja

Kaliber ekspert
14. okt 2007
326
0
16
Ima kdo kaksne izkusnje s Cresom in Losinjem ?
A je res, da je na Losinju tako podnebje, da klime v apartmaju oz. hotelu ne rabis ?
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Lani sem bila na Velem Lošinju, je ful lepo, sicer tipična prodnata plaža in kar nekaj pozidanih plaž. Klimo pa rabiš, trust me. Lani je blo brez klime peklensko.
crazy1.gif
je pa res ful lepo tam....


Na Cres smo hodili 100 let
bonk.gif
prijeten otok, lepe plaže....za otroke povsem primerno za moje pojme.
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Zdravo

Za otroke - Rab San Marino - obilo sence, pa dojajčna voda do kot lahko greš, v vodi in pred njo pa MIVKA, če pa vzameš še bicikl pa greš malo okrog - odvisno od starosti otrok, pa najdeš lepe samotne plaže samo brez sence, pa mivka do koder ti seže oko. Drugače pa Hvar ali pa Korčula - Lumbarda. Pa na Pašmanu je tudi mivke kolko češ v vodi.

Boris
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Seveda bo odpisal, samo malo potrpljenja.

Mu pa napiši, da sem te (Anton) poslal. Bom kakšno klobaso in literček Plavca zastonj snedel in spil.
tongue-1.gif
Joke

Običajno se potem malo bolj potrudijo, če je stara stranka zadaj.


Je pa Pašman malce dolgočasen, bolj za možgane spuščat na pašo. Itak se v Dalmaciji (z izjemo velikih središč) nič kaj posebnega ne dogaja. Tam, kjer smo mi ja pa bolj "jeba", vsaj kar se zraven priti tiče, čeprav gremo letos zadnjič, ( 7 let je kar dovolj in še preveč za isto destinacijo).


Mi smo nastanjeni pri njemu, apartma (spalnica z zakonsko posteljo in balkonom - pogled na morje) + dnevna soba s raztegljivim trosedom (kuhinja s hladilnikom, štedilnikom, TV, DVD, internet), balkonom in klimo, kopalnica s tuš kabino in lastnim parkirnim prostorom.

Best of the best je, da je do plaže cca 10-20 m in da ima na plaži lastni tuš, Wc, in prostor, kjer lahko preko noči pustite ležalnike, blazine, plavutke in ostali počitniški stuff. Obala je drobno kamenjčkasta, plaža pa trda, nabita mivka.
Dopoldne sonce prihaja z Velebita in je potreben sončnik, popoldne pa senco nudi naravna "vzboklina", samo pomol je skozi v soncu za tiste, ki se hočejo "roštiljat".

Načeloma se da dogovoriti za samo uporabo amartmaja ali nočenje z zajtrkom, pol ponzion ali pa polni penzion.
Cene niso navite, saj gre vseskupaj preko internetne prodaja in vmes ni posrednikov, ki pobašejo znaten del denarja.

Če te zanima za drugo leto, lahko posredujem za naš apartman. Termin od konca 7 meseca do maksimalno 15.8. Lahko tudi 7, 10, 14 dni. Po želji. Je pa potrebno dahniti "da, vzamem" preden se odpravim dol in pa seveda položiti akontacijo 100 €, da je zagarantirano za obe strani, katero ob plačilu tudi poračuna.

Družina Muscet je odličen gostitelj in skoraj vse kar nudijo sami pridelajo, razen mesa in kruha, sami kuhajo in strežejo, skratka družinsko podjetje, kjer vsak nosi svoj del odgovornosti za dobro počutje gostov.

Mimogrede, na kakšen prost termin ljudje že čakajo po več kot 3 leta, a jim slabo kaže. Večinoma so gostje Slovenci, tudi otrok je vedno dovolj.

Za letos, pa kot si mu pisal, naj ti poišče nekaj takšnega kot si opisal in verjetno tudi njemu poslal v zahtevi, mimogrede pa lahko (če boš izbral) prečekiraš še za naslednje leto.

Mi plačamo okoli 100 € na dan, v čemer je vključena tudi hrana za 3 osebe, kar se mi ne zdi ravno pretirano, ozirajoč se na bogat zajtrk, kosilo z juho, prikuho, solato in sladico, ter večerjo, ki je v enakem rangu kot kosilo samo, da je brez juhe.
Občasno tudi zaroštilja, včasih balkanska pojedina, drugič ribe in morska rižota, po želji pa še kaj drugega naredijo. Pred leti je bila z nami kolegica vegeterijanka in so zanjo pač posebno kuhali.

Skratka, če se ne bi že malo naveličali bi kar ostali, saj smo živeli kot bubregi v loju.

Do kopnega vozi trajekt (dokaj pogosto), v mestu je zdravtveni dom, pošta, par trgovin, tržica, nekaj lokalov, pekarij, potem se pa že neha. Po domače, za uživat v miru, čistem morju in dobri hrani za soliden denar.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Jaz sem seveda za BRAČ.
cheer.gif

Morda bi ti priporočil še Hvar in pa Mali Lošinj ...
Glede oddaljenosti je seveda Lošinj najbližji, a odkar je AC do Splita, tudi to ni več problem ...
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik dreja pravi:
A je res, da je na Losinju tako podnebje, da klime v apartmaju oz. hotelu ne rabis ?

To te je sigurno nafarbal nekdo, ki oddaja apartmaje brez klime
evil.gif


36-39 stopinj čez dan sem jaz mel celih 14 dni dopusta na Malem Lošinju. Crkneš brez klime...
 

dreja

Kaliber ekspert
14. okt 2007
326
0
16
He he, sej to stalno dopovedujem zeni, da mormo vzet apartma s klimo...
Drugace pa tnx vsem
smile-1.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik dreja pravi:
Ima kdo kaksne izkusnje s Cresom in Losinjem ?
A je res, da je na Losinju tako podnebje, da klime v apartmaju oz. hotelu ne rabis ?

Mali lošinj je idealen zaradi borovih gozdov. Klima idealna za male otroke.

Ravno zaradi teh stvari je tam dolgo časa delovala pediatrična bolnica za pljučne bolezni.