N900

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik kelih pravi:
U PIČKO MATERNO NITI MUSKE NEMOREŠ POSLAT BREZ DA MORŠ NEK SHIT INŠTALIRAT JEBEM TI SUNCE IZ NJEBO NOKIJA POFUKANA

Nadgradi sistem. Škoda se je sekirati za tako malenkostne stvari, ki so enostavno rešljive.
wink-1.gif
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik _BANDIT_ pravi:
Sem ugasnil aparat, znova zalavfal in spet isto. In trenutni ni priklopljen na nič, niti na polnjenje.

Bo treba malo po netu pobrskati, če je kdo imel že podoben problem in kako je bil rešen. Ker si lahko naredil screenshot, pomeni, da s hardwarjem ni nič narobe. Najhitrejša rešitve je, da dobiš eno spominsko kartico, pomoje bo že 512MB več kot dovolj, in narediš backup nanjo ter flešneš telefon.
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Zdele sem naredil update maemota in sedaj mi je dovolil narediti backup. Ocitno je blo res nekaj narobe s sistemom.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Lahko, da je to povzročil kaka aplikacija. Malo sem pobrskal po spletu, ampak nisem naletel na primer podoben tvojemu. Novi FW je fajn, ker Freoffice odpira priponke v e-pošti. Prav tako imaš direkt iz imenika podprt gmail in facebook klepet.

A si poizkušal že Sygic navigacijo, ozioma a si jo kupil? Jaz sem jo preizkusil, prenesel sem jo iz OVI stora in je v redu.
Nokia Maps je tudi izboljšana. Nisem je še preizkusil, mogoče bo jutri pravi dan.
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Nisem še kupil, imam pa namen to narest. Sej verjetno se ne bo našla kaka druga varianta, recimo od Nokie.

A na OVI storu se dobi testna verzija al kako? A to je polnodelujoča ampak časovno omejena al je kaj drugače?
 

LaUros

Pripravnik
13. feb 2008
327
0
16
Ljubljana
ksz

Razmisljam o 1.2FW, ampak ne vem koliko se mi bo teplo z vsem kar je gor nalozen. Se zna zgodit da kej ne bo delalo? Kako je z nastavitvami telefona?

Vcasih nisem imel teh problemov, ker sem preprosto flashal telefon in na novo dal programe gor (Symbian).
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Časovno omejena je. Moraš naložiti 2 stvari in sicer aplikacijo in mapo. Za nas je mapa Eastern Europe. Se pa namesti v direktorji home/opt, kar ni v redu, ker ima ta omejitev 2 GB in če bi si hotel namestil vse karte, bi se ti prej zapolnil. Namreč tudi določene druge aplikacije se tam nameščajo. Problema ne bi bilo če bi se karte namestile v MyDocs. Ne vem sedaj kam se naloži vse, če aplikacijo kupiš direkt pri Sygicu. Videl pa sem tudi rešitev za ta problem. No, na netu se najde marsikaj, a ne bi o tem.
wink-1.gif
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Mislim, da ti bo vse delalo, če boš naredil backup. Le preden ga narediš omogoči vse repozitorije, ki jih rabiš za svoje programe. Se pravi, če nimaš nič naloženo iz extras-devel, tega komot pustiš zaprtega.
Jaz sem naredil več backupov in sicer ločeno vse 4 kategorije:
1- Bookmarks,
2- Application list - to je le lista, kar si imel naloženo in ti aktivira nameščanje programov, ki si jih imel
3- Communication and Calendar - vsi kontakti, pošta in sms sporočila
4- Settings - nastavitve namizja, sistema (od zvonjenja, budilk, nastavitve brskalnika z adblokerjem, s shranjenimi gesli....)

Imel sem backup vsega, delal pa sem popoln fleš in potem obnovil samo priljubljene ter koledar in komunikacije.

Če boš delal le nadgradnjo, mislim da se ti bo itak vse ohranilo brez potrebe po priklicu backupa.
Eh, pozno je, bo treba spat.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Živ.

Še enkrat hvala za vse tvoje opise kaj in kako. Sem si na opdlagi tvojeh postov nadgradil FW, pa napilil zadevo na 250-850.
Zaenrakt je videti ok imam pa en čuden problem. Virtualne tipkovnice ni
frown-1.gif
Niti znotraj pisanja smsa, niti v browserju. Mogoče veš v čem bi bla fora?
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Živ.

Še enkrat hvala za vse tvoje opise kaj in kako. Sem si na opdlagi tvojeh postov nadgradil FW, pa napilil zadevo na 250-850.
Zaenrakt je videti ok imam pa en čuden problem. Virtualne tipkovnice ni
frown-1.gif
Niti znotraj pisanja smsa, niti v browserju. Mogoče veš v čem bi bla fora?

Da tipkovnica dela, jo moraš prej vklopiti pod Meni->Setting->Text input.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
ja sej sem jo p@je ni zagrabu..restart je odpravil tezavo.

ej kaksno imas ti konfiguracijo za procesor? mislim kaj se je tebi zdelo optimalno?
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
ja sej sem jo p@je ni zagrabu..restart je odpravil tezavo.

ej kaksno imas ti konfiguracijo za procesor? mislim kaj se je tebi zdelo optimalno?

Uporabljam ULV, ker se mi je izkazala za stabilnega. Pred posodobitvijo sem imel na namizju še 3 ikone Queen Beecon aplikacije, da sem se lahko hitreje preklapljal med 250-500, ko telefona nisem rabil, 250-700 za normalno rabo in 500-805, ko bi rabil malce več moči.

Mislim, da s frekvenco ne gre pretiravati, četudi do sedaj še ni bilo skurjenega telefona.



Da izkoristim ta post še za eno informacijo za tiste, ki ste manj vešči linuxa, in sicer kako odpirati RAR in ZIP priponke v elektronskih sporočilih ali snetih s spleta.

Najprej morate omogočiti extras-devel repozitorij in si namestiti aplikaciji p7zip-full in unrar. Repozitorij zatem onemogočite, prav tako v času, ko je bil omogočen ne posodabljajte že namešenih aplikacij, ker si boste v tem primeru namestili posodobitve, ki mogoče niso stabilne!

Nato si želeno zip oz. rar datoteko nekam posnamite, recimo pod mapo Documents, ki je v X Terminalu dejansko direktorij .documents in se nahaja pod direktorijem MyDocs.

Zaženite X Terminal, in če gre za ZIP datoteko izvršite ukazni niz:
cd MyDocs/.documents/
7z e imedatoteke.zip
ali 7z x imedatoteke.zip
(pika pred documents je obvezna!)

V primeru RAR datoteke pa:
cd MyDocs/.documents/
unrar e imedatoteke.rar
ali unrar x imedatoteke.zip
oziroma v večini primerov vam bo deloval tudi ukaz 7z

Ukaza vam bosta razpakirala vsebino datotek. Po končani operaciji zaprite X Terminal. Stvar deluje tudi z datotekami zaščitenemi z geslom, po katerem boste vprašani med samo operacijo.
 
Nazadnje urejeno:

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Citat:
Uporabnik tsunami pravi:Da izkoristim ta post še za eno informacijo za tiste, ki ste manj vešči linuxa, in sicer kako odpirati RAR in ZIP priponke v elektronskih sporočilih ali snetih s spleta.

Najprej morate omogočiti extras-devel repozitorij in si namestiti aplikaciji p7zip-full in unrar. Repozitorij zatem onemogočite, prav tako v času, ko je bil omogočen ne posodabljajte že namešenih aplikacij, ker si boste v tem primeru namestili posodobitve, ki mogoče niso stabilne!
... torej sam teh programov ne vidim na seznamu aplikacij, kljub vključenim katalogom (extras-testing in extras-devel). Mi je pa uspelo namestiti p7zip-full na naslednji način: http://talk.maemo.org/showpost.php?p=553273&postcount=23

Step 1: activate Extras-testing

Application manager --> Application catalogs --> New
Catalog name: maemo.org extras-testing
Web address: http://repository.maemo.org/extras-testing
Distribution: fremantle
Components: free non-free


Step 2 : Open x terminal

Step 3 : 'sudo gainroot'

Step 4: 'apt-get update'

Step 5: 'apt-get install p7zip-full'

now 7-zip is installed into the n900
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Res nenavadno, da ga ni bilo na seznamu. Mogoče bi ga imel po tistem, ko si zagnal "apt-get update". Pa imaš sedaj na seznamu Unrar (v kolikor ga nisi namestil)? Včasih z 7-zip ne moreš razpakirati kakšen rar arhiv. Sinoči sem se nekaj igral in naletel ravno na takega, zato je pametno imeti tudi Unrar.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Za 7-zip ne vem, če je bil nato, ampak tega unrar tudi danes nimam na seznamu; sem pa našel sedaj še enega novega "Un-zip add-on for the File Manager 0.1.3-4" (130 kB), že nameščenega pa imam še "zip" (Command-line archiver for .zip files).

Tako da ne vem, kje leži težava?
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Hvala za informacijo okrog tega dodatka za File Manager. Sem ga preizkusil, pa deluje samo za ZIP arhive, ne pa za RAR in 7z.

Drugače pa lahko Unrar namestiš po istem postopku kot si p7zip-full, s tem, da v 5. koraku napišeš 'apt-get install unrar'. Mislim, da to že itak veš, a komu manj veščemu mogoče ta informacija koristi.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Hvala
smile-1.gif


Sicer pa je čisto tako mimogrede meni všeč tudi aplikacija Orrey, kjer lahko vidiš nebesne konstelacije ipd.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Se dogaja, da se lista aplikacij, kljub posodabljanju, dejansko ne posodobi v celoti. Najbrž do tega pride zaradi preobremenjenosti kakega kataloga. Orrey mi je poznana, imel sem jo pred posodobitvijo na novi fw.

Če koga zanima se sedaj lahko v OVI storu dobi aplikacija za izdelavo panoramskih posnetkov.
aplikaciji.

Zanima me, če kdo že usposobil wifi tethering z Mobilehotspot? Jaz se ravnokar prebijam čez temo na maemo.org. Verjetno bom jutri poizkusil namestiti vse kar rabim in nato še preizkusil, če deluje.