N: električar/elektromonter/vezalec/vodja

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 474
  • Začetni datum

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Kaj ima delavnica veze pri tem?
Zanima me a date projekt, objekt, hiso za elektrificirat, cena dogovorjena, lastno orodje itd?

Ne, ker potem bi bila to naša konkurenca in bi pljuvali v lastno skledo. Pa objekti niso neke hiše, vrtci ali šole. Gre za tovarne in proizvodne linije, ki morajo biti narejene po vseh standardih, za katere pa sploh dvomim, da imajo kakšni "lokalni s.p. -ji" zmogljivosti in znanja.

Delavnico in orodje je potrebno amortizirat in če damo delat ven, potem smo dali "dreku focn..."

Prijatelj je lokalni sp. Dela za Krko, NEK, Revoz itn. 10+ zaposlenih, pa jih ne išče na zavodu, kamoli alterju.
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ja, blizu. Ampak pri tej terenski uri je malica vsteta v teh 9€/h. Ce pa je delo tukaj, potem se malica obracuna normalno. Potni stroski se obracunajo v vsakem primeru. Kakorkoli, tvoja matematika drzi minus strosek malice.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Lepo za kolega. Razlika je v tem, da mi ne delamo za Renault, Krka ipd. Mi delamo Krko, Renault ipd.

Iscemo ljudi povsod - po vezah, oglasih, zavodih, tudi tukaj. Vsem damo priloznost, morda je kdo kje, ki je imel smolo, pa se ugotovi, da je odlicen. Ali pa da se znajde na kaksni seugi poziciji bolje. Smo ravno prejsnji mesec vzeli enega takega.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
softi štrom ni zate:) te bo streslo bolj kot jedina:)

patriot, nekaj je delo v SLO nekaj v tujini. in za tujino je ogromno gobcev, dejansko odločenih ter potem sposobnih pa malo...
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Lepo za kolega. Razlika je v tem, da mi ne delamo za Renault, Krka ipd. Mi delamo Krko, Renault ipd.

Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
. Delo v MB je sestavljanje elektroomar za naročnika

Mah, kaj pa misliš da on dela? Poleg omar montirajo klimate, vlečejo inštalacije.

V glavnem kar dobro za enega lokalnega sp.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.208
699
113
Torej najemate/zaposlujete samo delavce.
Ne sklepate pa poslov z drugimi firmami (s.p. in d.o.o.-ji)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Tako je. Zaposlujemo/najemamo samo delovno silo. Vse ostalo nebi imelo smisla in racunice.

Sicer pa smo pred kratkim ustanovili podjetej tudi na Hrvaskem, ustanavlja se v Srbiji, prav tako imamo podruznico v Bolgariji, tako da bo delovnih ljudi pocasi dovolj. Pri nas pa bo zal stevilka brezposelnih se vedno pri 150k.

Je pa tako, kot je rekel "alkoholik" - vsi znajo gobcat, ko pa je treba nekaj pokazat ali pa bog ne daj it za 14 dni v tujino, pa zmrznejo...
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik 474

Pri vezavah elektroomar bo bolj tezko, ce ne poznas stvari. Pri elektromonterstvu pa ni probelma, ce si priden. Kable vlect in trase polagat ni neko strasno delo, ampak potem je to vecinoma delo na terenu (AT, DE). Fajn je, ce znas vsaj nekaj nemsko ali anglesko. Je pa placa dobra...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
150k folka brezposelnega, tukaj se pa delomrzneži pačijo, ko jim ponujaš delo.

Zgleda,da bo treba ponudit najmanj jurja osnove + služben avto + stanovanje.
cheer.gif

To bi blo plačilo nekak vredno človeka (služben avto in stanovanje izvzeta), ja, in potem bi bla tud potrošnja višja. Večina naših podjetnikov bi pa sam delo dajala, plače pa ne, oziroma minimalca in potem razni Šešoki ljudi zmerjajo z delomrzneži. Da pa en kvalificiran delavec s polnim delovnim časom jedva preživi familijo je pa absurd....toliko o delomrznežih.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Pri vezavah elektroomar bo bolj tezko, ce ne poznas stvari. Pri elektromonterstvu pa ni probelma, ce si priden. Kable vlect in trase polagat ni neko strasno delo, ampak potem je to vecinoma delo na terenu (AT, DE). Fajn je, ce znas vsaj nekaj nemsko ali anglesko. Je pa placa dobra...

a mi daš na zs prosim
kaj se dela v mb, kaj moram znat, plača
kaj se dela na terenu in kaka plača. kable vlečem, cevi polagam, vežem bp. sem tudi okusil tujino, nemčijo.

govorim engleski, srpski, hrvatski, ajn bishen dojč, feršteam pa kr dobr.
aja..ekipo tu lahko držim pod komando.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Kako nic?
Polagam cevi, kable, vezem elektroomarice in carovalke. Montiram stikala in vticnice. Lustre, nspe itd.

Kaj bi se mogu znat za bajto elektrificirat? Scat na fazo?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Aja, sef. Sem delal objekte v nemciji. Sem videl befo fantov. Ne znajo nemsko, slabo anglesko. Pa ga poslj v trgovino po dve zbiralki. Al pa po malco. Pol pride pa kastnik k b stecdoze ajn bishenlinks und zvaj saltwr mehr. Und ins keler vasmasune und etca drsj stekdosen fur sondere masinen.
Mit 16 oder 20amper?