Munchen

Drugizvezdnik

Pripravnik
20. jul 2007
432
0
16
Za nekaj dni se odpravljam v Munchen. Če je že kdo bil me zanima če se da tam "kaj" videti. Naprimer kakšen poseben muzej - galerijo, morda kaj v vezi z avtomobili, kakšen zabaviščni park... Skratka, karkoli.

Lp
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Tehnični muzej (cel dan ni dovolj za ogled). Mislim da ima tudi bmw fabrika svoj muzej.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Tehnični muzej (cel dan ni dovolj za ogled). Mislim da ima tudi bmw fabrika svoj muzej.

Res je, muzej je ZAKON! Obvezno si ga ogledat!
cheer.gif
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Tehnicni muzej se res splaca pogledat. Ampak kaj, ko te tolk bolijo noge potem..
smile-1.gif
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Mogoče Allianz Arena. To je štadion, ki je bil zgrajen za namene svetovnega prvenstva v nogometu. Ko sem ga prvič videl, je bila moja reakcija
shocked-1.gif
Štadion je res velik, se ga splača pogledat.

Potem tehniški muzej je zakon, zmotilo me je pa to, da v njem ni bilo avtomobilov oldtimerjev. Baje so jih prestavili v nek drug muzej. Kam, nimam pojma.

Bmw ima baje tudi svoj muzej. Tega pa na žalost nisem videl
frown-1.gif


Marienplatz zna biti zanimiv, Glokenspiel ni nič posebnega.

Na splošno mi je bil München zelo zanimiv. Pa še nasvet: Povratna karta za vlak je bivščih 15.000, kar je poooooceni.
 

Drugizvezdnik

Pripravnik
20. jul 2007
432
0
16
Super, hvala za ideje tudi tebi. Greva z avtom za en teden tako da bo veliko časa za vse, potem bom pa poročala kaj sem videla
cheer.gif




@Mitzy: do pivskih žurk mi pa nekako ni
ne-ne-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
No se par stvar:
-Dvorec Nymphenburg
- Englisher garten (v bistvu gres lahko do njega pes iz centra (SV)
- sedaj poeti (no ze bolj proti koncu) pa se obisk kaksnega bier gartna (so tudi v Englisher parku)
- potem malo ven (S minhna, relativno blizu stadiona) je se en dvorec (Oberschleissheim), poleg pa je tudi letalski muzej (Del tehniskega muzja)

sicer pa odvisno kaj te zanima
 

TheAnswer

Dvojček št. 1
7. avg 2007
3.732
0
36
39
Če ni ta izlet omejen samo fiksno na Munchen bi priporočal še ogled gradu Linderhof ter Neuschwanstein.

Se res splača, je pa od Munchna do Linderhofa okrog 2 urci vožnje, do Neuschwansteina pa še kakšno urco več.

To je varianta za zadnji dan in potem povratek domov skozi Innsbruck.
 

Akasha

Pripravnik
23. sep 2007
240
0
16
Ljubljana
Meni je bil všeč egipčanski muzej (ostanki iz starega Egipta), pa Alte Pinakhothek (staro slikarstvo).

Res pa je, da ne mara vsak takih reči...

Oktoberfest pa hladnokrvno izpustim, ker je vsako leto enak. Sicer pa grem gor v petek ta teden...
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Dosti so ti že odgovorili...naj dodam le še to, da je stari del Munchna (peš cona) zame eden izmed najlepših starih delov mest v Evropi!

Nujno si moraš tam ogledati to njihovo staro arhitekturo, pa tam v bližini tržnice poskusiti njihovo nacionalno jed: Carry klobaso in belo klobaso
smile-1.gif
Pa bavarsko pivo seveda zraven!