multritronic audi

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
V prvem delu, ki te najbrž najbolj zanima, razlaga kako snameš prestavno ročko [prej moraš sigurno odstraniti še ploščo, ki obdaja TCU] - za par milimetrov potisneš dol kroman obroč pod bunko nakar malenkost potegneš ven gumb ob strani bunke in vlečeš bunko navzgor. Ko vse skupaj snameš potegneš ven krmilno enoto in snameš krovno ploščo tako, da sprostiš po dva zatiča na vsaki strani enote. Pod krovno ploščo je plastična "zavesa", ki pokriva luknjo po kateri se giblje prestavna ročka. Ta zavesa ima na levi strani dva magneta, ki služita za indikacijo prestave in za katera naj bi preveril ali sta še na svojem mestu.

Če je res samo to imaš ornk srečo.
smile-1.gif


Tu [nekje na sredini] je med drugim tudi par fotk kako približno to zgleda. => http://www.audiworld.com/tech/int50.shtml
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Hvala ti za nasvet, bom probal,samo me vseeno malce skrbi da ni isti postopek,namreč na slikah ni multitronic ( ker imajo prestave 1,2,3) .

Slika mojega menjalnika je sledeča:


Upam da je isti postopek,bom malce razdrl in pogledal.

EDIT:
Predvidevam da je krovna plosca ta matirani del okoli kromiranega dela?
Potem moram tudi kromani del odstranit s črno gumico vred

In tu spodaj naj bi bili neki magnetki ce prav razumem?


471879-DSC03083.jpg
 

Priponke

  • 471879-DSC03083.jpg
    471879-DSC03083.jpg
    123,4 KB · Ogledi: 288
Nazadnje urejeno:

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Itak, da so slike za Tiptronic ampak način pritrditve ročke je sigurno identičen. Eksplozijski sliki tega dela sta v on-line katalogu za oba tipa menjalnikov enaki. Bi pogledal v ELSO ampak imam trenutno pc v pretežno razsutem stanju.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
No za hec za malce osvezim zgodbo....se peljem prejle domov in mi utripa zgoraj na zaslonu vse,no saj je praktično cel dan mi že danes,ampak me ne moti.

No in za hec si rečem,dej da malce potočlem z roko po menjalniku oz. kromiranem delu ( tam kjer so črke P R N D S ,vidno iz slike) in potem dam v Park. Glej da hudica,takoj je nehalo utripati. Tako da zdej resnično vedno bolj sumim zgoraj omenjene magnetke. Mogoce je bila le sreča,mogoče so pa res omenjeni magnetki.