multritronic audi

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Torej, je tukaj kdo ki se mu približno sanja,kaj naj bi po opisanem postopku naredil?


Glede na napisano, sem ga razumel da moram priti do nekih magnetkov,ampak ne vem kje so te magnetki, z notranje strani ali od spodaj pri menjalniku? Sicer se gre za drug motor in letnik,a mislim da je princip isti.

Ce pa ima kdo drug resitev kako se znebiti občasnega utripanja pri multitronicu, pa so nasveti tudi dobrodošli.





Expert: Greg
Date: 3/31/2007
Subject: Multitronic gear sensor Audi 2002 1.8T

Question
QUESTION: Hi Greg,The PNRD light is currently flushing on my dush board. After taking it to the Audi dealer there found that a switch/sensor in side the Multitronic gear lever needs replacing and that it would cost me alot of money. However my car is out of waranty and i need to replace this myself. Surely this switch/sensor can be replaced or does the replacing have to be in such a way that the cars computer needs to be ajusted? Can you maybe please give instructions on how to open the gear lever to replace the faulty componant?
Best Regards
A.Samodien
ANSWER: HELLO
This is very easy , the wore thing is to get the shifter handle off.
So, to take the shifter handle off, -- if you look on your shifter you can see the knob and chrome round slave under, that slave has to go down so it's not stuck/connect to the knob(it will go down maybe 1/8 inch)pull out the chrome shifter's knob button and pull the knob up (it will not be easy -watch your face, I hit myself many times) You have to hold that button out or it will go inside and stay there. Onece the knob is off , slave come out, plastic around shifter comes out(just pull it up) and you will see that plate is hold on each side by 4 plastic (white) pieces.
pry them with a pick or anything you can use and the whole shifter indicator with shade will come out (up)
Shifter shade has to magnets inside make sure they inside , sometimes they getting loose and this also cause shifter lights to flush or stay ON. '
Trans module will reset it self once you move shifter and every thing is OK. Before buying any parts , take it a part and see if the shade and magnets are OK.
good luck Greg
good luck

---------- FOLLOW-UP ----------

QUESTION: Thank you for the reply. I've managed to strip off all the necessary componants and the magnets are intact. However the problem is still persisting. Any futhur ideas.

Much Appreciated
A.Samodien
ANSWER: hello
there has to be a fault in the TCM- do you know which one????


---------- FOLLOW-UP ----------

QUESTION: Hi,From what i've observed in selecting the different gears, the problem is occuring when selecting the "R" on the shifter selector. I'm not sure which trans module i have ("TCM ???"). Is there any way i can find this out?

Answer
hello
TCM- or transmission control module will have faults . To find out what is it , you will need to plug in Scanner or Audi VAG into OBD connector. The fault will help us a lot.
Did you replace anything?, Most of the time - shade brakes or magnet gets loose, but I also have seen bad electronic plates where magnets are making contacts, but without the fault - I'm not sure
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Auuu multitronica ti pa ne privoščim.. Če nimaš tistega z 7 lamelami, ki je ojačan in če ga še nisi menjal ga zagotov še boš :S Kaj pa ti utripa?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ma vsake tolk casa se zgodi da začne utripat PRNDS , ampak avto dela normalno, zdej kakor sem uspe zvedeti je kriv samo nek senzor.

Določeno podjetje v Lj mi zadevo lahko sanira in sicer za znesek cca 400€ , ker je bojda le nek senzor pozicije menjalnika oz. ročke za zamenjat popravit .

Kakor sem uspel prebrati po internetu, naj bi to bilo povezano z nekimi magnetki ki zaznavajo pozicijo ,ampak nisem prepričan.
Zdaj v najslabsem primeru bom pač nesel ECU tja na popravilo, torej me pride to
Voznja avta na pooblascen servis, zamenjava olja ( cca 170€ ).
Popravilo ECU-ja 400€
Demontaza ECU-ja cca 60€ + strošek neke dihtunge

Niso male pare.

Vprasanje kolk bodo se ti zaracunali.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Hja lep strošek ja za nek k**** senzor! No dokler ti multitronic dela kot je treba potem ni panike. Ko pa gre multitronic pa je panika, popravljat se ga ne da, koliko sem slišal... Pa dobro! Če nimaš nekih večjih težav z avtom potem boš še teh 500€ prespal...
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Z avtom nimam ene same tezave, edino to utripanje me samo zmoti, funkcionalnost je taka kot mora biti na sreco,cukanja ni, vlece prekleto dobro,skratka totalno navdusen nad multitronicom. Malce me zalosti dejstvo,da ko ga bom prodal bom imel sluzbenega in tisti na zalost nebo multitronic temvec kaksni rocni menjalnik,ampak se bom poskusil vsaj za avtomatika zbunit
smile-1.gif


Mah sej v koncni fazi bom itak dal teh 500 600 eur, samo k tko pomislis , toliko denarja zato da nekaj neha utripati in da po moznosti le neke magnetke popravi , se ti pa tudi butasto zdi
smile-1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Se drugace kej spoznas na te zadeve, predvsem na popravila ali imas zgolj kaksne izkusnje s tem?
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Osebno nimam izkušenj s tem ker sem pristaš ročnih menjalnikov, vsaj če avto kupujem rabljen! Imam pa 2 prijatla z Audiji A4, 1.9 TDI 130PS, oba multitronic in oba sta že ta menjalnik menjala!
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Še to povej koliko sta za nove menjalnike plačala..
rolleyes-1.gif


Se mi zdi da stane precej čez 5000€, ampak nisem čist ziher
shocked-1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Kolega ga ima tudi, 130KM multitronic. Mu je tudi parkrat vse utripalo, pa ga enostavno ugasne in nazaj vžge in je uredu. Menjalnik pa tudi ni več prvi
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.896
113
pri taščici
Kje so sedaj tisti zagovorniki avtomatikov,ki pravijo da nima pri avtomatiku kaj crknit. Precej več kot pri klasiki...
lost: obrni se na uporabnika Hrabiamol?, on je imel enkrat neko težavo na 100 avtomatik. Težavo mu je poceni rešil nek garažar v okolici domžal
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Hanzi ne moreš ti primerjat klasičnega avtomatika ter multitronica. To je čist druga zadeva. S tem da klasične avtomatike GRE popravljat, tam zamenjaš lamele ter še kakšno pizdarijo in zadeva za dobrih 1000€ zopet šiba dalje do konca. Pa ne me narobe razumet, vsi moji avtomobili so ročni menjalnik ker sem pristaš le teh! Je pa dejstvo da navadnega avtomatika če si 1 lastnik in če ga znaš vozit ter VZDRŽEVAT skoraj ne moreš uničit. Problem pa je ko si 2 3 4 lastnik vozila in ko ljudje ne znajo vozit in ne servisirajo teh zadev. Ker slišim svašta. Eni trdijo da olja ni treba sploh nikoli menjat ter filtrov, drugi na 100.000km tretji imajo zopet novo teorijo, da ne omenjam kakšna olja se vse not vlivajo tako da nekomu pač MORA crknit... Še glede dveh multitronicov.. Eden kolega ga je menjal v garanciji (malo pred 100.000km), drugi pa mislim da je res dal blizu 4500€. Ampak na teh novih 7 lamelnih naj ne bi bilo več težav... Baje zadeva deluje. Pri prejšnih je bil problem da niso zdržali navora ali nekaj takega! Prešvohna zasnova... nekaj v tem smislu! Je pa res da če se menja multitronic dobiš na servisu novega, izboljšanega!
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
To za Touarege sem slišal, da menjalniki niso zdržali navora V10 TDI motorja...

Z multitronic menjalnikom so imeli težave tudi pri Avto magazinu leta 2003/2004, ko so imeli na supertestu Audi A4 Avant 2.5 TDI multitronic. Menjati so morali krmilno enoto po takratni ceni 320 kSIT pri prevoženih 60 kkm.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
No kolega ni rabil nobene krmilne enote menjat ker je bila napaka mehanska na samem menjalniku in ne na elektroniki! Če je samo elektronika potem "super". No njemu do 100.000 ni šla nobena elektronika! Skratka na obeh je bila mehanska napaka...
 
Nazadnje urejeno:

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Nekam mi je zginu post
confused-1.gif


V glavnem, poiskal sem stari supertest, crknila je HIDRAVLIČNA enota na menjalniku, baje zaradi prežganega
confused-1.gif
olja.

Ker je ni bilo na zalogi, so menjali komplet menjalnik. Cena takrat 1 682 000 SIT. Seveda pod garancijo.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Simptomi so bili taki, da je ob speljevanju cukal (ampak samo segret), vedno bolj, nazadnje pa so ostali na cesti z njim..

Se zgodi
rolleyes-1.gif


Na servisu so glumili da je vse vredu, dokler ga niso tja prišlepali
crazy1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
pri Audijo je bolje vzet Tiptronik, predvsem zaradi tega ker je vzdrzljiv.Za nove Multitronike pa ne vem, so pam jih baje izboljsali.
Najvecji problem pri teh menjalnikih je da jih nihce ne ve popravit, niti na servisu in potem bi oni seveda kompletnega menjali, kaj v vecini primerov naredijo.Podoben problem je imel Lupo 1,2 TDI, kjer tiptronika niso znali skoraj nikjer popravit in potem so vedno manjavali hidravlicno enoto in pa elektroniko.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Torej bi bilo super da bi se odprla na tem forumu nova rubrika in sicer popravilo avtomatskih menjalnikov, kdo popravlja, kje popravlja, kakšne popravlja in predvsem kakšna je cena popravila!