München in Bavarski gradovi 2010

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Še jst predstavljam najino trodnevno turo po Bavarskem. Plan je bil ogled gradov Ludvika Bavarskega, Munchna in taborišča Dachau.

Na pot sva se odpravila zgodaj zjutraj 3.decembra 2010, ko je zunaj snežilo tako močno, da sva že mislila, da najin potep odpade, ampak zaradi trme sem se odločil, da vseeno odrineva. ob 5:30 iz Ljubljane, malo pred 7h sva bila že pri Karavankah
tongue-1.gif


Do Villacha še lepo počasi....potem pa se je stanje izboljševalo, no od Salzburga naprej je bila cesta že brez snega na cesti.



Chimsee





V garaži hotela, vsako parkirišče je v dveh nadstropjih
shocked-1.gif



Naslednji dan sva se odpeljala do koncentracijskega taborišča v Dachau








Olimpijsko mesto


pogled na naselje, kjer se je davnega leta 72 zgodil teroristični napad med olimpijskimi igrami


hop na podzemno in že sva v strogem centru Münchna








Po ogledu mesta je sledil ogled BMW welt-a




Zvečer pa še vožnja do Alianz arene


Zadnji dan je bil na vrsti ogled gradu Neuschwanstein (karte preventivno rezerviral vnaprej preko interneta, da se izogneš vrsti pri nakupu kart), mesta Fussen in zadnjega bavarskega gradu Linderhof






Fussen:



pred nadaljevanjem poti pa obvezno čiščenje vetrobrana (zmrznil vitrex
uf-1.gif
)

Linderhof:



Skupaj prevoženih slabih 1400km.

LP
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Nažalost nevem kam zaviti na dobrega dunajca, verjetno bo kakšna izmed pivnic v centru dober naslov, mi2 nisva sprobala, žal
smile-1.gif


Spala sva pa v hotelu Park Inn na obrobju Munchna za 160€ dve noči + zajtrk + parking v garaži, tako, da spet nisem pravi naslov za neko poceni prenočitev
smile-1.gif


ps: žal je pokončne slike forum razširil na širino ostalih slik
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Lepo, to je bilo najbrž pozimi. Kaj pa imaš na avtu na sprednji havbi nek tepih? kaj je to.
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
To je bilo 3.-5.decembra 2010. Spredaj pa sem imel nameščen smrček, da sem zaščitil pokrov motorja pred kamenčki na cesti. Bolj kot ne samo zato, ker sem imel malo pred zimo prebarvan avto.