Mtb z mehanskimi diski

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
129
15
18
Povem vam tko kokr je. gumice z nakumira kolesa za 350eur začnejo škripati že dost pred koncem klanca. Ampak to držiš bremzo 300m skoz. Da ne govorim kako je z zaviranjem ko je cesta mokra. To ni šanse da se ustaviš. Jaz imam scotta tudi že cca 20 let starega sicer sem že dolgo dolgo nazaj menjal gumice na zavorah...tako da sem sedaj kupil nove tudi iz aliexpressa in so bile med dražjimi. Tudi v brake sistem.Te pa še nisem uspel preveriti, so prej meje zaprli.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
4394155147_cfe2053388_o-660x438.jpg

Tale ulica ima cca 35% naklona, zdaj pa primerjaj. Lahko poslikas in ocenimo :D
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Meni je bolj interesantno da na Mount Everestu (LJ) uporablja hidravlične zavore.


Na prekmurskih nižinah (Tista njegova c....) Pa stare V brake ?
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Če smo že pri bremzah. Na tanovem imam 180 diska ampak po kaki hudi, hitri strmini, kaj pa vem. Imam občutek, da je V brake dlje delal sigurno. Gumice ubistvu niso več navadne gumice ali pa sem jaz kake druge kupoval. Še en plus pred diski, tiste paknice tudi nisi rabil nevem kolk menjat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
129
15
18
Prosim, da se tema zaklene. Rešitve ni na obzorju. Preveč strokovnjakov pa tudi ne pride do pametnega zaključka.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Zakaj zaklene, sej se bo kaj pogruntal. Mogoče se moreš naučit bremzat. Z navadnimi v brake, 100kg plus kr lepa hitrost iz hribov pa nikol zasmokene paknce. Sploh nisem vedel da se da to. Mogoče pa obstaja elektro kolo, ki pri zaviranju bremza tudi motor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Prosim, da se tema zaklene. Rešitve ni na obzorju. Preveč strokovnjakov pa tudi ne pride do pametnega zaključka.

Na obzorju (in zdaj tudi že za oblaki) si dobil kup rešitev. Jasno pa da niso pametne, če pa je edini pametni zaključek tak, ki bi potrdil da pojdi v leklerk po čipšit bicikel, ki bo z diski na zajlo odlično bremzal. Če pa slučajno ne bo, je pa za ovinkom aliexpres.

Kot sem rekel, še predobro vam bremza, en izlet v bukev ali prek havbe, pa bi se mogoče kdo spomnil peljat bicikel enemu, ki zna izbrat pakne in naštelat zavore.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.840
5.084
113
meni je pa vedno smešno ko folk vbrejke primerja z diski in ugotovi, da so boljši :D
A na koncu pridemo tja da bi 100 plus kilski ded rad od neke osnovne bremze in 180 diska nevem kaj. Daj gor 4 batno čeljust in 200 disk pa pol primerjaj z vbrejki.
Ma je ni kategorije kjer bi vbrake zmagal.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Luka ti tle mal več veš. Jaz pišem kak sem zaznal. Ampak, za mene je uredu kar imam. Drugače pa je lahko primerjat, ker cilj je ustavit kolo.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
luka51, lahko so boljša izbira, ne pa nujno. Odvisno pač od uporabnika. Pri svojih 80kg bi brez težav vozil v-brake, čeprav bi bila moja prva izbira Magurina obročna hidravlika. Je le bolj predvidljiva kot v-brake - po novem se temu reče modulacija al kako že. Najbolj strah me je bilo, ko sem se peljal z Gustavom - pri tistem si moral met pa ornk jajca, da si upal sploh usekat po bremzi...občutek je bil pa tak, kot bi vrgel sidro. Zdaj imam 4 batno MT4 - pa ne morem rečt, da je neka huda izboljšava napram obročni HS-33, ki sem jo imel prej - prej kontra, ker moram zdaj dosti bolj pogosto menjati ploščice kot pa prej zavorne gumice.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.219
9.456
113
kod Džej-Zija
Ne mi šinfat Gustavov. :mad::valjamse: Jih imam še vedno na starem freeride biciklu v kombinaciji 210/190 in imajo vrhunsko modulacijo. Res pa je, če dam kolo vozit nekomu, ki nima prakse s hidravliko, bo ob prvem stisku na sprednjo bremzo letel na gobec.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
meni je pa vedno smešno ko folk vbrejke primerja z diski in ugotovi, da so boljši :D
A na koncu pridemo tja da bi 100 plus kilski ded rad od neke osnovne bremze in 180 diska nevem kaj. Daj gor 4 batno čeljust in 200 disk pa pol primerjaj z vbrejki.
Ma je ni kategorije kjer bi vbrake zmagal.
Zdaj pa ne vem, kdo se tu heca???
Avtor teme je dobil prave informacije, kar se mene tiče: diski na zajlo, mehanski, se obnesejo slabše, kot V-brejki.
Diski, hidravlika, pa naj si bodo rotorji 180 ali 200 mm, se obnesejo odlično, bolje kot V-brejki in bolje, kot mehanski diski. Pa naj bo to Magura, Shimano ali pa Formula (pa še n variant)
Torej, da povzamem: avtor je spraševal o mehanskih diskih, na zajlo. V njegovem primeru naloge ne bodo opravili bolje, kot V-brejki.
Pika.

p.s. lahko pa vprašamo tega, mogoče bi pa on vedel ... ;)
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.593
113
meni je pa vedno smešno ko folk vbrejke primerja z diski in ugotovi, da so boljši :D
A na koncu pridemo tja da bi 100 plus kilski ded rad od neke osnovne bremze in 180 diska nevem kaj. Daj gor 4 batno čeljust in 200 disk pa pol primerjaj z vbrejki.
Ma je ni kategorije kjer bi vbrake zmagal.
OT je dobil kar nekaj korektnih odgovorov od tistih, ki so bili sposobni prebrati in RAZUMETI prvi post.
Če pa ti veš, kje dobi novo kolo z ostalimi nujnimi zadevami za do 400 € s solidnimi hidravličnimi diski kar na plan z besedo. Sicer je mogoče bolje včasih biti tiho, če nisi v kontekstu teme.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Jaz bom dal pa kapo dol človeku ki bo na 45% klancu peljal otroka na kolesu.... nekateri si ga po ljubljani po kolesarski ne upajo peljati