MSN dela ,IE in Mozilla pa ne

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
In sicer je problem, da enostavno ne gre brskat po netu, medtem ko se lahko na MSN čisto normalno prijaviš. Na računalniku so na novo nameščeni winXP, bit defender antivirus, in pa vklopljen windows požarni zid. Prej je dva dni čisto normalno delalo, včeraj zvečer pa me je tašča klicala, da ne more na internet(popoldne ko sem bil še tam je še delovalo). Na daljavo pa je težje diagnosticirat kaj je narobe. Sem se probal povezat z msn-jem preko oddaljene poimoči pa niti to noče. Kaj za vraga bi lahko bilo narobe? Aja sem ji rekel tudi, da naj izklopi antivirus, in tudi požarni zid, pa še vedno ni delalo.
Bi pa bilo fajn da se problem reši, ker ima nov računalnik pa ne more na internet
smile-1.gif
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Pomoje je vseeno kriv požarni zid oz. BitDefender.

Preveri še enkrat ali je izklopila firewall na Bitd. Ko ga odpreš klikneš na levi strani na Požarni zid in odstraniš kljukico pri "požarni zid je omogočen".

V internet explorerju naj še preveri ali ima na "File/datoteka" odstranjeno kljukico pri "work offline/delaj brez povezave" (pri novem IE najdeš pod "tools/orodja").

Kdo je ponudnik interneta, kateri modem ima, ima tudi router?
 

Roby

Pripravnik
27. jul 2007
429
0
16
www.sd-preserje.com
Če bi blo pri IE brez povezave ne bi MSN delu.
Mal poglej router(če ga ima) al pa klič ponudnika interneta!

P.s. Pa bitdefenderja dol vrž (men je zmer same proble delu)
smile-1.gif
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Saj če bi bil sam tam bi že nekako ugotovil, sam jaz imam do tja 150km. Tako da jaz bolj težko vidim točno kaj je pokljukano. Men je rekla, da je izklopila tako požarni zid kot bit defender z firewall(sem govoril kaj je potrebno kliknit). Ampak dela pa menda še vedno ne. Ponudnik je siol, ima tudi siol tv, ki dela normalno, vse skupaj je priključeno na tisti črn modem al ka je, ko si ga dobo zraven v paketo(pozabo kak se mu reče). Zadaj ni ruterja,switcha,...
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Citat:
Uporabnik ermej pravi:
Sem se probal povezat z msn-jem preko oddaljene poimoči pa niti to noče.

A s tem misliš remote desktop ali kaj x?

V primeru, da nekaj X poskusi še z remote desktopom.

Edino kar je, da ji boš mogu pomagat odpreti port 3389.
tongue-1.gif


Ima pa očitno modem Sagem, ki ima tudi firewall, če se ne motim....
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
HM je priklopla stari računalnik, tam deluje vse ok, kolker pač ok deluje na 400mhz kompu z win 98. Tako da ostalo mora bit vse ok, problem mora biti samo z novim računalnikom. PA tudi tam povezava deluje, saj drugače MSN nebi delal.
Nak ne z remote desktopom. V msnju imaš opcijo za oddaljeno pomoč, ki te poveže z drugim kompom in potem lahko vidiš njegovo namizje. Za remote desktop pa rabiš vedet IP, nastavljeno mora bit uporabniško ime in pa geslo, kar pa trenutno ni. IP je dinamičen, kako naj zdaj razložim, da naj nastavi userja, geslo mi pove IP?
rolleyes-1.gif
Sej bi šlo ampak to traaaja.
 

ata

Pripravnik
3. sep 2007
46
0
6
Ja možno je, da nima nastavljenih DNS strežnikov. Ker kakor jest vem, MSN uporablja IP naslov za povezavo, ne pa imenski naslov. Če mene vprašaš je nekaj narobe pri nastavitvi DNS strežnikov na mašini.
A pinga se lahko kaj...recimo www.arnes.si? Kakšno povezavo pa ima na internet oz. kdo je ISP?
 

Roby

Pripravnik
27. jul 2007
429
0
16
www.sd-preserje.com
Če je prej delal pa zdej ne je to zlo čudn.
Proba nej pingat neki. Al pa ti pingi njo. IP pa zve najlaži, da gre v start/zaženi/cmd in napišeš ipconfig, pa v cmd-ju lahko še pinga recimo www.siol.net al pa googla itd....
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Se strinjam - preko telefona ji boš težko uredil zadeve za remote. Ti pa svetujem, da to urediš, ko boš naslednjič pri njej. Drugače boš lahko non stop tja hodil.

OFF: Kje je ta opcija za remote v MSN-ju?
 

Roby

Pripravnik
27. jul 2007
429
0
16
www.sd-preserje.com
Desno klikn na stik pa klikn tm začni dejavnost. Pol maš pa tm opcijo začni odaljeno pomoč al pa povabi odaljeno pomoč!
Tko je v Msn verzije 8.1
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Sedaj pa dela. Nekak sem uspel razložit kako naj zbriše bit defender iz računalnika. Očitno ji je nekak uspelo zablokirat nek port, pa ni delal IE in Firefox. Tako da sedaj nekaj časa bo delalo.
cheer.gif
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
saj sem rekel da nekaj časa bo
grin1.gif
Upam, da vsaj dokler da namestim nekaj druga:)
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
tud meni to zadnje čase dela na Visti

čez noč mam vkloplen uTorrent ... nekaj dol vlečem ... zjutraj hočem pogledat kako je stanje in ne morem maximirat uTorrenta, pravtako pa mi ne dela ne FF ne IE ... MSN pa normalno vpisan in se da pogovarjati brez problema

FW mam vkloplen, inštaliran pa imam NOD32
 

Roby

Pripravnik
27. jul 2007
429
0
16
www.sd-preserje.com
Ja to je pa fora, da utorrent porab use povezave. V XP je obstaju en program kjer si lahko poveču število povezav!
Sej utorrent lahko maximiziraž če kliknš na njaga pa daš maximiziraj!
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
ne gre ... enostavno blokira uTorrent

dans pa se mi je zgodilo, da nisem mel nič vklopleno pa glih tak ni delalo
stupid-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kaj pa imaš igračko namesto OS-a ?
grin1.gif

Windowsom včasih zmanjka ... no ja, pri človeku bi rekel "pameti", pri Windows pa recimo "čudna so pota windowsova..."

Sicer se podobno zgodi tudi na server verziji (2003), zato ti niti tega ne morem priporočiti (sicer je še itak stokrat boljši).