Mrzel dizel

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Dobr da sta napisala, meni dci nekaj podobnega dela že od novega, ampak samo recimo pri -10 in manj, zdej ni problemov, sem pa sam gas ene 2x do polovice pohodu na mestu in potem je blo vredi. Prvi dizel v življenju pa sem mislu da je to na mrzlem pač normalno. Se bliža servis pa naj še te svečke preverijo.
Hm, a nisi ti nek hud kritik VAGa in hvališ svojega Renoja kot zlato, sedaj pa pišeš, da ti že od novega, ko je mrzlo ne vžiga prav? Lool. Sem imel VAGa s 300.000km in je palil kot iz topa, kadarkoli. Razen, ko je ena grelna odletela, pa še takrat je zagon trajal morda pol sekunde dlje. Strošek menjave 10 eur in 5min dela in je bil top nazaj.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Sej pravim za preverit je, če kej ne štima. Se pa vsi dizli na fejst mrzlem tresejo ko stari vibratorji, ni tle vag nič boljši.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ne mešaj sedaj sem tresenja. Tukaj govorimo o vžigu. Nazadnje sem gas ob vžigu dajal na Yugotu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
ma kak gas, vžgal je za vsako, s prve, tud pri -20, brez gasa. Nekaj sekund je klepal kot po 3 cilindrih in to je to, potem se je sam vmiril, če si pa takrat malo gas dodal, se je pa vmiril takoj. Pa še to ne vedno, ene par X se je zgodilo. Nič kritičnega, vidim da YT, da praktično vsi to ne ekstremno hladnem delajo, ne sam dci. Bom pa za vsak slučaj dal na servisu svečke, preverit, druga se mi ne da preverjat, ker je tak že drug avto na poti. Če bom kej rihtal, bom kako malenkost zarad svojega dobrega občutka, če pa kej drugega serje, se pa naj naslednji lastnik z tem zajebava.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Dobr da sta napisala, meni dci nekaj podobnega dela že od novega, ampak samo recimo pri -10 in manj, zdej ni problemov, sem pa sam gas ene 2x do polovice pohodu na mestu in potem je blo vredi. Prvi dizel v življenju pa sem mislu da je to na mrzlem pač normalno. Se bliža servis pa naj še te svečke preverijo.
Letosnjo zimo se ni bilo -10. Vsaj pri meni, pa tudi v večini drugod po Sloveniji.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nam je Roomster vžigal pozimi izključno z dodanim gasom, pa glih prav ga je moralo bit - vagovci so rekli injektorji, ker ostanejo delno odprti in pade pritisk v instalaciji. Ker je to bila edina napaka je laufal tako pri nas še kako leto, potem je šel staro za novo.