Mrzel dizel

Bezeniski

Zelenc'
13. jan 2020
5
0
1
Zdravo.

Že dve zimi imam problem z zagonom dizla. Dogaja se samo pri nizkih temperaturah (pod 5 stopinj) in ko avto miruje dlje časa (npr. čez noč). Problem je sledeč.
Zjutraj avto normalno vžgem. Kresne v prvo. Če pa nato dam gas, avto crkne. Da ga spravim v pogon, moram kar nekajkrat na kratko pritisnit na gas. In po kaki minuti takega početja, mašina zagrabi in jo lahko naturiram na obrate. Potem kak kilometer še dela kot traktor potem pa dela ko urca. Tudi če ga kasneje ugasnem (ustavim pred trgovino), ga zalaufam brez problema. V rezervoar sem dal že vse živo za čiščenje mašine. Grelne svečke so ok.
Ali je imel kdo že podobne težave in kako jih je rešil.

Hvala za odgovor.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz bi sumil na ogrevalne svečke.
Oz. ne vseh, mogoče kak rele ki jih vklaplja?
Je bilo že kaj narejenega v tej smeri? Je kdo že preverjal kaj bi lahko bilo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Grelne svečke so ok.

Ko sem jaz imel tak primer smo ugotovili padec pritiska na šobah, drugače pa kot sem zgoraj napisal - prva misel je nov filter goriva!
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ženi se na Scenicu dogaja podobno in so na servisu dali diagnozo da sta zanič dve grelni svečki. Meni se je sicer pri enem od preteklih avtov dogajalo podobno, a je bil tam dejansko kriv filter. Na zdajšnjem avtu pa imam slučajno tudi slabi dve svečki in avto sicer malo težje vžge, a potem ko se po par sekundah delovanje umiri, avto dela normalno (nič ne cuka ali kaj podobnega).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Običjano ob slabih svečkah avto težko kresne v minusu. Če prav berem je tu problem ker avto ugasne ko da gas in noče takoj nazaj prižgat.
To za moje pojme niso svečke, ker le te pomagajo zagnati motor potem pa zgubijo funkcijo.
 

Bezeniski

Zelenc'
13. jan 2020
5
0
1
Ko dam gas, avto ugasne. Ko spet obrnem ključ, kresne takoj. Če pa spet dam gas, spet ugasne. In tako naprej, dokler se ne "ogreje". Potem pa ko urca.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Tu so šobe skoraj ziher krivec.
Če dovod goriva ne bi bil tesn bi težko vžigal.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Zdravo.

Že dve zimi imam problem z zagonom dizla. Dogaja se samo pri nizkih temperaturah (pod 5 stopinj) in ko avto miruje dlje časa (npr. čez noč). Problem je sledeč.
Zjutraj avto normalno vžgem. Kresne v prvo. Če pa nato dam gas, avto crkne. Da ga spravim v pogon, moram kar nekajkrat na kratko pritisnit na gas. In po kaki minuti takega početja, mašina zagrabi in jo lahko naturiram na obrate. Potem kak kilometer še dela kot traktor potem pa dela ko urca. Tudi če ga kasneje ugasnem (ustavim pred trgovino), ga zalaufam brez problema. V rezervoar sem dal že vse živo za čiščenje mašine. Grelne svečke so ok.
Ali je imel kdo že podobne težave in kako jih je rešil.

Hvala za odgovor.


nov filter goriva, pa vanj nalij antigripante