MPV, dizel, avtomatik

kajn

Guru
5. okt 2007
2.464
1.249
113
Iskajoč brata
Ne zastopim več francoskih avtomobilov...... Avto v obliki berlingo sploh ne dobiš opcije polnih LED luči....
V letu 2020 sploh nimaš te izbire. Nov avto 25k in nimaš izbire LED luči......
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Avto je v osnovi delovni. Vecina se jih v tej obliki tudi proda. Jebe se njim za 10 kupcev led luči. Predrag pride razvoj
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Padel si na klasično finto zainteresiranega kupca točno določenega vozila: vedno ko kupuješ nek točno določen avto, se ravno teh avtov vozi največ po cestah - še en dokaz življenja v matrici in ravne zemlje. ;)

Sam sem to doživel že velikokrat. :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

kajn

Guru
5. okt 2007
2.464
1.249
113
Iskajoč brata
Kot prvo ne kupujem Berlingota....
Trenutno vozim enoprostorca, žal je ta vrsta vozil v izumiranju..... Zato gledam za alternativo. Poznam mlade družine, ki so šle iz karavana v obliko Berlingo, Kangoo..... Ta oblika avta je prerasla iz delovnega v družinskega
Da pa ni ponudbe LED luči v sedanjem času, mi je pa ista, kot da bi razvili model avtomobila, ki nima možnosti klime
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
Večina družin se 98% vozi podnevi, ker ponoči otroci spijo. ne vem, kaj kompliciraš. Rifter je kul in to je to.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Že 10+ let je to price/performance avto za familije. Prakticen, prostoren in poceni napram alternativi. Samo je treba nekaj vzeti, da se lahko tudi kaj drugega proda folku, ki ima avto da delovni stroj od A do B in tokrat so to led luči.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Nov Caddy ima LED luči ... pride pa letos konec leta (naj bi, corona pa to). Mogoče kot "opomba" za v to temo ker vidim da ni bil omenjen. Cenovno, hja ne bo na nivoju boljšega cliota v potniških verzijah.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Že 10+ let je to price/performance avto za familije. Prakticen, prostoren in poceni napram alternativi. Samo je treba nekaj vzeti, da se lahko tudi kaj drugega proda folku, ki ima avto da delovni stroj od A do B in tokrat so to led luči.

Napram stari generaciji je res napredek, ampak je še vedno kočija. Avto za prevažat cement od A do B. Da ga slovenci kupijo za prevoz družine je pa samo posledica tiste fame da se rabi za dva otroka najmanj kombi, in pogledamo kaj dobimo od "kombijev" za ceno cliota ... aaa to je to.

LED luči bi razvoj te platforme podražale za 1%, kar pomeni da bi cena avta zrasla za 1%. 1% ni problema, samo ne moreš LED luči prodajat potem za 3k EUR (toliko bi stale da bi pokrile vsaj del razvoja) ali pa flotarjem ki pokupijo največ teh vozil dat 1% višjo ceno ker ni več konkurenčno.

P.S. sem ziher da nova generacija bo imela samo LED luči, ker bo to še vedno ceneje kot pa imet dvojne različne
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Ne samo Slovenci, zaradi Slovencev bi se vedno bilo to samo za cement.

Ledvice so "in", znotraj zunaj vsepovsod. In seveda je to edini razlog, da so toliko precenjene. In nima veze če bi bilo berlingota in co ceneje narediti z ledicami, ker tisti ki jih bo hotel bo moral že po drugem avtu gledat, ki pa je že v osnovi par jurjev dražji pa se 2k€ za ledice gor.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
typo...
kakorkoli, Berlingo in Co so super avti drugače, služijo namenu perfektno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: KStoner

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Ali to mogoče spremni dejstvo, da je avto v osnovi razvit kot zidarski?
Kako to misliš zidarski? Spodaj je PSA EMP2 platforma, na kateri PSA izdeluje praktično vsa vozila. In vsekakor je bistveno bolj potniško naravnan avto, kot sta bili prejšnji dve generaciji.
Podatek za 2019 je bil, da je tretjina potniških izvedenk, dve tretjini pa delavskih.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
vredu je. zaklučimo debato, ke bomo prišli še do tega da je premija...
Kaj ma veze tu platforma če je nad tem kočija z totalno čip materjali in šparanjem na vsakem koraku.

Če drek poliraš 3 dni bo še vedno drek. Tak kot je to še vedno tovorni avto malo "našminkan" da je kao družini prijazn.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77