Mož in žena na različnih stalnih naslovih

sad

Guru
24. avg 2007
20.510
9.212
113
Primer: mož in žena bi imela različni stalni bivališči. Mož bi prijavil začasno bivališče pri ženi.
Ali lahko pride do kakršnihkoli komplikacij (s strani državnih organov, občinskih organov, zavarovalnic, itd...) zaradi tega, ker bi imela različni stalni bivališči?
Ali so morda kakšni razpisi, itd. narejeni tako, da morata pod nujno biti na istem stalnem bivališču? Sicer bi bili obe stalni bivališči v isti občini.

PS: Ni namen tega vleči dodatne denarne pomoči s strani države (kao nista več poročena, itd...), tako da to ne bi bil problem.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
jaz in moja ženička imava različna naslova, pa ni nobenih komplikacij.
niti ne vem za kak predpis, ki bi to zapovedoval...

poglej mogoče zakon o zakonski zvezi, če je tam kaj omenjeno...

l.p.
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Ne bi smelo bit težav, če ni težav pri možu in ženi, ki imata stalni naslov v različnih državah in to že leta...

Jurij
 

dreja

Kaliber ekspert
14. okt 2007
326
0
16
Zna bit problem pri otrocih, npr. pri jemanju bolniske, ce z otrokom nisi na istem naslovu - meni so zatezili, da ne morem imet nege za otroka, ki ni na istem naslovu kot jaz. Pred tem smo se namrec preselili in so otroci imeli na kartici ze nov naslov, jaz pa se starega...
Kako je z ostalim ( vrtec, ipd.) pa ne vem.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
midva z ženo imava različne stalne naslove že od trenutka ko smo v stanovanju (Pa ni ista občina)....pa zaradi tega ni nikakršnih problemov (niti nisem začasno rpijavljen na naslovu kje rprebivam). Prav tako smo oba otrokanajprejprijavilina moj naslov (kod kjer sem doma...in ne kjer živim) pa smo jih potem najprej začasnor pijavili (ko ni pomagalo) pa stalno ('pomagalo' z vidika iskanja vrtca...smo bili primorani).


tako da....zaradi tega ni potrebno nič spreminjati.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Edino sranje ki ga bosta imela je pošta.

Dohodnina, sodišče ipd. prihaja samo na stalni naslov, pošta pa ravno tega ne preusmerja na željeni naslov.
jezen.gif
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Dohodnina pride tudi na začasni naslov, ne vem sicer kaj je potrebno za to narediti, ampak imamo v družini nekaj takih primerov (smo komplicirani).

Jurij