Motorna kosa KAWASAKI

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Če si jo kdo lasti ali pa ima kaj podobnega me zanima kakšno mešanico dela za zadevo. A delate 20:1 ali 25:1. Namreč po zadnjem tankanju te kose mi je začela zelo slabo delati in ni imela prave moči. Tako, da sedaj sumim, da je bila kriva slaba mešanica. Foter je namreč na 4,5l bencina dodal 1 dcl olja za mešanico za motorne žage (olje STIHL).
Je pa to klasična kosa z motorjem, ki se da na hrbet in ima mislim, da 1,3 KS.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.858
3.882
113
Razlika med 1:25 in 1:20 je približno taka kot če daš 98 oktanca namesto 95!
grin1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Na moji (TD 40) piše 1:25 (na samem zamašku)..oz. 4 %.

Torej na 2,5 litra bencina daš 1 dl olja...ali drugače....vaša mešanica je striktno prešvoh (dobre 2 %).

Če so na splošno problemi z določevanjem mešanice kupi 10 litrov ročko, kuipi 9,6 litra bencina, notri vlik 4 deci olja...(torej imaš skupno 10 litorv tekočine) s 4 % mešanico, pa je problem rešen.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Ma pri meni ni problem s pripravo mešanice. Original zamašek se je izgubil pa sem edino pozabil koliko % naj bo. Foter je bolj "pameten" in dela nekaj po svoje mešanico potem pa se zgodi kar se zgodi
frown-1.gif
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
če je preslaba mešanica se bo pregrevala in ugaševala, mogoče celo zaribala. Na moji Kawasaki (okoli 3 KM) piše, da naj bo mešanica 2%, samo dam navadno ene 3-4 %. Isto dela, niti kadi se ne kaj več.


LP, M.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.915
5.461
113
Če ne veš kolk moraš dajat olja je vedno pravilna 2% od več pa etak ne bo zaribala......kvečjemu boš mogu auspuh pucat...

Problem teh navitih 2T mašinc je tud star bencin.......tko da lahko tud da je dal foter not benz k mu je čez zimo stal....verjemi se ZELO POZNA!!! Zlij ta bencin v 4T kosilnico ki bo zarad nizkega kompresijskega razmerja vse požrla....kosi in ostali 2T mehanizaciji pa privošči svežega!

Če ti je pa res ribnla.....pa razdri.....premer s šublerjem bat pa obročke pa pjt v kak velo al pa kako štacuno z mopedi po nove obročke ....k bodo pasal na tvoj bat ....niso dragi......in kosa bo delala.....sosed je eno tko že rešu k se je zaj**** pr mešanci pa mu dela OK
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.858
3.882
113
Močnejša mešanica (več olja) od predvidene ti dela obloge pa malce bolj kadi, kakšne hude škode pa ni. Lahko so težave pri vžigu in mrzlem teku. Itak enkrat letno spucaš motor, kar je osnovna da ti bo dvotaktno sranje delalo še naprej.

Šibkejša mešanica od predvidene (manj olja) pa občasno trokira mašino oz. teče neenakomerno .. tudi pregreva se, ampak dvotaktni "zračno" hlajen motor je itak vedno pregret!
grin1.gif


Skratka neke hude razlike pri 2% (1:50) ali 4% (1:25) oz. 5% (1:20) za povprečen motor NI. Probleme imajo novejši in bolj naviti motorji, ampak tukaj govorimo o rangu orodja 500 EUR in več, kar pa ima trenutno že skoraj vse 4 taktne motorje.

Pri nas je ena mešanica za vse (recimo da je 3%), pa še nikoli ni nič crknilo. Še celo tja do 10% lepo prebavijo stare motorke in mopedi (tudi 10% mešanico iz olja za verigo
cheer.gif
) in se da lepo delat/peljati z njimi!

Torej na avtorja, če je mešanica res znotraj tolerance (med 2%-5%) in da kosa čudno dela je verjetno še nekaj narobe ali pa je res zelo občutljiv motor.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.915
5.461
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Razlika med 1:25 in 1:20 je približno taka kot če daš 98 oktanca namesto 95!
grin1.gif

bonk.gif


Jaz vedno dajem 1dcl olja na 5L benza.....oz ker se mešance ne dela na zalogo ker je treba narejeno porabit v 2-3h tednih vedno zmešam v 1,5L plastenki.....pa še takrat dam mal mn kt 1/2 štamprla........ker uporabljam kakovostno sintetično olje mi kadi samo ko je motorka še mrzla...kasneje pa 0
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.858
3.882
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Razlika med 1:25 in 1:20 je približno taka kot če daš 98 oktanca namesto 95!
grin1.gif

bonk.gif


Jaz vedno dajem 1dcl olja na 5L benza.....oz ker se mešance ne dela na zalogo ker je treba narejeno porabit v 2-3h tednih vedno zmešam v 1,5L plastenki.....pa še takrat dam mal mn kt 1/2 štamprla........ker uporabljam kakovostno sintetično olje mi kadi samo ko je motorka še mrzla...kasneje pa 0

Na petrolu dobiš dozirno posodo z oljem (1l) kjer lahko po skali zmešaš do 0.1% natančno tudi 0.25l mešanice. Ampak ja folk je navajen da se to dela na licu mesta in potem meša direkt v rezervar pa se mu "malce" več vlije ali pa fali luknjo (govorim za motorko) in nalije še malo bencina v okje za verigo ali obratno. Pa še vedno dela, večina sploh ne opazi razen da jih malce bolj zadimi ...
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
2,5 l bencina + 1 dcl olja ni 4 % mešanica.
Sicer ene zadeve zahtevajo 2 % mešanico s posebnim oljem, tako da proizvajalec ve kaj priporoča. Samo prebrat je treba in se tega držati.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.858
3.882
113
Citat:
Uporabnik miha72 pravi:
2,5 l bencina + 1 dcl olja ni 4 % mešanica.
Sicer ene zadeve zahtevajo 2 % mešanico s posebnim oljem, tako da proizvajalec ve kaj priporoča. Samo prebrat je treba in se tega držati.

Priporočajo ja, tako kot gorenje priproroča persil (ali je obratno?) ... bedarija! Še pri par 10 KM dvotaktnih motorjih je vseeno kaj notri vliješ.

Da pa kupim motorko/koso/kosilnico in da moram pazit na 0.1% mešanice pa na to kakšno olje bom notri dajal jo takoj vržem proč. To so delovni stroji in majo da delajo v vseh pogojih, saj ne grem žagat drva v laboratorij!
10.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.915
5.461
113
Pa še ena fora teh 2T mašinc je .....ker ti čez zimo stojijo.......benz izhlapi iz frgazarja.....olje ostane......in ker so to zelo male kubikaže.....je tud fergi majhen....šobe pa še manjše.....ti to olje ZELOO rado zapaca fergi.....ker ti zelo oteži vžiganje vsakič po tem ko je nekaj časa stala taka zadeva...

Ampak sm 90% da je fotr sam star becin nalil not ki mu je stal čez zimo v garaži ker pr 1dcl na 4,5L nima kj ribnt....kolegu motorka ni hotla vžgat zarad tacga starga benza........moji sm mogu pa komplet spucat frgazar ker jo uporabljamo 1x na leto!

Btw benz ko stoji v fergiju in ko propada se delajo usedline......taki beli kristalčki...podobno kot pri domačem vinu
smile-1.gif


Na petrolu kupi štart spray...ali pa še bolje v kaki avto štacuni carburator cleaner pa presprayaš fergi prej preden greš kurblat po sezoni pa ti roke stran padejo!
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.915
5.461
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:


Priporočajo ja, tako kot gorenje priproroča persil (ali je obratno?) ... bedarija! Še pri par 10 KM dvotaktnih motorjih je vseeno kaj notri vliješ.
:

Načeloma se strinjam da je special olje bedarija....ampak izvenkrmne 2T yamahe majo vse mešanco 1:100 tm pa vrjamem da mora bit kj special
sprasujem se.gif
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.858
3.882
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:


Priporočajo ja, tako kot gorenje priproroča persil (ali je obratno?) ... bedarija! Še pri par 10 KM dvotaktnih motorjih je vseeno kaj notri vliješ.
:

Načeloma se strinjam da je special olje bedarija....ampak izvenkrmne 2T yamahe majo vse mešanco 1:100 tm pa vrjamem da mora bit kj special
sprasujem se.gif

Govorim za domače orodje in malce bolj navite "mopede", sej razne motorne sani, vodni skuterji in motorji za čolne so že precej navite mašine in da ti pri 20.000 obratov šiba napačna mešanica in olje jasno ni dobro. Bo pa delalo, vsaj začasno, sej tudi avto BP prebavi slabše gorivo (nižji oktani) in pa drugo olje od predipsanega.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Citat:
Uporabnik miha72 pravi:
2,5 l bencina + 1 dcl olja ni 4 % mešanica.

Koliko pa?

..........................................


Na splošno....2 T motorji so sila neobčutljivi, tako da pretirane sekerancije ni treba izvajat, zgolj držiš se predpisanemu mazanju...s 4 % nikjer ne fališ, kvečjemu malo bolj zadimiš (moja Kawika kadi ko stara ku.rba napram Hondinem kultivatorju (letnik '85) z isto mešanico niti dima).
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
KSZ
Ali se da dobit samo osrednji del glave (tisti, ki gre notri, da se avtomatsko odvija nitka? Ker se je plastika že stanjšala in so skoraj samo ojačitve še ostale.
Da ni treba cele glave za vcca. 15 € kupovat.
Pa kter laks 3 mm je kvaliteten, da se ne trga/rabi fejst. Sem namreč kupil kao en profi od SI firme, pa je velik slabši ko na metre iz Živexa
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Dvomim, da boš dobil.

Jaz sem dal za polavtomatsko glavo nekje 20€.

Nitko imam pa 3mm, kvadratno. Tista okrogla ojačana z žico je za en [censored], ker ne reže kaj debelejšega...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.858
3.882
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik miha72 pravi:
2,5 l bencina + 1 dcl olja ni 4 % mešanica.

Koliko pa?

Tehnično gledano je mešanica 2.5l + 0.1l = 2.6l mešanice -> 0.1l / 2.6l * 100 = 3.846% ...
Če vzameš pa deci manj bencina, pa doliješ enako olja imaš pa res 4%!
grims-1.gif