Motne luči Kia Sephia

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Sestra je kupila Kio Sephio in so sprednje luči ful motne - so plastične. Se da to kak spolirat ali so za stran vrečt in nove nabavit? Bi se dalo to kak preko zavarovalnice uveljavljat (kao da niso več varne ali kaj takega)?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Prek zavarovalnice se da: zavaruješ šipe in vržeš kamen vanje.
cheer.gif


Tehnična brezhibnost vozila je namreč skrb lastnika, ne pa zavarovalnice
priden.gif


Možnosti je še več: če so žarometi plastični in je problem na zunanji strani, se jih da spolirati. Če so zažgani od znotraj, bodo rešitev novi. Poglej si cene, morda niti original ni tako drag oz. se zagrebi za neoriginal...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ce so plasticni jih lahko smo zamenjas.Poliranje ne odpravi skoraj nic.Sem ze sam poizskusil na enem avtu in ni bilo prakticno nobenega izboljsanja.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Odvisno od človeka, ki "polira" (pravzaprav gre za mokro brušenje z brusnim papirjem)
zmaga.gif
Najbolj pa to pomaga pri razpokicah od kamenja...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ze samo sijaja ne povrnes, jaz sem imel tuzi pasto za poliranje prozorne plastike(luci, zadnje steklo na kabrioletu) pa je bil bolj slab ucinek, nazadnje sem sel luci zamenjat
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
In kje najt nekoga, ki bi to spoliral? Drugače pa sem gledal na bolhi se prodajajo luči za 50€/kos, pa še to so sami desni v prodaji (zakaj le...
grin1.gif
).
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.719
145
63
tist je vse stara roba.
Sicer pa se da spolirat do sijaja, ampak potem boš ugotovil, da so tudi parabole že čisto mat in odluščen aluminij.
Obstaja posebna polirna pasta za pleksi, samo jo težko dobiš, sicer pa ljudje polirajo tudi z navadnimi za lak, tudi purol
wink-1.gif

Najbolj, da nove kupiš.

lp
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Huhhh, neverjetno kaj se da nardit iz luči. Samo kje dobit to polirno pasto, treba je kupit polirni stroj... Mogoče pa mi bo uspelo najt kako firmo, ki dela to.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
A ni tukaj nekdo pred kratkim razlagal kako je spoliral svoje luči? Prilepil je tudi slike, mislim pa da je šlo za R19 ali pa laguno.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Sestra je kupila Kio Sephio in so sprednje luči ful motne - so plastične. Se da to kak spolirat ali so za stran vrečt in nove nabavit? Bi se dalo to kak preko zavarovalnice uveljavljat (kao da niso več varne ali kaj takega)?

A so spraskane, ali so porumenele?