Mostiček ali implantat

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Pred dvajsetimi leti sem spodaj ostal brez sedmice, sedaj se brez 6. zraven.
Modrostni zob je še notri.
Zdaj pa dilema. Mostiček ali implantat?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Povprašaj za ceno. Kar jih poznam so dali implantant , ampak v Zagrebu ali pa BIH.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Sem že.
Ubijalska.
Jurja
Jurja 600.
Kakšne so cene v Zagrebu, kolikokrat moraš iti dol?
Zdaj moram itak še tri do 4 mesece čakati da se vse skupaj zaraste, ker je poleg zobu se cisto ven vlekel.....
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Poguglaj, povšrašaj znance. Samo da nebo kot s tvojim kombijem... plačaj tukaj kjer dobiš račun in neko garancijo na storitev.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Sem že obrazložil kje je bila težava v kombiju zato ga ne vleči v temo.
Isto lahko naredi zobar pri nas ali pa na Hrvaškem.
Pri kombiju pač ne poznam šifer za naročilo, očitno je, da jih tudi prodajalci ne poznajo. In pri zobeh me še lažje peljejo željnega preko vode
Tam ne poznam ne materialov, ne postopkov, ni katalogov, končni izdelek bom slabo videl... ...
Pri kombiju sem imel sliko v katalogu, pa sem dobil nekaj drugega.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj material stane povsod enako, tehnologija naj bi bila tudi ista... ampak na koncu niso vsi zadovoljni in na koncu rihtajo pri nas in plačajo dvakrat.
Saj si nek privatnik boš že stisnil tisega jurja dva za zobe.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ni res, materiali so zelo različni, tehnologija bi morala biti +- enaka, bistvo je v dolžini postopka. Naši praviloma delajo po počasnejšem sistemu, ker vedo, da bo vsako hitenje (lahko) povzročilo komplikacije. "Južni" se pa gredo "gepis turizem", čim hitreje staro ven, novo not, pol pa za bolečine itak ne boš hodil več dol. ;)
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Na zobeh jaz ne bi šparal. Če imaš dovolj kosti da ti da implantant sploh ni vprašanje (z leti se tanjša in če si recimo 10 let brez se kost na tistem mestu stanjša). Če ne se jo da "nazidat" običajno, tako da tudi to gre. Svetujem implantant, je praktično tvoj novi zob, ki zna zdržat dlje kot ostali zobje. Mostiček nosijo drugi zobje, obremenitev je večja, pa ko gre sosednji zob ki ga nosi si brez obojega, pa vprašanje če se po letih še da naštukat kost.
Če tvegaš Beograd boš prišel ceneje skozi, lahko ti pod privat dam referenco (je pa zobar kirurg in ti s cad-cam naredi zob, simetriko tistega nasproti... praktično v enem dnevu imaš osnovo pa provizorij gor, potem se mora pa zarast, pa ti še našraufa pravega. JE pa vedno tveganje da ti telo zavrne tujek, to moraš vedeti - enako je v Slo, Hr ali Srb., poleg faktorja "mojstra" je treba tudi to upoštevat. Vedeti je treba da je to operacija (lokalno), sicer so neke kvazi zadeve z mini vsadki ampak po mojem to ne zdrži... torej injekcija, rez, vrtanje v kost in šraufanje - brute force. Pa antibiotiki... pa ne smeš biti na nečemu proti strjevanju krvi ipd. Upam, da se ti dobro izide.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Ti sploh ne veš kaj je brute force.
Ne bom sicer prehitro pameten, ampak ruvanje pred 10 dnevi sem dobro prenesel. Ajd mal sem tampone menjal, analgetiki so pa ostal na mizi. Pa je rekel, da mi pripada e dni bolniške. 0 dan sem res zabusaval, naslednji dan sem pa "normalno" funkcioniral"
Na antibiotiku sem pa desetletje in pol. Čakam da me pokopljejo.
Jaz sem nekaj brute force že dal skoz. Je zanimivo ko ti medenico, stegnenico in podobno stemajo.
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Ti sploh ne veš kaj je brute force.
Ne bom sicer prehitro pameten, ampak ruvanje pred 10 dnevi sem dobro prenesel. Ajd mal sem tampone menjal, analgetiki so pa ostal na mizi. Pa je rekel, da mi pripada e dni bolniške. 0 dan sem res zabusaval, naslednji dan sem pa "normalno" funkcioniral"
Na antibiotiku sem pa desetletje in pol. Čakam da me pokopljejo.
Jaz sem nekaj brute force že dal skoz. Je zanimivo ko ti medenico, stegnenico in podobno stemajo.

Imam znanca, ki je šel v Zagreb. Zobe ven, šraufe not, provizorij gor. Ko se je zaraslo pa še taprave. Je bil že večkrat dol, ker ga malce heca vnetje okoli.
Imam pa drugega znanca, ki je delal v SLO po "počasnem postopku". Iste težave, vsake toliko potrebno precej boleče čiščenje okoli implantanta...

Ne vem, mislim, da se malce premalo govori o tem in da ni vse tako enostavno in da je kr nekaj težav s tem v prihodnosti...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Jaz imam implantant, 6-ica spodaj...sedaj bo leto in pol od vsaditve. (pri nas, KP)

Odstranili 6-ico, počakali dva,tri mesece ... zvrtali luknjo in dali vijak ...počakali še dva meseca in dali gor nov zob.
Zadovoljen tako z zobom, kot z vgradnjo. zankrat vse BP.

Prvo je kirurg rekel, da bo videl če bo dovolj kosti za zašraufat vijak, če ne bi bilo, bi treba dodajat kost, kar stane cca 250€ in naprej... po ogledu 3d slik je ocenil da ni potrebno.

Je pa potrebno posvetit implantantu malo več zobne higiene. Ščetkat vmes z interdentalno ščetko in čistit okoli "vijaka" s ta debelo nitko za implantante. (vsaj tako so meni svetovali)

Večina mi je predlagala da grem na Hrvaško po zob, sem pa vseeno raje ostal pri moji zobarci in pač investiral 1050 v moj zob :)
 

Priponke

  • IMG_20190610_215518.jpg
    IMG_20190610_215518.jpg
    338,9 KB · Ogledi: 479
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Lahko vprašam zakaj ste ostali brez zob? Higiena, poškodba, bolezen, kaj četrtega?

In pa še vprašanje: a zz ne krije tega? Ali krije le ruvanje zoba in je to to.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
A to mene sprašuješ?
Lahko bi se reklo higiena v mladosti, tudi sedaj ni vzorna, vseeno pa precej boljša kot v mladosti. Pa tudi izogibanju zobozdravniku, ker je bil "mesar" proti sedanjemu.
Za ti krije šele kot manjka cel kup zob, ponavadi spredaj, ne pa tam zadaj. Pa še takrat dobiš take najbrž da bi bilo bolje da.....
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Lahko vprašam zakaj ste ostali brez zob? Higiena, poškodba, bolezen, kaj četrtega?

In pa še vprašanje: a zz ne krije tega? Ali krije le ruvanje zoba in je to to.

Jaz imam zobe "slabše kakovosti", že od rojsta problemi z njimi ... potem dolga leta aparat, snemljiv, potem cca 8 let fiksni... porihtali so mi ugriz, izpulili spodaj 3-ke ... bil na vrsti za operacijo zmanjševanja spodnje čeljusti, potem smo to misel opustili, ker zdravnica na koncu ni bila več prepričana v to ... higiena vedno dobra ... potem pa sem zaključil z aparatom, in cca 2-3 leta nisem šel na pregled... na 6ici se je naredil karies in potem je začelo bolet ... sem šel k zobarci je zob odprla, poskušala zdravit vendar neuspešno ... ker je tudi ena korenina popustila se je zob majal, tako da na koncu sem se odločil da gre ven in dal namesto implantant.

Higieno sem še poboljšal ... ščetka sonicare baterijska, ščetka navadna, 2x interdentalna (večja in manjša) za vsako luknjo svoja, in nitka za implantant :)
Pa kontrola na 6 mesecev pri zobarci...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ksi in sad

B81

22. jul 2007
34.431
8.919
113
Lahko vprašam zakaj ste ostali brez zob? Higiena, poškodba, bolezen, kaj četrtega?

In pa še vprašanje: a zz ne krije tega? Ali krije le ruvanje zoba in je to to.
Pijan ugriznil v olivo, ki bi fakin morala imet not koscek paprike, pa je bila koscica in ke palo pol 6-ke vstran. Mi je zobar dodal in je drzalo 15 let, pa je sel ven lani, in je zaceljeno zdaj.
Kaj pa je to neka nova hitra fora implatatov?
https://www.vvdental.si/implantati/

In ali je implantant ali implantat?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Implantat.

To kar si pa nalepil je pa marketinška fora.

V določenih situacijah sicer res gre narediti vsadek brez rezanja, pogosto pa ne.