Monitor za delo od doma

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
ksz
A tale reč bi bla v redu tudi za delat oz. predvsem za delat?

Iščem nekaj za delo, v tem cenovnem rangu, bi pa kdaj tudi kakega Betmena pogledal...
Odsvetujem tv za delo. Sam sem to pocel nekih 8 let s 40 colskim tvjem na pisalni mozi, ker takrat tako velikih monitorjev skoraj ni bilo, in bil s sliko kar zadovoljen. Pred 3mi leti sem kupil enako velik Dellov monitor za 2x cene starega tvja, slika na njem je bila obcutno boljsa.

Kupi tv, ce bo imel vlogo monitorja max. Kaksno uro na dan... Sicer pa raje ne, oci so predragocene...
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajn

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
Hvala za nasvet. Se strinjam.

V glavnem bo v uporabi za delo, kot je sedenje za kompom in gledanje v ekran :) Razdalja cca. 1m.
Iščem cca. 42inch ekran z visoko resolucijo (4k, UHD...) tam, do 500€.
Bi pa vsake toliko (z večje razdalje cca. 3m) pogledal kakšen film...ne vem, mogoče kompliciram in je vsa skrb najbrž odveč, ampak ne bi rad, da se mi zgodi, da gledam npr. batmana in ga ne razločim od ozadja gothamske katedrale :)

Prioriteta so vsekakor oči.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Predvsem najprej nekje sprobaj, če ti odgovarja velikost. Če drugega ne, rabiš dvolj prostora, da ne gledaš preblizu. Marsikomu se je zdelo kul, pa je potem kmalu šaltal nazaj na "običajne" ekrane. Sam sicer uporabljam 40" monitor, ampak je razmerje stranic drugačno (21:9) in resolucija še višja (5K2K). Pa tudi sicer če so prioriteta oči, priporočam raje nek (manjši) kvaiteten monitor z IPS panelom, pa da je po možnosti preverjeno flicker free, in ne velikega in poceni TVja z VA panelom. Že pri 32" se na VA panelu poznajo slabši vidni koti od blizu, četudi gledaš naravnost.

Če ti kaj pomagaja, rtings test Samsung S43BM70.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Hvala za nasvet. Se strinjam.

V glavnem bo v uporabi za delo, kot je sedenje za kompom in gledanje v ekran :) Razdalja cca. 1m.
Iščem cca. 42inch ekran z visoko resolucijo (4k, UHD...) tam, do 500€.
Bi pa vsake toliko (z večje razdalje cca. 3m) pogledal kakšen film...ne vem, mogoče kompliciram in je vsa skrb najbrž odveč, ampak ne bi rad, da se mi zgodi, da gledam npr. batmana in ga ne razločim od ozadja gothamske katedrale :)

Prioriteta so vsekakor oči.
enga imam še originalno zapakiranega

450 eur
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
Predvsem najprej nekje sprobaj, če ti odgovarja velikost. Če drugega ne, rabiš dvolj prostora, da ne gledaš preblizu. Marsikomu se je zdelo kul, pa je potem kmalu šaltal nazaj na "običajne" ekrane. Sam sicer uporabljam 40" monitor, ampak je razmerje stranic drugačno (21:9) in resolucija še višja (5K2K). Pa tudi sicer če so prioriteta oči, priporočam raje nek (manjši) kvaiteten monitor z IPS panelom, pa da je po možnosti preverjeno flicker free, in ne velikega in poceni TVja z VA panelom. Že pri 32" se na VA panelu poznajo slabši vidni koti od blizu, četudi gledaš naravnost.

Če ti kaj pomagaja, rtings test Samsung S43BM70.
Hvala. Dobri argumenti. Na velikost sem sicer navajen, saj sem večkrat uporabljal obstoječi TV, ki pa ni primeren za resnejšo uporabo.
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
231
34
28
iiyama je včasih bila top znamka...ne vem pa če je še vedno.
Kaj pa kakšen podoben Dell? Verjetno precej dražji?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Danes je res Dell to kar je bila Iiyama včasih... Če ga boš veliko rabil, poglej še Dell...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Zelo na pamet rečeno se zdi, da je. (Za štos preveri še ta najboljšo - Dell Ultrasharp verzijo, razen če je občutno dražja...)
 
  • Všeč mi je
Reactions: dwight

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Da po nepotrebnem ne odpiram nove teme. Potreboval bi monitor za vikend za pisarniško delo (vsaj 27''). Nekaj gledam po bolhi, samo je večinoma nekih gaming (se bojim, da so bili posleddično zaradi tega precej rabljeni). Ali imate morda kak pameten predlog za nakup? Ga mogoče celo kdo prodaja?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Za hec poglej še kaj novega iz srednjega cenovnega razreda, saj niso več dragi...
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
231
34
28
Da po nepotrebnem ne odpiram nove teme. Potreboval bi monitor za vikend za pisarniško delo (vsaj 27''). Nekaj gledam po bolhi, samo je večinoma nekih gaming (se bojim, da so bili posleddično zaradi tega precej rabljeni). Ali imate morda kak pameten predlog za nakup? Ga mogoče celo kdo prodaja?
Glej ips zaslone. Se dobijo že za čisto ok ceno
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
ksz

trenutno imam hp e272Q pa se spravljam updejtat zadevo.

budget opcija, vzamem še enega istega rabljenega? (malo debel rob ima za danasnje case) :D

vzamem novi dve 27ki tega pa zraven obrnem v portrait?

ali vzamem WS pa mam tega zraven ?

glede na to da ne rabim gaming, so kake 32ke ukrivljene pa ne najslabše že kar sprejemljive cene
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Tomi: vzemi 32ko, saj ni treba je ukrivljen, flat so že precej poceni... Starega daš pa zraven, če ti paše tudi v portrait mode (če monitor tega ne podpira kupiš stojalo ali nasloniš na steno in nato softversko obrneš sliko)...

Če boš monitor uporabljal z laptopom bo dobro, če ima USB-C vhod, vendar ga najcenejši nimajo.