Monitor in PC se ne marata

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Torej, long story short, treba je bilo kupiti nov namizni računalnik. Grafična kartica notri je: GeForce GTX 1650 4GB GDDR5. Ker pa moj prastar monitor ni konca vzel, pa sem se namenila ga uporabljati še naprej. imam tega: https://www.samsung.com/uk/support/model/LS23MYYKBB/EDC/

Po tem ko sem končno našla kable in adapterje da sem lahko fizično zvezala monitor z računalnikom, hudič ne dela. Totalno blank.

Kaj mi je storiti oziroma kaj naj še probam?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Predvidevam, da si vezala hdmi iz grafične na dvi na monitorju prek adapterja?

jaz sem imel isto frko nazadnje, ko sem star dellov monitor z dvi skušal priklopit na nov računalnik s hdmi in - ne dela. BAJE je finta v hdmi adapterju, eni so 24 pinski eni pa 16 al kako že. In ti 24 pinski NE delajo. Jaz se potem nisem več jebal s tem, ker se mi ni dalo čakat 2 mesca, da pride drug adapter od Kitajca...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
aha reče se jim dual link pa single link

dual link je tisti, ki ne dela, BAJE mora bit single
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Uf, sem šla pogledati zdaj.

torej kabel od monitorja je vga (15 pin) na obeh straneh --> https://img.diytrade.com/cdimg/112841/179903/0/1240463404/RGB_VGA_Cable.jpg

potem sem pa kupila še tole: https://www.enaa.com/oddelki/racuna...9702015_adapter_dvi-vga_dvi25m_hd15z_trm_24+1

to pač paše v kompjuter. Fizično, za vse ostalo pojma nimam. To je 24pin in to potem ne bo delalo?

Imam še HDMI. bo to delalo? https://www.enaa.com/oddelki/racunalniskiDodatki/izd_16152_te9704056_adapter_hdmi_m_vga_z
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Na kratko, kot poznavalec ..... lotili ste se narobe , vrnite vse te neuporabne adapterje ! Vaš monitor ni tako zelo slab ali zastarel, podpira nativno DVI kabel, le , da ta ni priložen in je dodatna oprema, kar sem ugotovil iz vašega linka , navodila popolna ne hitra. Torej rabite samo DVI na DVI kabel in nič drugega, morda imam celo jaz kakega viška, sicer pa ima to vsaka trgovina in so univerzalni, skratka ni treba , da je Samsung!

To zamenjajte in bo vse OK ! Računalnik bo sam nastavil ustrezno resolucijo.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Ima ta grafična sploh DVI (takšen kot tisti beli adapter) izhod, da se ni slučajno na osnovno ploščo priključilo. Opažam namreč, da nove grafične ponavadi opuščajo DVI.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Na kratko, kot poznavalec ..... lotili ste se narobe , vrnite vse te neuporabne adapterje ! Vaš monitor ni tako zelo slab ali zastarel, podpira nativno DVI kabel, le , da ta ni priložen in je dodatna oprema, kar sem ugotovil iz vašega linka , navodila popolna ne hitra. Torej rabite samo DVI na DVI kabel in nič drugega, morda imam celo jaz kakega viška, sicer pa ima to vsaka trgovina in so univerzalni, skratka ni treba , da je Samsung!

To zamenjajte in bo vse OK ! Računalnik bo sam nastavil ustrezno resolucijo.....

pa si jih res dobro prebral. Monitor v nekaterih izvedbah lahko ima DVI. Ali VGA ali oboje. Moj ima pa samo VGA. mislim, da se vidi, čeprav slabo. Levo je na plastiki lepo odtisnjen DVI IN, a njega nema:



Maiden
ne rečem, bi se lahko zmotila, čeprav je tako lepo posebej spodaj v škatli, da bi me čudilo. Ne glede ne vse, sem šla zdajle pogledati v škatlo in lepo piše Geforce gor. Izhoda sta pa taka kot sem še zgoraj napisala. Eden za tistile adapter in eden hdmi.
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
156
20
18
Po spominu mora imeti DVI okoli širšega konektorja 4 pine za VGA signal (se približno vidi iz fotografije). Tega pri sodobnih grafičnih karticah nisem opazil.
Te pine recimo moj adapter ima, vendar ne gre v novejše kartice, ker tam ni ustreznih "luknjic". Na konektorju na ENAA se teh pinov ne vidi.

DVI.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Maiden

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Brez teh 4 pinov zadeva ne dela, sem enkrat za test jih odstranil, da bi lahko v grafično ga priklopil pa ni delalo.

DVI.jpg

Če imaš na svoji grafični konektor, kot je spodnji potem, lahko priklopiš vga na dvi adapter (slika od _jfk_), če pa imaš takšnega kot je zgornji potem pa ne moreš. Bo potrebno novi monitor nabaviti.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Ja tacga sem prej imela, pa ni šel notri, zato sem kupila tega. Se pravi to manjka, tele 4 palčke...

Kaj pa tisti adapter, ki sem ga gor pripela? V hdmi

Ps
Si kasneje dodal sliko... Zdaj imam zgornjo varianto, prej na starem računalniku pa spodnjo.
 
Nazadnje urejeno:

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Ja tacga sem prej imela, pa ni šel notri, zato sem kupola tega. Se pravi to manjka...

Kaj pa tisti adapter, ki sem ga gor pripela? V hdmi
Načeloma bi naj delali, samo jaz sem imel slabe izkušnje z njimi, je pa res, da od takrat je že par let in verjetno so boljše kvalitete. Glede na trenutne cene 24" monitorjev bi jaz rajši vseeno nov monitor kupil.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
In tudi dela... Hvala... Itak da sprobam vse variante prej preden trofnem edino delujočo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
no, zdaj se pa ta monitor poslavlja. neke plave črte se rišejo in so vse večje...

kaj kupiti dandanes? adapterje imam vse...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
2 monitorja pa res ne... pa tvja tudi ne.

zadeva je na pisalni mizi, običajna domača raba pa ta mali fortnite špila. Ne mi pretiravati, nihče ne rabi kompjuterja za delo ali zijati notri dolgo časa.