Mokro suhi čistilec tal

tejc007

Pripravnik
6. jun 2008
451
2
18
Lep pozdrav,

za stanovanje bi potreboval enostavnejšo rešitev za hitro čiščenje tal (parket, ploščice). Zadnjič sem se ustavil na vorwerk stojnici in njihov sesalec z mokro krpo mi je dal malo misliti. Trenutno pač najprej posesam, nato pa vileda in gas.

Ima kdo robotiziran sistem - recimo roomba suho in nato roomba mokro - predvsem za slednjo me zanima kako se realno obnese.

Ali pa kaj tretjega da sesa in mokro očisti kot recimo vorwerk varianta, ki pa se ji izogibam zaradi požrešnih prodajalcev, ki ti vedno dajo občutek da si nategnjen...

Hvala
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
in kaj to je? oziroma, kako pomije? zadovoljni?
Evo čudo: Philips Aqua trio.
Sesalnik ima notri posodico, kamor vliješ vročo vodo (pri nas dodamo še par kapljic prila), potem ima pa še zbiralnik odpadne vode.
Presenetljivo dobro mokro posesa talne površine (mi imamo po celi hiši keramiko), tudi kakšne kaplje in zasušene madeže.
Deluje pa tako, da svežo vodo "spusti" čez dva valjčka in potem vse skupaj posesa.
Za sabo ne pušča večjih sledi vode, kar je tudi velika prednost.
Slabost je, da ne posesa čisto do roba (par centimetrov levo-desno zmanjka) in kvaliteta izdelave (plastika) bi bila lahko boljša (bolj trpežna).
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Lep pozdrav,

za stanovanje bi potreboval enostavnejšo rešitev za hitro čiščenje tal (parket, ploščice). Zadnjič sem se ustavil na vorwerk stojnici in njihov sesalec z mokro krpo mi je dal malo misliti. Trenutno pač najprej posesam, nato pa vileda in gas.

Ima kdo robotiziran sistem - recimo roomba suho in nato roomba mokro - predvsem za slednjo me zanima kako se realno obnese.

Ali pa kaj tretjega da sesa in mokro očisti kot recimo vorwerk varianta, ki pa se ji izogibam zaradi požrešnih prodajalcev, ki ti vedno dajo občutek da si nategnjen...

Hvala

Tudi meni je padla na pamet ideja za nekaj podobnega, pa gledam malo po netu in kar hvalijo xiaomi viomi v2, robotska zadeva za suho in mokro čiščenje:

Na netu se ga dobi za 299€ z dostavo, kar se mi zdi precej ugodno.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Evo čudo: Philips Aqua trio.
Sesalnik ima notri posodico, kamor vliješ vročo vodo (pri nas dodamo še par kapljic prila), potem ima pa še zbiralnik odpadne vode.
Presenetljivo dobro mokro posesa talne površine (mi imamo po celi hiši keramiko), tudi kakšne kaplje in zasušene madeže.
Deluje pa tako, da svežo vodo "spusti" čez dva valjčka in potem vse skupaj posesa.
Za sabo ne pušča večjih sledi vode, kar je tudi velika prednost.
Slabost je, da ne posesa čisto do roba (par centimetrov levo-desno zmanjka) in kvaliteta izdelave (plastika) bi bila lahko boljša (bolj trpežna).

karcher bi rekel, da je boljši. ne vem pa kje je cenovno. isti princip dela itd
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Jaz tudi iščem nekaj podobnega. Povsod imamo ploščice in trenutno razmišljam o robotskem sesalniku, ki sesa in pomiva:
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
karcher bi rekel, da je boljši. ne vem pa kje je cenovno. isti princip dela itd
Karcher verjetno misliš tale model: Karcher FC5?
Karcher ima samo en valjček, Philips pa dva zaporedno. Je pa res, da Karcher počisti do roba, pa cenejši je.
Si dejansko testiral oba modela, da lahko rečeš, da je boljši? Resno me zanima, ker pri Philipsu me moti samo to, da pušča rob.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
če pogledaš specifikacije posod, kvadratov je vse cca isto. ena ali dve krtači ne vem kje bi lahko bila razlika, ker karcher pusti za sabo..ni suho, spolirano, ni pa mokro..vlažno bi rekel. je enostaven za čiščenje in rokovanje. njegove sesalne sposobnosti so v primerjavi s sesalcem slabše, kar je logično. recimo kak kamenček, drobtino no frcnil stran in bo pobral v drugem, tretjem poskusu, verjetno glede na fiziko naleganja krtač na smet. lasje se bi verjetno navili okoli krtač.
pač v idejo super sesalec dvomim v vsakem primeru, ker mokri valjčki niso sesalec. je bosch athlet svetlobna leta naprej. namen tega sesanja je, da ko se pere se še spotoma posesa manjše anomalije predhodnega sesanja. ali pa, da se prašna tla ne sesa prej, ampak samo pere. ni pa to za v kuhinjo čez drobtine, makarone, lase...
karcherja sem nekaj časa imel v uporabi. philipsa sem poskusil parkrat. tehnika čiščenje mi je bližja karcherju. cen ne poznam.

aja. karcher cisti do robu od straneh, spredaj ga ustavi ohišje. ima pa sredinski razmik med krtačam.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Lastimo Aqua Trio in ne vem od kod tebi, da recimo ne pobere drobtin in podobnega. Pobere vse kot normalen sesalec. Edino daljši lasje se navijejo, ampak ni neke krize. Aqua Trio namreč tudi sesa in ne samo glanca z valjčki. Ker se krtači vrtita v nasprotni smeri, drobcev ne "frcne" stran, temveč jih odbije v zbirno cev... Če v rezervoar daš vročo vodo, se za sesalcem ne bo poznalo nič vlažnega...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ne vem, don't care. Ko ga potisnem čez drek, prah, drobtine, moko, otroški kozlek - za njim najdem čista tla. Simple as that
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
verjetno je princip isti in rezultat isti. kar krtača ne nalepi nase, ne dvigne in ne posesa. kar je predlogo navije.

ali posesa listek wc papirja?
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Sem nabavil tole: VIOMI V2 iz filmčka zgoraj. Po 4 dneh testiranja, je zadeva super, sploh za to ceno. Posesa, pobriše, čudovito:)

 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
163
63
gledam da bi kupil KARCHER FC 5 PREMIUM za 215€... rabim za čišenje tal.. kot so linolej, keramika, ...
je kaj boljšega za približno takšno ceno?