Moje razmišljanje

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Kolikor vem, ni plačevala hokejska zveza in nogometna zveza, slednja po EP 00. To pa je zgolj zaradi šefov teh organizacij, ker denar se pri nogometu (samo kakšen dobiček so ustvarili s prij. tekmo z Nemčijo), hokeju (uvrstitev v A divizijo) pa tudi košarki najde vedno. Problem je samo kakšen človek je na čelu. Sam nisem še slišal da ne bi kakšen naš reprezentant hotel igrati za repr. zaradi denarja...
Sploh pa ne vem zakaj ste se nekateri naslonili na denar...

Že lep primer je Javier Grbec, ki igra zdaj za Dravo in bi si zaslužil vpoklic oz. je že na vesti selektorja...To je pa zgolj eden med pol milijona izseljenci. Verjamem, da se da najti zelo kvalitetne. Če so Hrvati našli svoje iæe v Švici potem jih lahko tudi mi. Tega mi ne boste govorili.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Samo ti argentinci pa iæi niso nič boljši od naših. Naj bo kot v klubih, če že treba uvoziti, potem takega ki bo prinesel neki napredek. Rakitiæ in Petriæ sta ga definitivno
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
drugo je priti iz švice ali nemčije ter igrati nogomet za hrvaško,kot pa za slovenijo.pri prvi imaš zagotovljen vsaj nek visok nivo igre in realno možnost uvrstitve na EP ali SP.
jaz poznam 12 reprezentantov ki niso hoteli igrati in to ravno zaradi denarja pa vsi so iz iste panoge(hokeja)pa ne samo to HZS jim ni hotela v primeru poškodbe zagotoviti kritja pogodbe
bonk.gif

sej pravim glede na to kak odnos imajo vodilni možje in politik do naših športnikov je še dobro da imamo reprezentanco v športih kjer je potrebno več kot 5 oseb.
sicer pa recimo poglej primer hokejista sakiæa.je hrvaških korenin igra v nhl in kaj naj sedaj on pride igrati za hrvaško reprezentaco
confused-1.gif
zakaj že če lahko igra v teamu ki je eden izmed boljših na svetu(kanada)se mi zdi da tukaj res ni logike.

sicer bi te pa prosil če lahko par takih slovenskih športnikov našteješ da sploh vemo o kakih taletnih nogometa,hokeja,košarke je tu govora
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Stran od River Plate je v nastajanju, tam sta bila dva mladinca s tipičnim slovenskim priimkom. Samo to ni zdaj ne meni da iščem folk, to bi mogle imeti organizacije svoje skavte...Če bo sploh interes, mislim pa da ne...

No jaz sem dal zgolj svoje mišljenje, ki pa mislim da ni napačno, le v glavah največjih rib bi se morale te ideje pojaviti. Pa še en primer za zaključek, če funkcionira ameriški tip igre na Jesenicah in v Olimpiji bi lahko tudi v reprezentanci. Sigurno bi bila boljša igra kot je sedaj,...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Pa še en primer za zaključek, če funkcionira ameriški tip igre na Jesenicah in v Olimpiji bi lahko tudi v reprezentanci. Sigurno bi bila boljša igra kot je sedaj,...

se strinjam.mogoče se bo sedaj kaj spremenilo ko je zopet nov trener na klopi reprezentance.saj ted sator je bil kar vredu
 

Viky

1600. registrirani uporabnik
27. okt 2007
747
0
16
42
Samo vprašanje če bi se našel zadosti kakovosten igralec s slovenskimi koreninami. Se pravi v primeru hokeja bi le ta moral prihajati iz NHL.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
A Ameriki in Kanadi imajo razširjene hokejske lige kot anglija nogometne. In če še upoštevaš, da samo v Ameriki živi okrog 170k Slovencev, menda leta 2003 ni vraga, da ne bi našli kvalitete nad slovensko in Ebel ligo.