Moja oprema - postajte slike svoje opreme

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
Živjo!
Odpiram novo temo, upam, da se strinjate!
Marsikateremu bo pomagala pri ustvarjanju svoje ali nakupu, tudi meni... 😜
Sam še nimam opreme za kuhanje, razen lonca, zato nimam kaj postat.Prosim pa ostale, da svoje biabe, hermse, itd poknejo gor in naj bo ta tema samo za to.
Prosim, če vam ni težko, napišite na vrhu posta ime čigavo je, recimo : Oprema rookie007

Hvala za sodelovanje!

Da vidimo malo, v čem varimo pivo doma!
Dajmo, podprite temo!
Prosim, brez neumesnih komentarjev...
 

cynicaal

Pripravnik
2. apr 2016
109
2
18
Predvidevam, da boš na ta STC obesil hladilnik. Kaj boš uporabil kot grelno telo? Včeraj sem namreč naredil svojega in imel doma še en heat pad za plazilce, ki pa je samo 5W in je enako kot nič (sem sprobal).
 

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
Citat:
Uporabnik cynicaal pravi:
Predvidevam, da boš na ta STC obesil hladilnik. Kaj boš uporabil kot grelno telo? Včeraj sem namreč naredil svojega in imel doma še en heat pad za plazilce, ki pa je samo 5W in je enako kot nič (sem sprobal).

Ja, za hladilnik.
Za gretje sem kupil žarnico za terarij, 75W...
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik rookie pravi:
Citat:
Uporabnik cynicaal pravi:
Predvidevam, da boš na ta STC obesil hladilnik. Kaj boš uporabil kot grelno telo? Včeraj sem namreč naredil svojega in imel doma še en heat pad za plazilce, ki pa je samo 5W in je enako kot nič (sem sprobal).

Ja, za hladilnik.
Za gretje sem kupil žarnico za terarij, 75W...

Uf to bo zelo vroče + žarnica je precej "štorasta" ker ti ne greje enakomerno, se pravi rabiš še kakšen računalniški ventilator ki se ti bo vklopil takrat kot žarnica + vprašanje varnosti, žareča žarnica v plastičnem hladilniku...
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik rookie pravi:
Ne, sej to je tista mala keramična, kot žarnica...

https://www.google.si/search?s...JlrMB8-BGEY8mM:

Ja, točno takšno imam. Če jo boš montiral na strop hladilnika, je razlika zgoraj spodaj 5 stopinj. Če jo boš spodaj je malenkost boljše, ventilator precej pomaga. Najboljša rešitev je pa heating belt, pa še pivo med gretjem ne rabi bit v hladilniku in ga lahko uporabiš za naslednjo rundo...
 

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
Zaenkrat bom tako,seveda moram najprej pridet do tega.
Še enenpar zadev mi manjka, potem pa akcija.
Lonec je, še čakam ventil, matico za grelec, pid in sveder...
 

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Ta tesnila so teflonska, dobi se jih v vsaki vodovodarski štacuni.
Mah, pri nas v Beli krajini kaj iščem nič nimajo!
Zdaj sem 3 dni iskal matico za grelec, pa se čudijo kot puran glisti!
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Verjamem. Aja, moj postroj je tak kot reflexov, sam da ma on bolj lično narejeno. Me je začel pa Braumeister 50 mikat....verjetno nepovratno.
 

reflex

Pripravnik
23. feb 2016
191
9
18
Citat:
Uporabnik rookie pravi:
Kakšna tesnila imaš in kje si jih kupil (za pipo)?
Hvala!

Kot je napisal kalbo tesnila so teflonska. Zunanja podložka je bila pa narejena doma. Ker kot praviš za nekatere stvari enostavno ne vejo nikjer👀
 

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Verjamem. Aja, moj postroj je tak kot reflexov, sam da ma on bolj lično narejeno. Me je začel pa Braumeister 50 mikat....verjetno nepovratno.
pol pa pridi k mojemu sosedu, če ni že prodal...
wink-1.gif