( modificiranje ) 37xx v 34xx serijo

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ekskluzivno in samo na Alterju, prvi slikovni pregled in predelava garmina iz 37xx v 34xx ( malo pop pretiravanja
grin1.gif
)

nuvi 37xx v 34xx

Ok, pa naredimo kratek pregled novih funkcij pri novi seriji garminov, to je serija 34xx.
Sploh ne vem, kje začeti, ker je vsega enostavno preveč, model 3790 je imel veliko funkcij, model 34xx pa ima nenormalno veliko funkcij !
Več o predelavi bo povedal uporabnik popotnik .


Najprej nas pozdravi lepa in grafično dobro izdelana prva stran, ikone dajejo občutek, kot da mali izstopajo


Po pritisku na ikono KAM, se nam odpre nova stran, kjer najdemo lepo in pregledno namizje, ikone si lahko dodajaš po želji.



Ko se vrnemo na prvo stran in pritisnemo ikono PROGRAMI, se nam prikažejo programi / pripomočki, kot so zvočna knjiga, pregledovalnik slik, ura, slovarji, itd...




Če na prvi strani pritisnemo NASTAVITVE, pridemo v meni, kjer nastavimo vsem dobro znane nastavitve






Na hitro bom napisal nekaj novih funkcij. Nastavimo lahko, katere tipke želimo na zaslonu med navigiranjem. Izbiramo lahko med glasnostjo ( mute ), TMC ikono in med hitrim izklopom načrtovane poti.
Nastavimo lahko, kakšno "armaturno ploščo " želimo imeti med prikazom na zemljevidu.













Nastavimo si lahko tudi dodatno izogibanje cestam, kot samo želimo


Nov in grafično lep je tudi PROMETNI ODDELEK ( TMC )















Novost je tudi funkcija, da je možno popraviti že obstoječo omejiteh hitrosti z pritiskom na znak za hitrost.
Še večja novost je pa ta, da kjer ni vnešena omejitev hitrosti in se nam v znaku za hitrost pojavi znak plus ( + ), lahko omejitev hitrost nastavimo sami in jo v prihodnje prikaže. Tukaj vidim dober potencial, da bi se lahko nepravilne omejitve in omejitve, kjer niso vnešene in to naredimo sami, da bi se pošiljali ti podatki na Garmin, kjer bi v prihodnje vse to pravilno vnesli.
Da ne pozabim omeniti, da nas garmin tudi opozarja, če prekoračite hitrost ! Če prekoračite že vnešeno omejitev hitrosti, se 2x oglasi piskajoči zvok, kot se vam oglasi sedaj, ko se približujete radarjem, ki ste si jih naložili iz Alterja. Opozarjanje se ponavlja na vsake toliko sekund, dokler niste na omejitvi. Zvok za Alter radarje ostaja isti, torej 1x dvojni pisk. Se pa lahko funkcija opozarjanja izklopi, tako za eno ali drugo omejitev.


Na glavnih cestah in avtocestah se nam na zemljevidu na cesti prikaže tudi smer vožnje - puščice.
Na zemljevidu pa prikazuje tudi ikone, zaenkrat še samo za restavracije in bencinske črpalke in bankomate.







Če pritisnemo na ikono, se nam odpre informacija, kaj se tam nahaja



Zgornje obvestilo, kjer piše, da se približujete omejitvi hitrosti, pride kot slide iz leve proti desni


Ustavil bi se še pri iskanju naslovov oz. destinacij. Tukaj v iskalnik napišete, kar želite oz. bom povedal drugače, ko začnete pisati, se pojavi google efekt
grin1.gif

Torej naprava predvideva, kaj iščeš in se to sproti izpisuje.


V mojem primeru sem iskal Salzburg in sem pognal simulacijo









Dobrodošla je tudi nova funkcija EXIT SERVICES, kjer dobimo podatke o avtocestnih postajališčih oz. njihovih ponudbah.
Pozor; dela samo z CityNavigator kartografijo !!





Brez problema se poveže tudi z telefonom, ki presenetljivo dobro dela, sogovornik baje ne sliši nobenega hruščenja ali prekinjanja. Sem danes potestiral in sogovorniku nisem omenil, preko česa kličem.


Video player


Podprti formati za video so:

.avi, .mp4 (H.264 video codec only!), AAC audio codec (48000 Hz, 16 bit), resolution up to 720*480.
.asf (WMV1, WMV2, WMV3 video codec), MSAudio1, MSAudio2, MSAudio3 audio codec (48000 Hz, 16 bit), resolution up to 720*480.
.wmv (WMV video codec), wma audio codec, resolution up to 720*480.

Za delovanje na nuviju pa uporabiš Xilisoft Video Converter Ultimate in na seznamu izbereš, da boš konvertal za PSP format.


In še in še je teh funkcij in nastavitev.
Kaj naj rečem, predelava iz 3790 v 34xx je uspela. Ko se naprava prvič zažene kot 34xx, je potrebno narediti klasične nastavitve, ki jih že poznamo, nato pa še dodatne podnastavitve, če jih želimo. Karkoli se na zaslonu dotakneš, lahko spremeniš ali dobiš informacijo.
Grafično je zelo lep in med delovanjem ne pride do nobenih zatikanj.
Ko se predelava konča, jo je obvezno treba nadgraditi preko webupdaterja, kjer dobite ostali prevod in ostale stvari, ki so na voljo.
V prihodnosti se dajo omogočiti še dodatne funkcije, kot so mp3, photo navigacija, video...To še pride na vrsto
zmaga.gif


Tukaj so dodatne screen slike. Ko sem jih delal, še naprava ni bila posodobljena, zato ni povsod SLO jezika!

ŠE VEČ SCREENOV:[/B][/COLOR]

POTREBNE DATOTEKE ZA MODIFIKACIJO:[/B][/COLOR]

Zahvale gredo uporabniku Popotnik & Company, ki so se potrudili in omogočili predelavo !!
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Na testih se je ta nuvi 3490LMT zelo dobro odrezal . Dober izdelek je naredil z veliko dodatnih storitev . Pohvalno delo tudi tebi za to .Je pa dobil tudi nov firmware .Me je pa zmotilo , da baterijo prej požre - izprazni , kot pri modelu 3490T
nuvi 34xx (GCD File) software version 3.60
as of November 21, 2011
72.01 MB
 
Nazadnje urejeno:

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Bi pa prosil še slike ali screene iz skritega meni - ja .Saj zaradi drugih uporabnikov , da vidijo podrobnosti , zgornji del displey- a . Če bi se dalo . Ni nujno takoj , ko bo čas . Hvala .
 
Nazadnje urejeno:

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Pa sem mislil, ko sem dobil 2460LT, da imam vse razen 3d pogleda. 34xx ima mnogo več uporabniških prilagoditev in nekaj dodatnih orodij.

Lepa predstavitev.
 

DusanP

Pripravnik
7. maj 2011
97
0
6
Pohvalno, samo nisem zasledil, kako se to naredi, ampak OK, sam se tega tako ne bi upal lotiti.
Me pa zanima, kako je potem z registracijo na My Garmin. Katero napravo prepozna in ali je naprava še naprej vezana na zemljevide, ki so bili kupljeni in naloženi preko my garmina?
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
WebUpdater ga prepozna kot 37xx na začetku.Ko začne iskat posodobitve, išče bo bazi od 34xx. Tisto "prepoznavanje" naprave na začetku se da uredit v garmin device. Na garminovi strani ga tudi prepozna kot 37xx. Po moje bi moralo delovati lifetime za 37xx še naprej, ker tako ali tako oba uporabljata iste zemljevide, le ta 34xx ima veliko več funkcij in nastavitev.
 

boshor

Pripravnik
23. mar 2011
50
2
8
Maribor
Res lepa predstavitev. Težava je le v tem,da ko hočem prenesti to datoteko,mi to napiše: "The file you are trying to access is temporarily unavailable. Please try again later."

Upam,da so bo v kratkem rešila težava.

Lp
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
To temo bom prepustil NAVI_boy ,ki je res odlično predstavil nove funkcije.

Dal vam bom samo potrebne podatke kako si tudi vi lahko spremenite.

Pa začnimo:

Pred predelavo si naredite kopijo vašega NVM v primeru,če bi šli kdaj nazaj na serijo 37xx.

To je le za primer,če bi vam po vrnitvi na serijo 37xx pisalo namesto naprimer: 3790 37xx
(Če vam v garmindevice.xml ne izpiše številke vašega modela ampak vam namesto tega piše 37xx)

Ker ne vem,če ima celotna serija HWID 1101 ali ne je tukaj samo za HWID 1101

Postopek je pa takšen:

1.) Na SD kartici spremenite vašo mapo Garmin v Garmin1 in razširite Garmin.rar direktno na SD kartico.

2.) Nuvija odklopite iz PC in vstavite SD kartico v nuvija in vklopite

3.) 2x se bo ponovno zagnal in nato se bo vklopil tako kot vedno,na zaslon za navigiranje.

4.) Sedaj odstranite SD kartico in na njej boste našli NVM.bin

5.) To datoteko shranite nekam na varno na PC.

6.) Mapo garmin lahko sedaj izbrišete iz SD kartice in Vašo mapo Garmin 1 spremenite nazaj v Garmin.

Iz nuvija obvezno odstranite GUPDATE.gcd.

Sedaj ste pripravljeni na predelavo.

Vsa navodila so zraven potrebnih datotek v 37xx v 34xx

DELATE NA LASTNO ODGOVORNOST

EDIT:

V prvem postu se osvežujejo linki,vse za predelavo najdete tam
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pogledaš v garmindevice.xml v mapi Garmin na nuviju in ti v prvi vrsti piše 006-B1101-00 ali pa kaj drugega.
Lahko pa preveriš v inventory page (preko ikone za baterijo)kaj ti piše zraven boot BLK
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Za vse,ki bi si radi prenesli še dodatne slike iz prvega posta,ki jih je objavil NAVI_boy je tukaj še rezerven link do Slik

Za kako se naredi ta predelava,če se vam kje zatakne vam bo najbolje znal povedat

PRVI PREIZKUŠEVALEC V SLOVENIJI NAVI_boy

Še enkrat vse pohvale za tako dobro predstavitev
aplauz.gif
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Da ne kiksnem:

Pred predelavo si naredite kopijo vašega NVM v primeru,če bi šli kdaj nazaj na serijo 37xx.

kaj si to skopiram? ne vem, kaj je NVM, sorry
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:

Pa začnimo:

Pred predelavo si naredite kopijo vašega NVM v primeru,če bi šli kdaj nazaj na serijo 37xx.

Ker ne vem,če ima celotna serija HWID 1101 ali ne je tukaj samo za HWID 1101

Postopek je pa takšen:

1.) Na SD kartici spremenite vašo mapo Garmin v Garmin1 in razširite Garmin.rar direktno na SD kartico.

2.) Nuvija odklopite iz PC in vstavite SD kartico v nuvija in vklopite

3.) 2x se bo ponovno zagnal in nato se bo vklopil tako kot vedno,na zaslon za navigiranje.

4.) Sedaj odstranite SD kartico in na njej boste našli NVM.bin

5.) To datoteko shranite nekam na varno na PC.

6.) Mapo garmin lahko sedaj izbrišete iz SD kartice in Vašo mapo Garmin 1 spremenite nazaj v Garmin.

Iz nuvija obvezno odstranite GUPDATE.gcd.

Sedaj ste pripravljeni na predelavo.

Še enkrat preberi!