( modificiranje ) 37xx v 34xx serijo

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik verma pravi:
Kaj pa popravek za "Čakam na večjo natančnost"? Tudi tukaj mi meče čudne č-je.
S tem da zadnjega popravka v računam še nisem napravil.
lp

Kdaj pa to napiše ? Prvič slišim.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Vožnja "med hribi". Enkrat je nekdo spraševal, kako to izgleda.






Ko prideš obrobje mesta in ko se voziš po mestu, se ti zgoraj levo avtomatsko pojavi znak za parkirišče, kjer ga lahko poiščeš. Deluje samo z CityNavigator kartografijo.
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Da se malo pohvalim. Moj 3790 v 3490 me je stal kar nekaj živcev,pa zezal sem se ene dva dneva, prijateljevega sem pa spremenil v dobre četrt ure z vsemi čakanji.
Res odlična navodila
aplauz.gif

Nikjer nisem zasledil, če bi se lahko spremnila slika v Logo. Namesto napisa Garmin kaj drugega ( sedaj ko znam sem pa korajžen:))
 

Mirko_Barkovic

Fizikalc
16. mar 2009
894
64
28
Kamnik
Citat:
Uporabnik verma pravi:
Kaj pa popravek za "Čakam na večjo natančnost"? Tudi tukaj mi meče čudne č-je.
S tem da zadnjega popravka v računam še nisem napravil.
lp

S popotnikovim popravkom "Računam" nekaj postov nazaj popraviš tudi to.
 
Nazadnje urejeno:

verma

Pripravnik
2. nov 2011
246
7
18
"Čakam na večjo natančnost" se mi je pokazalo samo, ko sem dal naj izračuna pot.
Res pa, da je bila natančnost samo 138m. Sem v hiši in je verjetno signal slab.
Pa še to je bil samo veliki č napačen, ostala manjša sta bila ok.
Druga pa je, da mi na vrhniškem klancu meče opozorilo o omejitvi hitrosti na 125km/h. Kje to pobira?

lp
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Še nekaj bonbončkov
aplauz.gif


Ko pritisneš na 3D objekt, se izpiše njegovo ime




Kamorkoli pritisneš na zemljevidu, se ti zgoraj desno pojavi nova ikona, kjer izbiraš poi točke ( bankomati, restavracije, bencinski servis, trgovine, itd... )




Recimo izbereš bankomate / banke in tiste modre pikice pokažejo lokacijo, kje se nahajajo


Vse dela tudi z Adriaroute.


 

myking

Pripravnik
14. mar 2011
78
0
6
Pozdravljeni!

Sprva se bi rad zahvalil za dober vodič, kateri je tudi meni pomagal da sem si predelal garmina Nuvi 3790 v 34...
Naj povem, da sem tudi sam imel nekaj težav pri predelavi, in zlasti pri uploadanju novega firmweara.
Pri meni se je pojavil problem, ko v štartu sisem v garminu nikjer našel datoteke s končnico .gcd (bilo je ni tudi v mapi .system), zato sem sklepal da jo pač ni.
Zatem sem preskočil to in začel z uploadanjem firmweara na naprano. Stvar se je ustavila zato sem to ponovil se 3x in to brez uspeha.
Nato sem samo napravo ugasnil in sama od sebe se je vžgala z novim firmwear-om, kljub temu da sem šele kasneje nasel 3 datoteke s končnico .gcd in sicer v mapi .system->RemoteSW, katere sem pa šele naknadno pobrisal. Ok v glavnem star je uspela.

Imam pa sledečo težavo in vas prosim za nasvet kako jo odpravit. Naj se še tako trudim, mi več ne uspe priti v Prebooot garmina (ko sem prvikrat uploadal mi je uspelo takoj levi zgornji kot tiščanje ob zagonu.),
Poleg tega, se mi dogaja še to, da mi updater preko USB ne zazna več same naprave, kljub temu da jo računalnik zazna (lahko urejam datoteke in vse drugo).

Kaj oziroma v čem je težava? Prosim za pomoč
 

myking

Pripravnik
14. mar 2011
78
0
6
Pozdravljeni!

Točke 9, 10, 11 res nisem naredil, ker je naprava že v samem startu prikazovala logotip Garmina. Dejstvo pa je, da mi je sedaj po enakem načinu kar samo od sebe uspelo priti v pre-boot menu.
hvala za pomoč

Imam sledeče vprašanje. Kaj bi se zgodilo, če bi dobesedno sformatiral napravo Garmin? Prosim če mi svetujete, kako to narediti in kako potem ponovno namestiti softvare od 34xx, ali je ta softver ki je bil objavljen zgoraj dovolj ali je potem potrebno uporabiti še kake druge instalacijske datoteke. Ali zgornji firmware naredi vsem mape na samem garminu, torej mapo .system, Garmin, ...
Zanima me ali je to sploh možno sformatirati napravo do čistega (kot sformatiraš disk od PC-ja), in nato naložiti vse mape in datoteke ter mape znova na Garmin?

hvala za pojasnilo in pomoč
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Vidiš, kaj piše pod temi točkami ? To ti omogoči, da vidiš garmina na računalniku, kot ga moraš in ne kot storage device. To je eden izmed tvojih problemov. To MORAŠ narediti.
Če si predeloval 3790, ne rabiš nobenega formatiranja, samo mapo z imenom SID naredi v skriti mapi .system in si poišči ustrezne .sid fajle. Jaz sem vsebino te mape pobrisal, ker ne rabim tega.
 

myking

Pripravnik
14. mar 2011
78
0
6
hej...
najlepša hvala za nasvet in pomoč. A mi lahko poveš, kaj je v tej mapi .sid in zakaj so te datoteke?

hvala
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
D3175030A.sid - InstaSearch Size: 173422
D3413020A.db - CountryStateSearch Size: 33500
D3176030A.sid - AddressSearch Size: 296000
D3414020A.sid - FastRouting Size: 164063

Za .sid datoteke si naredite mapo z imenom SID v mapi .system.
D3413020A.db pa gre v mapo SQLITE.

To se neke vrste prednastavljene poti do določene lokacije, ki jo iščeš. Na strani 2 je video link. Jaz sem to pobrisal, ni koristno
grin1.gif
 

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
SID datoteke so koristne, samo še verjetno ni nobeden opazil, vsaj nisem zasledil da bi bilo opisano.
Že nekaj časa je od kar sem tudi sam predelal mojega Garmina po teh navodilih in moram reči, da vse deluje super.

Sem pa opazil, da če imaš SID datoteke, ti pri iskanju naslovov ponuja samo tiste znake na tipkovnici iz katerih je možno poiskati kraje in ulice, ki obstajajo. Podobna rešitev, kot jo ima iGO že dolgo časa.





 
Nazadnje urejeno:

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Tisto je InstaSearch, če greš iskati na prvem zaslonu, ko stisneš kam, še preden izbereš ali boš iskal naslove, POI ali ka drugega.
Tam ti ponuja samodokončanje. To je predstavljeno tudi v videu, ki ga je na 4. strani pripel Jest.

To za kar pa sem jaz pripel slikice, pa je nekaj drugega in se pojavi, ko iščeš naslove.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Piše tudi, da podpira Garmin Lock, v vseh svetovnih opisih ga pa ni, tako da tile opisi niso čisto pravi. No, za MP3 pa povsod piše da ga nima?
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Garmin Lock - a ni na mojem predelanem 3490. Ga sploh ni, ali ga ne najdem ali sem kaj naredil narobe?
Sicer še enkrat: ni primerjave med 3790 in 3490. Sedaj je veliko boljši.
Popotnik, res si maher.