Močno lepilo/dvostranski trak?

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Torej, lepim mini magnete (3x1mm do 5x1mm) na prasno barvan aluminij in na drugi strani na gladko plastiko. Momentalno sem resil to s sekundnim lepilom, ki pa se ni izkazal za najboljso resitev. Par magnetov je odpadlo z obeh povrsin. Magneti so N52, ni to neka ogromna sila, ki bi bila problem. Enostavno je lepilo popustilo, je pa zadeva v uporabi v cisto obicajnih pogojih, torej ni vlage, ni temp. sprememb.

S cim to lepiti? Najceneje bi bilo imeti dvostranski lepilne krogce, ampak ta dimenzija ni standardna, vsaj jaz nisem nikjer nasel, mogoce bi lahko si pomagal z luknjacem. Hec je, da mora koncni kupec zadevo na eno stran sam nalepiti, torej ce govorimo o lepilu bi morala biti embalaza majhna (recimo 3 do 10g lepila), ampak najbolj vazna mi je trenutno zanesljivost, da vse po enem tednu uporabe ne zacne leteti stran. Ideje? Mal sem gledal po raznih 3M-ih, loctite itd...ampak tega je se pa jos.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.599
252
113
ja to bi ti mogl v kaksni firmi povedat kjer zastopajo te znamke...

sm ze vidu izdelke k so imeli vrecko z lepilom prilozeno...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Fora je, da dokler je to majhna embalaza jo lahko prilozim v skatlo, pogovarjamo se o 3-10g pakiranju, vecje ne pride v postev. Se najraje bi videl adhezivne obojestranske krogce ali kaj podobnega.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.599
252
113
ja sej vem kaj misliš...

priporocam tekoce lepilo... tisti krogci so bl tko... za sam da ga zmontiras, zihr enkrat primes s prsti lepilo...

no, sej odvisno je kok mora biti mocno lepilo...

luknjace imas polno razlicnih fijev...

sam nalepit dvolepilc na 1x5mm magnet je ze umetnost... a ga more nujno stranka nalepit? ga ti ne mores na 1 kos, na drugega pa potem stranka ta kos prilepi?
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
En magnet na prasno barvan aluminij lahko nalepim jaz oz. bom lepil. Drugi del, ki pride lepljen na plastiko pa bo stranka nalepila sama, lahko jaz eno stran nalepim na magnet, a mora druga stran obvezno biti zascitene, da stranka odlepi trak in prilepi. Za lazjo predstavo prilagam sliko.
2441048-ScreenShot2016-06-14at22.46.00.png
 

Priponke

  • 2441048-ScreenShot2016-06-14at22.46.00.png
    2441048-ScreenShot2016-06-14at22.46.00.png
    75,3 KB · Ogledi: 248

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.599
252
113
jap... kok je tega kolicinsko? verjetno je luknjac res najboljsa izbira... pa da ti cimvec naleipš, in stranka cimmanj slata tam okol lepila...
smile-1.gif


seveda ima pa 3m top robo... in nimas kej falit... sam vprasaj jih prej za nasvet
 
Nazadnje urejeno:

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Edino ne vem koliko bi "scefral" luknjac zadevo. Bo tega kar nekaj, za vsak produkt 7 ali pa 11 magnetov na eni strani in seveda isto se za drugo stran. Ampak to bomo ze porihtal, samo ne zelim reklamacij, da zadeva odpada, to je ves point mojega vprasanja.
smile-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.599
252
113
zakaj bi scefral? luknjas na tisti strani kjer je nosilni papir...

640501-262x262.PNG


glede ustreznosti pa kar 3m piši... bojo najbl vedl kater bo taprav...

sej mogoce bo pa jutr se kaksen alterjevec kej pametnega povedal...
 
Nazadnje urejeno:

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Nobeno stvar neboš dobr zalepu na prašno barvan aluminij... sploh pa ne brez prajmera

drgač pa sign&supply ma dost izbire
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Žal ne morem pomagati z nasvetom, bi pa izkoristil tole temo.
Sam bi rabil dvostranski lepilni trak, ki pa NI MOČEN. Rabim namreč za prilepit par dag težko zadevo za pol urce in da gre potem lepo dol.
Ne rabim pa neko cheap noname zadevo, ki potem pušča gor lepilo in moraš to drgnit dol.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tesa dvostranski "za zunanjo uporabo" preverjeno drži na prašno barvanem aluju. Imamo transparent 5X3m obešen gor pa ne pade dol. Mora pa bit tisti zelene barve, je pa kar drag, mislim da 2m čez 15€.

Mtl: tesa ima take "čigumi" dvostranske ploščice, ko ne rabiš več jo ven potegneš, če no oplesk na steni že napihnjen, gre lepo dol brez flekov.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Evo zdaj sem preveril svoj proto. Magneti lepljeni na barvan aluminij (spray barva) drzijo s sekundnim lepilom dovolj, si prej noht zlomim kot da gre dol. Problem je plastika, tam pa magnet s sekundnim odpade po nekaj casa.

p.s. sem nasel sedaj eno tujo stran, kjer imajo teh trakov na tone, bom jih par narocil pa probal pa da vidmo.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Na eni strani iščeš poceni malo rešitev, da bo lahko stranka to naredila sama, na drugi strani imaš dva zaj*bana materiala
frown-1.gif

Btw, probaj z različnimi sekundarji, gostejši se drugače obnašajo, mogoče ti bo naredil ravno dovolj površine, da bo tudi na plastiko držalo.

Kaj pa da bi že kupil samolepilne magnete take dimenzije, ali je kaka specialno tanka zadeva?
 
Nazadnje urejeno:

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Glej zadeva ni spet nekaj extra nemogoca. Zelim si samo zanesljivo resitev, ni to sedaj izumljanje. Poceni pa jasno, ker je v ozadju neka kolicina in produkt ni velik, menda ne bom poslal skatlo v velikosti treh skatlic cigaret zraven pa se pistolo in pol kile dvokomponentnega lepila. Sem sedaj narocil tanjse in svohnejse magnete in par dvostranskih trakov pa bomo videli kaj pa kako.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Jasno, ravno to pravim, da za tako specialno stvar boš moral imeti malo sreče da boš res dobro stvar skompletiral.
Obstajajo tudi samolepilni magnetni trakovi, če ti kaj prav pride info, imajo v Sign&supply. Nekako jih narežeš na dimenzijo in imaš rešeno težavo z lepilom...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ne vem kako močni so ti magnetni trakovi. Na aluminij se zadeva ocitno obdrzi tudi s sekundnim, tja bom jaz lepil zadevo. Za na plastiko bom pa probal kako mocni so ti trakovi.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jst sem zelo zadovoljen s tem "sekundnim" lepilim http://pascofix.si/
pa njihovim "cementom".
Za plastiko pa bi blo vrjetno dobro prej z acetonom spucat, pa bi potem vsako lepilo boljš prijelo.

kaj pa laserski razrez obojestranca na poljbne velikosti? sam, če ga ne bi laser skuril?

al pa pri teh slovencih vprašaj, če imajo kaj ali pa če se da dobit poljubne dimenizije http://www.lepila-lepilni-trakovi.si/