Mobitel klošarjenje

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Prejle dobim sms od meni neznane številke z naslednjo vsebino:

Citat:
Prosim poklici me na moj mobitel ali mi napolni Mobiracun. Za polnjenje lahko uporabis Moneto ali Mobikartico.

A so zdaj klošarji začeli uporabljati še mobitele za fehtanje?
bonk.gif

Še kdo dobil kdaj kaj takega?
Aja, nisem klical, me ne zanima. Če res rabi denar od mene, se pa naj kar podpiše. Ne poznam nobenega, ki bi imel denar za mesidž, a ne za 15 sekund klica.
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
To je brezplačna mobitelova storitev za Mobiuporabnike, da ko nimajo denarja na računu, pošljejo ta sms.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Ma ne nasedat temu. Enkrat nism mogu zaspat in sem prebral teletext od a do ž. In najdem ene strani kjer si ljudje pišejo (pošlješ sms in se tam objavi) in pol skos sam "če mi napolniš mobi račun za jurja ti pošljem fotko kako si jo rajcam" itd. Pač poskusijo srečo, če se najde kdo ki nasede.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik grube386 pravi:
Ukazni niz je in se pošlje generirano sporočilo. Verjetno je kdo po pomoti napisal tvojo številko.

OK. Torej ta nekdo ni mogel iz imenika izbrati mamo, ata, brata, sestro, strica, teto (ki so pač glavni financerji v familiji), ampak je moral natipkati posebej neko številko.

Kot me je zadnjič zgledno lepo oblečen gospod prosil za 10 evrov za bencin do Vrhnike (iz LJ).
stupid-1.gif
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Težava je ker moraš vtipkati ukazni niz v telefon (mislim da je *128*041XXXXXX#) in ne moreš izbrati tel. št. iz imenika
wink-1.gif



Ne se tok razburjat, sej ni tok hudo
tongue-1.gif
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
Citat:
Ukazni niz je in se pošlje generirano sporočilo. Verjetno je kdo po pomoti napisal tvojo številko.

Ni bilo po pomoti - cca 2 meseca nazaj sem z neke xy številke dobil SMS z enako vsebino...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik grube386 pravi:
Težava je ker moraš vtipkati ukazni niz v telefon (mislim da je *128*041XXXXXX#) in ne moreš izbrati tel. št. iz imenika
wink-1.gif



Ne se tok razburjat, sej ni tok hudo
tongue-1.gif

Če bi današnja mladina bila kaj bolj iznajdljiva, bi si lepo shranila ta niz pod "Zagnjavi mami/atiju za denar", pa bi bila stvar rešena
wink-1.gif

Drugače pa sem že od več ljudi slišal, da so dobili tak SMS od xyz številke.
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
163
0
16
mah to meni moji otroci vsak dan (x krat) na dan napišejo
smile-1.gif

Saj je tudi mene 1. šokiralo, pa sem si mislil, lej jo hčerko kam jo je zaneslo
redface-1.gif

potem mi je (nevednemu fotru
bonk.gif
) pojasnila da ima mobitel pač to funkcijo, je pa po eni strani
tudi fino - mi ni treba več tolk denarja dajat za kartice, ker mi vedno lahko pošlje ta sms
hysterical-1.gif

Sem si pa tudi dal to funkcijo vseeno razjasniti od prijaznega help deska - Mobitela
srce-1.gif
 

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
včeraj dobila tak sms, zdej vsaj vem za kaj se je šlo... številka popolnoma neznana...
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Še hujša mi je una...te zvrcne pa reče "dej me poklič nazaj"...ja peezda, a tut minuto ne moreš potrošnit, da poveš, kaj hočeš. Sej pol ni panike, te pokličem nazaj, če je že glih tko, da se je treba kej dogovorit, pomenit...ampak s takim načinom pa ne. Sicer nimam mobikartice, sam tut meni grejo evri in jih moram "zbirno" plačevat vsak mesec.
bonk.gif