Mobilna Urbana

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Jaz ne, očitno pa imajo nekateri težave, ker to sprašujejo. Poznam pa tudi kar nekaj ljudi, ki vlečejo na dan prometno, ko jih vprašaš za registrsko številko. :p
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.932
34
48
Zakaj pa bi se morala cela gruca guzvati pri enih vratih? Ce potem na busu sam validiras karto?
:zmaga:
Verjetno pa bo se preteklo nekaj casa, da to spremenijo. Problem pa bo urediti logistiko tako, da se bo folk drzal desnega pravila. Predstavljaj si, da v guzvi na istih vratih rine folk ven in noter (ze pri drugih je obcasno fajt, ko eni gredo tam not)...
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
608
317
63
Zakaj pa bi se morala cela gruca guzvati pri enih vratih? Ce potem na busu sam validiras karto?
Če se ta grupa obnaša po sistemu zadrga se hitro vsi potniki vkrcajo. Na busih sta dva validatorja, eden je pri prednjih vratih drugi pa je pri drugih vratih. Ta je sicer bolj namenjen invalidom na vozičkih...
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.780
1.907
113
Kazen za vožnjo brez vozovnice je 40 evrov, nadzor pa izvaja voznik in kontrolorji.
30€ sodne takse + kazen + cena vozovnice. Plačal lani, ker sem bil šlampast in nisem imel dobroimetja.. sami kazni sem se izognil, ker sem v normalnem tonu poslal pisen odgovor, da se zavedam škodljivosti takšnega dejanja in sem slab zgled ostalim ter da želim povrniti vso nastalo škodo :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero in Ador

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
:zmaga:
Verjetno pa bo se preteklo nekaj casa, da to spremenijo. Problem pa bo urediti logistiko tako, da se bo folk drzal desnega pravila. Predstavljaj si, da v guzvi na istih vratih rine folk ven in noter (ze pri drugih je obcasno fajt, ko eni gredo tam not)...

Kdor je ze kdaj bil v tujini in se vozil z javnimi prevnozi, bo ze vedel, kako zadeve potekajo... Pa saj ni neka vesoljska znanost... Vedno se bodo pa nasli taki, ki bodo rinili gor, ceprav so se ljudje, ki bi radi izstopili :) ...

Samo LPPjev izgovor, da je vstppanje pri sprednjih vratih zaradi tega, ker bi drugacen nacin vodil v vecjo placilno nedisciplino, je enostavno bullshit ...

Na_ljubljanskih_avtobusih_bo_še_ta_mesec_vožnjo_mogoče_plačati_z_bančno_kartico_-_N1.png
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Kdor je ze kdaj bil v tujini in se vozil z javnimi prevnozi, bo ze vedel, kako zadeve potekajo... Pa saj ni neka vesoljska znanost... Vedno se bodo pa nasli taki, ki bodo rinili gor, ceprav so se ljudje, ki bi radi izstopili :) ...

Samo LPPjev izgovor, da je vstppanje pri sprednjih vratih zaradi tega, ker bi drugacen nacin vodil v vecjo placilno nedisciplino, je enostavno bullshit ...

Poglej priponko 76677
Mislim da je naš javni prevoz svetlobna leta za tujino, tko da je vstop na prvih vratih še najmanjša težava. Pa tud kultura ni ravno tam.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Mislim da je naš javni prevoz svetlobna leta za tujino, tko da je vstop na prvih vratih še najmanjša težava. Pa tud kultura ni ravno tam.
Itak je treba vedeti, pri drugih vratih ljudje izstopajo. Počakat moraš, da izstopijo. Po trenutnih pravilih je pač treba vstopiti pri prednjih vratih in se pomikati nazaj. :) Razen če si invalid (pa ne v glavo). V tem primeru ti voznik nastavi mostiček, da lahko zapelješ gor. :) To pa je pri drugih vratih. :)
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.964
812
113
Zdravo,

ios telefon - prej sem normalno uporabljal “telekomovo” urbano. Zadnjic sem ob zagonu dobil, da moram app nadgraditi.. ugotovim, da ne gre za nadgradnjo - ampak cist nov app pod istim imenom.

ker v stari app nisem vec mogel - nisem vedel s katerim userjem sem registriran, nalozil novega, preko VALu prenakazal 10€, vpisal registrsko, hotel placat parking - pa dobil tale error.. poskusil veckrat - nobene razlike.

pisal na njihov support - ne bev ne mev..

kaj mi ne dela? Any ideas?
Hvala
 

Priponke

  • IMG_6391.jpeg
    IMG_6391.jpeg
    79,2 KB · Ogledi: 43